Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky z roku 2008

31. 12. 2008

31.12.2008

Silvestr jsme přežili ve zdraví a už se radujeme z nového roku 2009. Co se událo v roce 2008 najdete v sekci Zažil jsem .....

23.12.2008

Krásné prožití vánočních svátků, bohatého Ježíška, spokojenost a lásku a v Novém roce 2009 hromadu
zdraví, štěstí a úspěchů
přejí

Hanka, Arnošt, Arnošt ml. a Ondřej Vendlerovi
+
Dantes Gora Monte

Obrazek 

 17.12.2008

Přihlásili jsme Dantese na soutěž ČMKU - Šampion šampionů, která se koná     17. ledna 2009 v Top Hotelu Praha. Vloni nám účast nevyšla pro onemocnění celé smečky krom psa, a tak mu to chceme letos vynahradit. Bližší informace najdete zde

12.12.2008

Jsme velice potěšeni návštěvností našich stránek, počítadlo ukazuje přes      16 000 návštěvníků. Zájem o nás je potěšující....děkujeme ! 

6.12.2008  Obrazek

ObrazekDnes jsme se zúčastnili Klubového závodu ZKO Lovosice, našeho domovského cvičáku, kde panovala skvělá nálada a všem se moc dařilo. Byly dvě kategorie, první - stopa dle ZM, poslušnost dle ZVV1 a druhá kateg. - stopa, poslušnost,obrana dle ZVV1. My jsme se přihlásili do první kategorie. Na stopě máme hodně co vylepšovat, dneska to bylo za 25 z 50 bodů, vylepšili jsme si výkon naší poslušností, kde jsme dosáhli 92 ze 100 bodů. Nakonec to vyšlo na krásné 3. místo s počtem 117 bodů.  Dělili se s námi o 3.místo kamarádi Jarda s Baffy, ale  dle  rozhodnutí vedení závodu, rozhodující byla poslušnost a ta naše byla pro tentokrát lepší. Huráá, dostali jsme krásný pohár a věcné ceny.  Děkujeme všem za bezva strávený den a těšíme se příští rok na cvičáku naviděnou.

Fotky zde a reportáž na objednávku cvičáku zhotovíme co nejdříve !ObrazekGRATULUJEME VŠEM !!  Obrazek

30.11.2008

Přidali jsme fotky ze včerejší akce pro všechny , kdo nám fandili a prožívali to s námi =o) 

Obrazek

Tady je krásné perníkové překvapení od Martiny a Alberta z Nedabylské vísky !

29.11.2008

Tak neuvěřitelné se stalo skutečností !!!!!!

ObrazekPrávě jsme se vrátili z Mladé Boleslavi, kde, dnes ač za mrazivého počasí, nás nyní hřeje obrovská radost u srdce a jak se lidově říká....stále tomu nevěříme ! Dokázali jsme to, jsme na Dantese moc hrdí a děkujeme všem, kteří nás v našem úsilí podporovali. Nejen naše rodina, ale i kamarádi, známí.

Náš bonitační kód zní v našich uších přímo božsky :

5/3a/D2,K1/AA     1.třída chovnosti

Fotky a reportáž přidáme zítra, jdeme se rozmrazit a zažít ten krásný pocit.

Děkujeme též všem organizátorům bonitace,panu rozhodčímu Mir. Václavíkovi, p. rozhodčímu Šindelářovi i všem z HW klubu za dnešní bezchybnou a obětavou práci pro všechny hovawarty.

Obrazek

26.11.2008

Tak už se nám to blíží.....bonitace nám tzv. nedá spát. Byli jsme na nácviku bonitace, reakce Dantese se mi líbila a tak budeme doufat a modlit se, aby v sobotu všechno vyšlo. Děkujeme všem kamarádům a známým, že nám drží palce a budeme se moc snažit, abychom je nezklamali. Objevili jsme další nové webové boudičky hovawartů..... Anzi-Bady Kesidy a Caira Katveri  !

17.11.2008

Včera jsme byli na MVP v Praze, kde jsme ve třídě otevřené měli dalších 13 konkurentů. A byla to konkurence opravdu obrovská, v kruhu jsme měli dokonce i jedince importovaného z Francie a tak naše očekávání, jak to dopadne bylo k nevydržení. Po dlouhém posuzování jsme nakonec skončili na krásném třetím místě se známkou Výborný 3. Naše radost je opravdu velká. Fotky,diplom a posudek naleznete  zde

Gratulujeme vítězům i všem našim kamarádům !

13.11.2008

Udělali jsme si takový malý plán výstav pro rok 2009, které nás zaujaly, nejen typem, ale některé i místem blízko našeho bydliště. Uvidíme během roku, na kterou se nakonec vydáme =o) . Podklady čerpány z  ČMKU.

