Jdi na obsah Jdi na menu
 


rok 2014

19. 1. 2015

Vánoce 2014

 

VŠEM KAMARÁDŮM A PŘÁTELŮM PŘEJEME PŘÍJEMNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ, POHODU A ZDRAVÍ VE DNECH NÁSLEDUJÍCÍCH A V NOVÉM ROCE SE S VÁMI VŠEMI TĚŠÍME ZASE NAVIDĚNOU !!!

 

1419241961911490728.jpg

16.12.2014 - 18.12.2014

Tak nastal čas, kdy jsme zahájili nakrývání naší Enninky. Musím konstatovat, že se toho oba (Enninka i Dantes) zhostili s plnou vervou a zájmem, byli k sobě velice ohleduplní a citliví a nakonec se dílo podařilo. Tudíž "Máme nakryto" !!! Za měsíc na ultrazvuku uvidíme, jestli se dílo podařilo a budou u nás koncem února štěkat chlupatá zlatíčka.

4.12.2014

Tak už to nastalo........Enninka nám začala hárat, šikulka. Nastává u nás období tzv. střídavé péče, vše pečlivě sledujeme a od neděle 14.12.2014 budeme sledovat chování Dantíka a zkusíme, co na to Enninka. Také vyrazíme na stanovení hladiny progesteronu.

1.12.2014

Nastává u nás období, kdy plánujeme udělat Nefertiti Ennie Barte Prim maminkou. Nic neponecháváme náhodě, takže očkování vztekliny a trojkombinace již máme za sebou, krycí list je vystaven a tak nezbývá než čekat, až se Enninka rozhodne hárat. Jistě Vás zajímá, jaké to ženichy jsme jí vybrali ? Nooo tak jasná volba padne na našeho úžasného Dantese, již když jsme se poohlíželi po štěňátku, tak bylo jasnou věcí, že musí být nepříbuzné k našemu miláčkovi. Doufáme, že tu lásku, co si projevují navzájem již 3 roky, nyní zúročí a stanou se z nich krom kamarádů i rodiče wink Pokud by to nevyšlo, máme v záloze syna Dantese - Crosbyho Kesidy, který je stejně úžasný jako jeho otec a tak bychom i v tomto případě měli krev našeho Dantíka. Uvidíme, jak se zadaří, držte nám palce. heart

 

Dantes GM je dnešním dnem přihlášen na DUOCACIB do Brna, který se koná 7.- 8.2. 2015. Nastoupí do třídy veteránů a moc se na to těšíme yes

26.11.2014

Velká radost nás ovládla při sdělení od Evy H. (panička Cailin Sun Kesidy), že její dcera (naše vnučka) Anttara Awedante byla na vyšetření kyčlí, loktů a ramen u pana doktora Ekra. Výsledek je báječný - DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD nepostiženo !!!!! Moc gratulujeme a radujeme se !!!!

 

22.11.2014

Dnešní milé rodinné setkání se štěňátky z CHS Blixen Karen - Amie a Arleen proběhlo na školce pro štěňata, kterou pořádal HW klub v Praze Letňanech. S paní chovatelkou jsme přivezli na setkání i rodiče holčiček a tak nic nebránilo si všechno užít. Děkuji paničkám, že přijaly pozvání a přijely. Dantes a Adisa mají z dcerušek velkou radost. Arleen předvedla pěkné základy poslušnosti, Amienka předvedla svůj neutuchající temperament a Dantes všem štěňátkům předvedl, co všechno lze s hovawarty činit ve výstavních kruhu a co bude potřeba natrénovat na svod mladých. Máme velkou radost, jak jsou Amie i Arleen šikovné ! Za fotky děkuji chovatelce Lídě.

2.11.2014

Arleen Blixen Karen vyrazila na svoje první obrany a tak jsme doplnili fotky do alba obou našich dcerušek. Ještě co nejdříve doplníme i fotky Amienky z jejího nového domova. Dcerušky se mají skvěle, už mají přes 12kg a dělají plno radosti paničkám ! Těšíme se na další zprávičky a fotky !!

