Jdi na obsah Jdi na menu
 


Posázavská štreka 30.3.2008

19. 3. 2008

Vážení, srdečně Vás zvu na první letošní hovi pochod Posázavskou stezkou č II.!

Kdy: neděle 30. března

Sraz: Pikovice, u mostu přes řeku

V kolik: v 10:30

Délka trasy: 12km

Obtížnost: lehká

Cesta vede malebným Posázavím, zpočátku je terén obtížnější, brzy ale přechází na pohodlnou lesní cestu. Cesta není příliš vhodná pro kočár, je vhodnější použít krosničku. Ale už jsme jí několikrát s kočárem absolvovali a všechny děti přežily ve zdraví :o). Po cestě se nachází několik občerstvovacích stanic, není tedy nutné balit svačinu. V polovině cesty bude oběd.

Jak do Pikovic? Sraz si dáme jako vždy u mostu, kam se dostanete buď

a)          autem do Petrova, kde necháte auto a dojdete z kopce dolů pěšky (bohužel zpátky budete muset do kopce :o))

b)          autem do Pikovic (přes Hradíštko)

c)          vlakem do stanice Petrov u Prahy. Z důvodů socializace doporučuji, pokud máte dostupnou některou zastávku po cestě, dopravit se vlakem. V tomto případě ale musíte použít náhubek, nezapomeňte! Jedná se o trať:

– z Prahy Vršovic přes Krč, Braník, Modřany, Zbraslav, Vrané, Skochovice a Davli do Petrova u Prahy (pozor, stanici před je Petrov-Chlomek, to je jinde!)

– z Čerčan přes Poříčí, Týnec n/S, Krhanice, Prosečnici, Kamenný přívoz, Luka pod Medníkem do Petrova u Prahy (pozor, nepřejet do Petrova-Chlomek, to je jinde!)

Vše je snad srozumitelně popsáno v mapě. Osobně se přimlouvám za cestu vlakem, kde na nádraží můžete odložit vůz a společně můžeme absolvovat „socializační jízdu.“ V případě zájmu o jízdu vlakem se prosím ozvěte, domluvíme se na hromadné spolujízdě (tedy alespoň pražáci).

Odjezdy vlaků jsou tyto:

Praha Vršovice 9:25

Čerčany 8:25

Co s sebou: pro psa nezapomeňte všichni vodítko, kousáči náhubky, cestující vlakem také náhubky. Miska s vodou není až taková nutnost, po cestě jsou potoky, ale doporučuji a samozřejmě pamlsky. Občerstvení pro páníčky by snad mělo po cestě být (doufám, že bude otevřeno), pro jistotu si vezměte alespoň vodu. Jinak samozřejmě pevnou obuv a něco proti dešti a nezapomeňte si poznamenat moje telefonní číslo pro případ ztracení v lese nebo jiné katastrofy :o)

NUTNÉ je nahlásit účast, abych mohla zajistit dostatečné množství obědů. Prosím dejte vědět alespoň prostřednictvím SMS nejpozději do středy.

Takže abych to shrnula, co teď máte udělat:

1.          zeptat se svého psa, jestli chce vyrazit na výlet

2.          informovat mně o počtu dvounožců, kteří se budou chtít po cestě stravovat

3.          informovat mně v případě, že budete chtít jet vlakem kvůli spolujízdě

Těším se tedy v neděli na shledanou! Má být teplo, ale trochu vlhko. Nicméně věřím, že majitele hovíků počasí nemůže rozházet :o) Pokud s sebou chcete vzít kohokoliv bez psa nebo se psem jiné rasy, samozřejmě jsou všichni zváni.

.

Kateřina Houšková

tel: 739 491 095

tel: 721 550 197

Skype: hovawarti

ICQ: 493-071-168

www.katcinasmecka.net