8.11.2008

"Prší, prší, jen se leje, kam Dantíku pojedeme... Pojedeme na cvíčko, složíme si BHáčko"

Tak takhle jsem ráno zazpívala Dantíkovi  u kotce a bylo rozhodnuto. Na našem cvičáku na nás už čekali celí nedočkaví, protože naše dlouhá absence vrtala každému hlavou.  Sešlo se nás na zkoušky celkem 10, hlavně stopaři, pak další 3 na BH a pak jedni na IPO 1.  Naše vystoupení se líbilo, pan rozhodčí pochválil a nakonec nám dal i krásné body. Takže jsme BH splnili, jak praví bodovací karta a máme 51 bodů ze 60 možných.  Bodovací karta zde.

Mám sice nyní doma psa bahenního, protože je u nás počasí, že by psa nevyhnal, =o) ale s další zkouškou za pasem =o)

Gratulujeme i všem kamarádům ze cvičáku !!! 

ObrazekObrazek

6.11.2008

Včera jsme po obrovsky dlouhé pauze byli opět na cvičáku. Dantík byl v pohodě, žádná traumata v sobě neměl a tak i já jsem mohla rozchodit tu počáteční strachovou bázi, to víte, ten předchozí zážitek byl hodně emoční. Vyzkoušeli jsme si, co jsme doma na zahradě utužovali a musím říct, že to nebylo vůbec špatné. Vyřádili jsme se dosyta a spěchali zpátky domů. Obdrželi jsme vstupní list na MVP v Praze, kam se chystáme do třídy otevřené, kde na nás bude čekat dalších 13 výstavních adeptů. Co se týče Dantíkova zranění.....jako by se po něm zem slehla =o) tudíž není nic poznat ! Jsme moc rádi, že to takhle dopadlo. Na konci listopadu nás čeká bonitace, tak uvidíme, jak to všechno dopadne.  

15.10.2008

Dostali jsme dárek....od Míši a Dantíkového bráchy Dredíka - jejich fotky naší maličkosti z Milovic,takže moc děkujeme a podívat se na ně můžete zde.

Obrazek

14.10.2008

11.10.2008  jsme vyjeli na Klubovou výstavu do Milovic u Hořic, kde HW klub pořádal jako každý rok výstavu a v neděli svod a bonitace. Tentokrát jsme vystavovali ve třídě vítězů, jelikož Dantík coby Národní vítěz má tu možnost, proč toho nevyužít, že ? Když jsem viděla v katalogu účast ve třídě otevřené - 32 hw, byla jsem opravdu ráda. Ve vítězech se nás sešlo celkem 5, ale za to jeden lepší šampion než druhý, takže konkurence opravdu velká. Pan rozhodčí z Německa - Gisbert Langheim byl opravdu přísný a tak jsem  šťastná, že viděl Dantíka a naše předvedení se mu moc líbilo a dostali jsme krásnou známku Výborný a perfektní posudek.Do užších bojů o pořadí jsme jako jediní nepokračovali, no holt někdo musel být ten pátý =o/. Ale chování Dantese v kruhu, jeho předvedení  mi udělalo i tak obrovskou radost. Zuby si dokonce pan rozhodčí prohlížel úplně sám, Dantes se zubil na celé kolo a ani nehnul brvou.

Další naši kamarádi byli také úspěšní - Coddys GM byl Výborný, Candy GM též Výborný a Drew Merry GM byla VD.  

VŠEM MOC GRATULUJEME

Fotky a posudek najdete zde.

28.9.2008

Dnes jsme navštívili pana veterináře ve Veltrusích, aby nám z našeho Peyraka zase udělal psa. Sice Dantík veterinu opravdu nevyhledává, ale když panička pofouká bolístku, tak si nechá i nůžkama vyndat stehy pár milimetrů od oka . Pak ještě dostal obvazově zelenou tinkturu a velkou pochvalu, že si po celou dobu léčení nesnažil ránu podrbat a poničit. Takže fazóna spravena, jizvička se zmenšuje a tak se těšíme v Milovicích na klubové výstavě se všemi kamarády naviděnou. Jen ten cvičák zatím nezvládáme, panička stále polehává, sice občas na zahradě pocvičíme, já se snažím paničce udělat radost a ona pak s úsměvem zpátky uléhá do postýlky. Takové psí léčení na dálku.

Děkujeme všem za projevené gratulace k výstavě a za přání k uzdravení. Moc nás to těší.

27.9.2008

Tak jsme se dali trochu do kupy a vyrazili na MVP do Českých Budějovic. Panička sice není přímo ok, ale její záliba ve výstavách a moje přihlášení odsunuly bolest do pozadí. Soutěžili jsme ve třídě otevřené, kde jsme měli další 4 konkurenty  a nakonec se nám, s našimi handicapy ,podařilo vyběhat krásnou Výbornou 3.  Fotky zde.Posudek a diplom přidáme z tech. důvodů později.

Obrazek

22.9.2008

Ve středu 17.9.2008 jsme na cvičáku utržili menší rvačku s Erdelteriérem Athosem. Což Athos dopadl celkem dobře, Dantes o poznání hůř. Máme za sebou narkozu, bereme antibiotika a máme pod levým okem sešitou 4 stehovou ránu. Dantík je ovšem pacient příkladný, ránu si nedrbe a tak doufám, že za čas nikdo nepozná, co se stalo. Jak jsem bojovala s nimi, ovšem s opačným záměrem než oni dva, hnula jsem si se svými již tak bolavými zády, takže když  nás někdo vidí na zahradě, vypadáme jako dvojitý  Joofrey...Dantes šrám a já kulhající =o) opravdu jsme jako jedno tělo, jedna duše.  Doufám, že nám oběma se podaří, dát se trochu dohromady, abychom mohli v sobotu do Českých Budějovic na výstavu, i když výstavní kondici máme nyní opravdu příkladnou, takovou tam opravdu, ale opravdu ještě neviděli =o).    

15.9.2008

Dnes přinášíme velice smutnou zprávu.

1. září 2008 se za  "duhový most" na věčnost odebrala maminka Dantese - Carioka Gold Mondeo. Je nám to moc líto a budeme na ní moc vzpomínat.

10.9.2008

Přidali jsme fotky ze Speciální  výstavy Slovenského HW klubu ve Varíně a také z Krajské výstavy na Dobříši v Rybníkách, zde

8.9.2008

Omlouváme se za zpoždění při zpracování fotek a již je tady první vlaštovka...fotky z tábora v Beskydech.

V nejbližších dnech doplníme fotky z výstavy ve Varíně  a také jsme byli 6.9.2008 na Krajské výstavě v Rybníkách na Dobříši. Ve třídě vítězů jsme získali Výborný 1, titul nám bohužel udělen nebyl, ač na nás pan rozhodčí T.Havelka neshledal nic "závadného". Tak možná někdy příště. Fotky budou také.

26.8.2008

Skoro po měsíci napravujeme resty, abychom informovali, jak trávíme léto. Chodíme pravidelně na cvičák, trénujeme a občas i trochu lenošíme. Minulý týden jsme však nelenili a jeli na výcvikový tábor na Tyru do Beskyd. Náplň byla opravdu perfektní a jelikož chceme v budoucnu do vysněné "pracovky" musíme bedlivě naslouchat a trénovat a uvádět tak hodně dobrých rad do praxe. Tábor byl přímo perfektní, pejskaři se plně vyžili v tréninku a ostatní členové rodin si zatím odpočinuli a během dne jsme dělali plno výletů. Okolní příroda byla nádherná a též v sousedním Polsku bylo na co se dívat. Fotek máme strašně moc, takže zpracováváme a bude toho asi na více částí.

Chtěla bych tady jménem celé naší rodiny mooooc poděkovat všem organizátorkám, výcvikářům a samozřejmě i perfektním figurantům za bezvadně odvedenou práci a slibujeme, že budeme pokračovat v rozvíjení všech nových informací. Též děkujeme všem účastníkům tábora za bezva strávený týden, za nová kamarádství a těšíme se zase někde brzo naviděnou. Všem úspěšným u zkoušek ještě jednou gratulujeme. My jsme plánovali zkoušku BH, ale z organizačních důvodů to bohužel nešlo. Tak snad na podzim, máme aspoň čas pilovat detaily.

V neděli 24.8.2008 jsme se zúčastnili Speciální výstavy ve Varíně, kde jsme ,v konkurenci 15 psů, z toho 13 oceněných známkou Výborný,  vybojovali krásné páté místo a známka Výborný , čtvrté místo nám uteklo opravdu "o prsa"  Gratulujeme všem úspěšným a jak bylo vidno i slyšno ...hovawarti z Čech a Moravy se opravdu na Slovensku neztratili v davu.

28.7.2008

Přidali jsme do fotogalerie fotky z prožitých dnů a z návštěvy u naší kamarádky Heleny ze cvičáku a jejích štěňátek chodských psů. 

20.7.2008

Právě jsme se vrátili z Národní výstavy psů v Mladé Boleslavi a dnes se nám tam opravdu dařilo. Domů jsme si dovezli Výborný 1 CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ A BOB

Děkujeme všem co nám drželi palce, podporovali nás na dálku i nablízko a dnes zvládneme vložit jen fotky z výstavy, reportáž zpracujeme co nejdříve. Všem ostatním též gratulujeme k dnešním úspěchům.

Obrazek

 

4.7.2008

Konečně se nám podařilo urvat trochu toho času a povědět všem našim kamarádům a známým, že ŽIJEME i když neaktualizujeme =o)

Co u nás nového? Žebra už jsou zcela v pořádku, byli jsme s Dantíkem zase po delší době na cvičáku, moc mě potěšil výkon Dantíka, neboť to vypadá, že nic z naučeného nezapomněl. Jen toho času, kdyby bylo víc. Ale nezahálíme. Nacvičujeme a opakujeme si všechno  co umíme, s ohledem na probíhající vedra to ale zase nepřeháníme. Dantík hodně plave, běhá u kola a zdokonaluje fyzičku při hlídání našeho domova. Zítra se chystáme opět na cvičák a doufáme, že si i zakoušeme.

Musíme Vám prozradit, že u nás doma chystáme velké překvapení, budeme na zahradě budovat bazén a oběhat všechny úřady a řemeslníky nám dává opravdu zabrat, proto toho času nemáme na rozdávání. Ale už se moc těšíme a až to uvidí Dantes.....tak ho asi klepne pepka....protože mít "pískovnu" rovnou na zahradě .....=o)

13.6.2008

Jelikož panička je "žebrovitě" indisponována, musíme se spokojit s malými procházkami. Ale jsem k ní ohleduplný a když se se mnou tahá o uzel, dávám pozor, aby to au,au, nebylo zase tak časté =o) Panička nás přihlásila na NVP do Mladé Boleslavi, sice nejdřív myslela, že Mladou Boleslav letos vynecháme, ale moje obnovená trpělivost u prohlídky zubů jí dělá velkou radost a tak jedeeem !! Také jsme upravili sekci Moje účast ,neboť plánujeme aktivní léto a podzim v hovawartím podání.

8.6.2008

Vyjeli jsme opět za další zkušeností, tentokrát do Benátek nad Jizerou na Krajskou výstavu. Kdo nechce prohlížet fotky, či později číst reportáž a jen ho zajímá výsledek našeho snažení.....získali jsme ohodnocení Výborný 1, Vítěz třídy. Soupeření o Krajského vítěze nám tentokrát uteklo opravdu jen o chlup, získal ho Akym z Lavandule...gratulujeme ! Fotky zde Reportáž zpracujeme co nejdříve. Děkujeme všem, kdo nám drželi palce.

7.6.2008

Zúčastnili jsme se IX. ročníku obranářského závodu ZKO Roudnice -Letiště v kategorii ZZO. Skončili jsme na 12. místě z 21 účastníků, náš výkon hodnotila paní rozhodčí Karvánková a my máme z umístění i pochvaly od naší výcvikářky Zdeny velkou radost. Též gratulujeme všem vítězům i v kateg. ZVV1 a IPO 3 a kamarádovi ze cvičáku - Jardovi s jeho kníračkou Baffy děkujeme za fotky z našeho snažení.

6.6.2008

Přidali jsme reportáž z naší zkoušky ZZO, pro ty, kdo chtějí vědět, jak to taky může probíhat =o)

31.5.2008

Dnes jsme byli opět na tržnici pro ovoce, tentokrát na cvičišti ZKO Litoměřice a domů jsme si dovezli splněnou zkoušku ZZO (Zkouška základní ovladatelnosti). Jelikož bylo velké vedro již od ranních hodin, tak jsem měla obavy, jak to všechno zvládneme. Až na "nulový aport", který Dantíkovi na posekané usušené trávě a ve vedru nechutnal ,jsme byli oba dva s výkonem spokojení. Děkujeme ZKO Litoměřice za možnost složit u nich zkoušky a všem, co nám drželi palce také díky. Bodovací kartu zkoušky ZZO můžete vidět zde.

Přidali jsme bodovací karty zkoušek ZOP a ZPU 1 .

        Obrazek          Obrazek

27.5.2008

Moji oba synové jedou v létě na tábor, starší dokonce už jako praktikant. Obracím se touto cestou na všechny, kdo mají možnost k poskytnutí sponzorských reklamních předmětů pro dobrý účel...to jest pro děti, nechť se nám ozvou na email nebo ICQ. Budeme rádi i za maličkosti a již nyní všem za ochotu a snahu děkujeme ! Webové stránky letního tábora zde.

25.5.2008

Právě jsme se vrátili z MVP v Litoměřicích. Jelikož nám bylo doporučeno, získávat zkušenosti =o), tak jsme zase vyjeli vystavovat. Máme z úspěchu velkou radost, podařilo se nám opět nabrat lehce ztracené  sebevědomí při ukázce zubů a tak to pro nás je dnes i výhra duševní. Vyběhali jsme si v konkurenci 13ti hovawartů krásné čtvrté místo se známkou Výborný 4. Náš polobráška Coddys uspěl na třetím místě s Výbornou 3 a tak Gora Monte byla opět vidět =o). Děkujeme všem za gratulace a podporu a fotky můžete vidět zde.  reportáž číst zde

17.5.2008

Nabízíme rezervaci štěňat hovawarta, více zde

Fotky z dnešního otevřeného tréninku Obedience zde, reportáž zpracujeme co nejdříve. 

15.5.2008

Dnes jsme přihlásili Dantese na Krajskou výstavu do Benátek nad Jizerou.

Dostali jsme supr zprávu od kamarádky Berrynky o jejím výsledku DKK a DLK, více zde. 

V sobotu 17.5.2008 probíhá u nás na cvičáku v Lovosicích předvádění Obedience s možností tréninku a vyzkoušení si na vlastním psovi. Všichni, kdo to máte blízko, přijeďte, bude to určitě stát za to !  

12.5.2008

Přidali jsme reportáž z naší zkoušky ZPU 1, třeba někomu pomůžeme v tom, co si pod takovou zkouškou má představit, sami jsme takto čerpali informace různě z internetu.

Přidána též reportáž ze Speciální výstavy hovawartů v Kroměříži.

11.5.2008

Přidány fotky ze speciální výstavy. Pokud se na nich někdo najdete, klidně si je stáhněte pro svojí potřebu.

10.5.2008

Dnes jsme se zúčastnili Speciální výstavy hovawartů v Kroměříži a jen v rychlosti....zrovna jsme dojeli domů, je 22,00h a jsme unavení ,ale šťastní, přivezli jsme si totiž vytouženou Výbornou, tentokrát bez pořadí, ale v konkurenci 26 psů  ve třídě otevřené je to pro nás obrovský úspěch. Zítra zpracujeme fotky a taky povídání.

8.5.2008

Byli jsme na tržnici pro ovoce !!  =o)))Obrazek

Složili jsme dnes na cvičáku v Lovosicích zkoušku ZPU - 1, takovou hovawartí maturitu. Musím Dantese moc pochválit, protože byl opravdu šikovný a tam kde měla panička mezery, zaskočil jako vzorný zástup. Musíme stále pečlivě trénovat a zlepšovat se, ale to nám vůbec nekazí naší dnešní obrovskou radost. Děkujeme všem, kdo nám v našem úsilí pomáhali a i nadále budou pomáhat , i všem kdo jen pomyslně drželi palce a mysleli na nás. Všechno tohle nám moc pomáhá !! Co nejdříve zpracujeme reportáž ze zkoušky.

Obrazek

5.5.2008

Přidali jsme do odkazů další supr  hovi stránky, tentokrát Dream Moravia, kde bydlí plavanda Christy....

30.04.2008

Jsme velice potěšeni návštěvností našich stránek, která se přehoupla přes 10.000 návštěvníků. Děkujeme všem za přízeň a budeme se snažit, aby jste k nám i nadále chodili rádi a často =o) !

Nezahálíme, trénujeme a možná to časem přinese i ovoce v podobě nějaké té zkoušky. Dostali jsme potvrzení, že s námi počítají ve třídě otevřené na Speciální výstavě v Kroměříži. Moc se těšíme a pojali jsme to jako výlet, takže v pátek složíme krovky zde, abychom mohli býti odpočatí a svěží na tuhé boje ve výstavním kruhu. Těšíme se na setkání se všemi, kdož tak učiní také.

21.4.2008

Byli jsme na avizované MVP v Českých Budějovicích. Ve třídě otevřené nás nastoupilo 8 hovawartů, mezi nimiž byli naší "staří známí" i zcela neznámí =o) Jak se nám dařilo, uvidíte na fotkách, a přečtete si  v reportáži. Pro ty, kdo chtějí jen znát výsledek....vyběhali jsme si krásnou Výbornou 3 a děkujeme za držení palečků všem, kdož tak učinili.

16.4.2008

Dnes jsme přidali do menu další rubriku  "Můj psí horoskop Ryba", takže panička už našla černé na bílém, že tu vodu miluji už od narození a co se ve mně ukrývá za citlivou a romantickou dušičku. No my dva to víme už dlouho, tak si přečtěte, jak to se mnou vlastně je a "co sudičky přály nám" !!

Chystáme se v neděli na MVP do Českých Budějovic, ve třídě otevřené se nás sejde 8 hovawartů a okem znaleckým nás posoudí pan rozhodčí Adlt.

13.4.2008

Dlouho jsme neaktualizovali, to však neznamená, že nic neděláme =o) Sice paničku strašně bolí záda, kvůli tomu jsme museli vynechat minulou sobotu cvičák, ale hned ve středu a tuto sobotu jsme to dohnali. Takže zase máme trochu potrénováno, doma taky nezahálíme a aby to bylo dokonale zdokumentované, jukněte na fotky. V minulých dnech jako odborný záskok za churavějící paničku zaskočil starší z mladších páníčků Arnošt a na procházkách se mnou cvičil skoky přes překážky a plavání v pískovně. Co nejdříve přidáme fotky.

Pro ty kdo nevědí, fotosoutěž u Árnýho byla ukončena, děkujeme všem, kdo nám poslali své hlasy, skončili jsme na krásném třetím místě a je nám ctí, že se Dantík tolik líbil. Ivče děkujeme za bezva nápad a těšíme se na další =o) Též jí gratulujeme k dnešnímu výstavnímu úspěchu na NVP v Ostravě, kde dostali krásnou Výbornou !!!

3.4.2008

Máme radostnou novinu !!

 Náš starší bráška Coddys Gora Monte se stal poprvé otcem 4 štěňátek ( 1 plavá fena, 1 čzn fena, 2 čzn psi). Matkou štěňátek je Aneta Černý vrh. (chov. st. Od Kinských lesů). Více už brzo uvidíte na Coddýskovém webu, který právě bojuje o jeho zprovoznění.

Našli  jsme krásný článek o druhu, ze kterého asi pocházíme taky, děkujeme za jeho zapůjčení paničce Arwenky.

2.4.2008

Musím Vás informovat, že na stránkách našeho kamaráda Arnyho a Ivči právě začala soutěž - hlasování o nejfotogeništějšího hovawarta....podívejte ? My soutěžíme také !

Přidali jsme odkaz na supr stránky o vycházkách se psem....a jelikož i my rádi poznáváme nové trasy a procházky nemůžeme si to nechat pro sebe...zde

1.4.2008

V neděli jsme byli na avizované procházce Posázavskou stezkou. Počasí bylo přímo ukázkové, hovi banda byla taky supr a tak jsme strávili bezva den. Ráno jsme sice nezměnili čas na hodinkách a tak z vlakové socializace nakonec sešlo, ale auto je vždy připravené a tak nebyl problém. Více uvidíte na fotkách zde nebo na společném albu zúčastněných hovawartů zde.  Rádi bychom požádali zúčastněné hovawarty a jejich páníčky, kteří též fotili, aby kontaktovali Katku ohledně přidání dalších fotek na společný web. .Děkujeme Katce za organizaci a těšíme se na další putování krásnou přírodou.

27.3.2008

Přidali jsme slibovanou reportáž z výstavy v Praze.

26.3.2008

Obrazek

Včera jsme s úžasem zjistili, že z našeho Dantese je mediální hvězda =o) Našli jsme jeho fotku v časopise "Svět psů". Fotili ho vloni na MVP v Litoměřicích a tak na fotce vypadá opravdu mladě. Nejvíc nás pobavil dovětek u jeho fotky....."Lidé si plavé hovawarty často pletou s retvívry" =o) No je pravda, že se nám to opravdu stává !

Foto  Dantese Gora Monte vlevo dole !Obrazek

23.3.2008

Byli jsme dnes na Mezinárodní výstavě v Praze, kde jsme soutěžili v třídě otevřené spolu s dalšími 10 hovawarty. Pro všechny naše podporovatele a kamarády, kteří nám pokaždé drží palce a pěsti sdělujeme, že jsme si dnes vyběhali krásnou Výbornou a třetí místo k tomu. Máme obrovskou radost, protože v takové konkurenci, která se sešla v kruhu je to opravdu pro nás velký úspěch !! Dostali jsme od paní rozhodčí Běly Sochorové i krásný posudek. V nejbližších dnech zpracujeme reportáž, pro všechny, kdo se nemohou dočkat, jsou tady zatím aspoň fotky ! Děkujeme všem za podporu a držení palečků....vyplatilo se !

PŘEJEME VŠEM KRÁSNÉ VELIKONOČNÍ SVÁTKY, BOHATOU POMLÁZKU A ZDRAVÍČKO DO JARNÍCH DNÍ !!

20.3.2008

Přidán odkaz na chovatelskou stanici Ze Starého dvora chovatelky Vlaďky Jalůvkové, kde vznikl nový hezký web.

19.3.2008

Přidáváme k nám odkaz na našeho synovce, který bydlí na Slovensku, je to Eston Královská stráž, syn mojí polosestry Afriky Gora Monte.

Dnes také posíláme příhlášku na MVP do Litoměřic, kam se 25.5.2008 chystáme. Jinak trénujeme trochu toho výstavního umu, jelikož nás v neděli čeká MVP v Praze. Těšíme se a zároveň k nám dorazila i ta "mrcha" nervozita. =o)

Moc děkujeme všem, kdo poslali či v gbooku zanechali přáníčko pro oslavence, všechny jsme vyřídili a po zahradě nám místo hovawarta chodí páv.....=o) 

Dostali jsme pozvání  na Posázavskou štreku č. II.,  která se ze dne 2.3.2008 přesunula na 30.3.2008  a my s díky přijímáme...přijďte taky protáhnout svá těla a hafany vezměte s sebou !!!

Naše kamarádka Ivča z Beskyd dostala prima nápad uskutečnit fotosoutěž pro hovíky, více zde . My už jsme úkol splnili, a Vy? Těšíme se na průběh hlasování !

17.3.2008

Obrazek

D A N T E S 

   SLAVÍ DNES 2.NAROZENINY,

my máme přání jediný....štěstí, zdraví,štěstí, zdraví.....hlavně to zdraví !!!!

Jak jsme slavili uvidíte na fotkách, musíme podotknout, že Dantík byl opět vysmátý hovík, užíval si své krásné narozeniny a my všichni doma měli velkou radost, že ho máme už dva roky, jak ten čas letí...a tak byl i dortík a společné dovádění....Milý Dantíku....máme Tě moc rádi a doufáme, že i  Ty jsi rád v naší společnosti !

Obrazek

10.3.2008

O víkendu jsme byli na cvičáku, kde se nám i tentokrát moc dařilo, takže zase máme potrénované stopy, poslušnost,překážky a obranu.

V neděli jsem přijali pozvání našich kamarádů...Radky a Jirky z Brzáneckých vinohradů a společně s nimi podnikli tréninkový trekk okolím Liběchova. Měli jsme v plánu objevit Čertovy hlavy, Blanické rytíře, Hada, 7 chlebů a jiné krásy. Celkem nám v nohách uvízlo 16,568 km, ušli jsme       23 568 kroků a spálili jsme 1054 kCal....hodnoty vykázal krokoměr. Pochod se nám moc líbil, chůze na dogtrekkingovém postroji nám už jde celkem dobře....=o)  já si dneska lížu rány ze včerejšího trekku ...šli jsem 17 km ostrým tempem a kdyby nebylo mého pádu, dopadlo to ok, Dantes jednou zatáhl trochu víc a já letěla..... holení na kámen, to jsme měli za sebou teprv 3km,celý jsme to odšlapali a až doma zjistili, že noha pod kolenem otéká a bolí, au,au, domácí schody byly vyšlapány ze zatnutýma zubama. Dnes návštěva chirurgie s podezřením na zlomeninu pod kolenem, naštěstí se to rtg vyloučilo a tak to mám pouze silně pohmožděné a krvácí mi to do měkkých tkání...proto ta bolest....a tak to budu muset mít týden zabandážované a mastičkované, ale lepší než předchozí diagnozy....na 6 týdnů nechodící sádra končící až pod zadkem......brrr. Ale nic to nemění na tom, že až se to uzdraví, vyrážíme na další trekk...protože se nám to pochodování moc líbí =o) Fotky naleznete zde a za některé děkujeme i našim spolubojovníkům... 

7.3.2008

Přidali jsme do odkazů kontakt na jednu krásnou pitbullí kamarádku Arwen, která je sice zadaná pro Huggyho =o) , ale na jejích stránkách je plno krásných vyprávění a jelikož má stejné hobby zvané "dogtrekking" a  pořádá i výlety po okolí,  je nám tak trochu blízká =o)

4.3.2008

Bohužel aktualizace se musí spokojit jen se sdělením, že z akcí, které jsme chystali na předešlý víkend nebylo vůbec nic. Jak jistě všichni víte, vichřice Emma zařádila i tady u nás a tak jelikož nejsme sebevrazi se zdravím vlastním i psím, zůstali jsme v teple domova a Dantes po kratších procházkách....kdy se objevilo i sluníčko...provedl venčení pouze na vodítku...a nejdéle tak za 15 min byl zase v bezpečí svého kotce a boudy. Snažil se tu Emmu zahnat pořádným chrápáním...ale bohužel to nezabíralo. Doufáme, že o víkendu už konečně vyrazíme zase na cvičák. Zkusíme v týdnu  trochu stopovat, pole už opustila velká voda a tak  se možná vrátíme domů jen s trochou bláta na botách =o).

Ještě bychom rádi upozornili, že náš starší bráška Coddys Gora Monte se brzo stane poprvé otcem a pokud budete chtít vědět víc, zde jsou podrobnosti.

26.2.2008

Dostali jsme milé pozvání na procházku Posázavskou stezkou a tak s díky přijímáme. Takže kdo by náhodou chtěl též protáhnout své tělo i psa, ať se přidá, propozice naleznete zde, příp. na uvedeném telefonu.

25.2.2008

Přidán odkaz na chovatelskou stanici Sobí dvůr, kde naše kamarádka Pavla Sobotková právě vychovává malá šťěňátka a čeká na super páníčky pro jejich další život.

18.2.2008 - 24.2.2008

Tento týden byly u nás jarní prázdniny a tak celá naše smečka vyrazila na výlety. Sníh na horách jaksi zmizel, tak jsme si našli náhradní program.  Měli jsme možnost konečně namontovat Huggýskovi nový plot k jeho cihlové boudě, podívali jsme se na letiště, kde pracuje Huggýskova panička, byli jsme na procházce u Vltavy a zakončili jsme to supr koupačkou u nás v pískovně.  V sobotu jsme poprvé vynechali cvičák, jelikož moje hovi vozítko muselo na kontrolu do servisu a aby mi to nebylo líto, venku celé dopoledne pršelo. Tak mi to panička vynahradila na výletech. Na fotky jukněte zde.

16.2.2008

Opět máme fotky z dnešního cvičáku, přijel se na nás podívat bráška Coddýsek s páníčkem Brdíkem a taky tu zase byla Radka a spol. Nejdřív jsme měli dřevařskou brigádu a pak jsme si pocvičili poslušnost, překážky a stopy. Obranu zkusíme zase příště .... Fotky jsou k vidění zde

10.2.2008

Tak ty videa se zatím nedaří, zpracovatel musí drtit učení, takže čekáme......Dnes jsme  byli cvičit, stopa je zase o kousek lepší , na individuálu se nám také daří, metrovku i ostatní překážky jsme zase pokořili ,vyzkoušeli jsme si průchod skupinkou lidí,zastavení a odchod ze skupiny a nakonec jsme vyzkoušeli dlouhodobé odložení, psovod v úkrytu a na place 11 cvičících psů...musím Dantíka pochválit, sledoval zástěnu, zda-li už nepůjdu ven a psů si vůbec nevšímal. Vydrželi jsme to celých 25 min. Jelikož jsem měla menší úraz na ruce, pro dnešek byly obrany bez nás a my jsme si doma dali menší leháro a odpol. jsme vyrazili do krásné jarní přírody. Těšíme se na další cvičák, jelikož už zase přijede Radka a celá její smečka a možná, že i náš starší brácha Coddýsek s paníčkem. 

2.2.2008

Jak jsme slíbili, tak činíme. Byli jsme dnes v Lovosicích  opět jsme se vrátili plni zážitků a nových poznatků. Vyzkoušeli jsme si stopy, individuální poslušnost, řadovou skupinovou poslušnost, překážky a nakonec obrany s 2 figuranty. Máme natočená i některá videa, ale zatím je zpracováváme. Fotky už jsou zde.

Obrazek

1.2.2008

Vyrazili jsme o dnešních prázdninách na menší procházku, trochu potrénovat chůzi na postroji a taky zopáknout poslušnost, abychom zítra na cvičáku věděli..."vo co gou". Vzali jsme s sebou dvorního fotografa a tak máme konečně i nějakou fotku z tréninku a skoků na "koňské" metrovce. Jak se nám dařilo je vidět zde. Zítra snad budou fotky i ze cvičáku.

29.1.2008

Dnes jsem vyrazil na menší odreagovací procházku s mladším paníčkem Arnoštem...to víte....funguji také jako uvolňovací pes od studia =o) Fotky naleznete zde.

26.1.2008

Chřipka už nám dala konečně vale a  tak můžeme opět mezi hovawartí lidičky. Máme pro Vás několik novinek z posledních dnů......

Jak už to bývá, dali jsme si novoroční předsevzetí, že se letošní rok opřeme i více do cvičení a následných zkoušek. Aby jsme měli šanci museli jsme si stanovit cíle =o) Prvořadě zvýšit svoje úsilí, ale co by to bylo bez pořádného výcviku. Poděkovali jsme tedy za supr začátky v Žižicích, kterým jsme neskonale vděční za vše co nás naučili a budeme se snažit to i nadále rozvíjet. Dostali jsme nabídku změnit cvičiště a této nabídky jsme v rámci našich cílů využili. Chodíme tedy od dnešního dne do ZKO Lovosice, kde jsme již skládali ZOPku a kde možná to předsevzetí vzniklo. Byli jsme opravdu skvěle přivítáni a po počátečním okouknutí se šlo hned na stopy. V tom jsme teda úplní začátečníci a tak jsme byli opravdu zvědaví, jak nám to půjde. Musím Dantíka pochválit, moc dobře se snažil a jak je jeho dobrým zvykem, vrhnul se do toho po hlavě. Takže jsem nejen hlídala buřty na stopě =o) ale i brzdila velké stopařské tempo... Pak jsme nastoupili na poslušnost, kterou vedla výcvikářka Zdena a dostali jsme opravdu plno dalších rad,jak na to, aby to bylo ono...... Musím konstatovat, že jsme si teda žádnou ostudu neuřízli a trošku nám stouplo to pomyslné sebevědomí, ale to nám taky radili.....věřte si a půjde to. Do kolen jsem se dostala při slovech Zdeny....hele 8.5 jsou zde zkoušky...počítáme s Vámi =o)

Pak jsme se nechali zapsat do místní ZKO a čekali na obrany v podání vedoucího cvičáku p. Vápeníka. I zde se nám dařilo. Odjížděli jsme opravdu maximálně spokojení !!!

Při tom všem jsme měli u sebe supr kámošky...Radku a Taru z Brzáneckých vinohradů - které nám byly perfektními parťáky a taky jsou zdejšími nováčky.

Děkujeme tedy všem, kteří mají svůj velký podíl na mojí i Dantíkové spokojenosti z dnešního naplněného dne.

19.1.2008

Musíme Vám bohužel oznámit, že dnešní avizovaná soutěž Šampion šampionů se musela obejít bez naší účasti. Dantík jako jediný z rodiny je zdravý, ostatní se stali obětí chřipkové rodinné epidemie. Horečky jsou opravdu vysoké a tak i když jsme měli do poslední chvíle snahu, přece jenom jet, nakonec to nedopadlo. Omlouváme se všem, kteří nám drželi palce, příp. se jeli na soutěž podívat jako obecenstvo. Tak snad příští rok se to povede. Měli jsme tady mít na návštěvě i podporu s velkým "P"...Ivču od Árnyho z Beskyd a za její ochotu jsme jí chtěli ukázat "středočeské hovawarty" našich kamarádů a přátel. No takhle to dopadlo, když člověk plánuje a nemoc si to zařídí po svém.

Obrazek

7.1.2008

Aktualizovali jsme sekci Moje účast, plány jsou, doufáme,že nám vše vyjde. První letošní prezentaci zahájíme v Top Hotelu Praha na soutěži "Šampion šampionů".

6.1.2008

Přidali jsme do fotogalerie následující fotky z akcí v minulých dnech....Úžice, Veltrusy a první letošní sníh  

1.1.2008

Vítáme Vás na našich stránkách i v novém roce 2008.

Předchozí novinky z let 2006 a 2007 naleznete v nové sekci Zažil jsem v letech 2006 a 2007, kam jsme ke konci roku 2007 přidali i slibované reportáže z Vánoc a z pochodu na Říp. Do Silvestra jsme nezaháleli a snažili se potrénovat ...jak treky, tak i poslušnost a z tohoto snažení přidáme fotky co nejdříve. 

Přejeme všem krásný a úspěšný rok 2008 !!