 

amie-blixen-karen-28.10.2014.jpg

 

 

1234885_10203852627773815_7788028703637015855_n.jpg

2.11.2014

Mezinárodní výstava psů - DUOCACIB Praha - foto

Výstavní neděle byla opět v režii Dantíka

Dantes GM - třída veteránů

Výborný 2 - rozhodčí Anika Juhász Istvánne (Maďarsko)

Do třídy veteránů nastoupila "stará garda" z výstavních kruhů a tak nám bylo ctí zaběhat si zase s nimi a bojovat ! Za potlesku diváků jsme získali druhé místo, na prvním byl Cyrol Bukový háj (tatínek naší Enninky) a my mu samozřejmě gratulujeme ! Vyběhal si tak poslední titul na udělení Veterán šampiona ! Dceruška Enča je na tatínka pyšná. Zároveň byl Cyrolovi udělen i titul BOB ! Gratulujeme !!!

10751823_787548864615962_22921070_n.jpg

Za všechny fotky z víkendu děkujeme panu J.Senohrábkovi, paní M.Vršecké, paní K. Junkové, kamarádce Jance a Lindě!

 

Bard Debbie-Ann - třída otevřená - Výborný 4

Bardík i dnes nastoupil do třídy otevřené spolu s dalšími 10 hafany všech dospělých psů. Krásné předvedení a perfektní povaha ho katapultovala na krásné 4. místo, což je v takové konkurenci opravdu krásný úspěch, protože tam byl jeden z nejmladších ! Moc Bardíkovi a Lindě gratulujeme a děkujeme za reprezentaci !

 

1236148_835586516493511_8673252678868272690_n.jpg

 

 

Velkou radost nám udělala i vnučka Dantíka

Antarra Black Awedante - tř. mladých - Výborná 3

Moc Tarušce a Evě gratulujeme !

 

1.11.2014

NEFERTITI ENNIE BARTE PRIM - 3. NAROZENINY !!!!

Naše milá Enninko, přejeme Ti vše nejlepší k 3. narozeninám, hlavně hooooodně zdravíčka, pořád tak neutuchající elán a milý pohled v očičkách - MÁME TĚ MOC RÁDI naše holčičko !!

Ennince daroval její nejlepší kamarád Dantík svůj sobotní úspěch - BOBíka a dostala od nás plno laskomin a oblíbené tenísáky. Dort realizujeme v pondělí, protože focení ve tmě není ono !

Fotky z oslavy !

dsc_0125.jpg

 

1.11.2014

Mezinárodní výstava psů - DUOCACIB Praha - foto

Nastal tolik očekávaný výstavní víkend v Praze. Slíbila jsem Dantíkovi, že bude jen jeho a můj a tak jsme vyrazili vstříc dění do třídy veteránů. Veterán - to slovo mi k Dantesovi opravdu ještě nesedí, ale věk nezastavíme a výstavy zatím taky ne, takže naše místo krom třídy šampionů je již i ve třídě veteránů. Dantík zatím viditelně nestárne (to jsem opravdu moc ráda) a tak mu věk skoro 9ti let nikdo nehádá ! A jak se dařilo ? Nooo přímo úžasně !!!

Dantes GM - třída veteránů

Výborný 1, Best Of Veterans - BOV, Best Of Breed - BOB

rozhodčí Sabinne Kerschner (Rakousko)

Naše radost neznala mezí, nevěřili jsme, co se nám podařilo, přijímali jsme s uslzenýma očima gratulace, milá slova a plno chvály na temperament a kondici našeho zlatíčka. Slova paní rozhodčí, že tak krásného a v temperamentní kondici předváděného veterána už opravdu dlouho neviděla. A my, ve skoro devíti letech, máme zase doma BOBÍKA !!!! Zúčastnili jsme se i závěrečných soutěží, nejprve mezi 40ti Nejlepšími veterány celé výstavy a poté i mezi všemi BOBy FCI II. skupiny. Bylo nám ctí ukázat krásu a ušlechtilost hovawarta !

 

2865107_orig.jpg

 

Bard Debbie-Ann - otevřená - Velmi dobrý

Vstup Bardíka do třídy otevřené se také podařil skvěle, v dospělých psech se opravdu neztratil a i když dostal "jen" Velmi dobrou, jinak i tak krásná známka, udělal mi také radost, protože v posudku má krásná slova chvály a hlavně "TEMPERAMENTNÍ PŘÁTELSKÁ POVAHA" což se u hovawarta obzvlášť cení !! Gratulujeme a moc děkujeme za podporu a fandění našemu Dantíkovi ! Je to tak milé vědět, že Vám někdo z lásky fandí a raduje se s Vámi ! Bardík je opravdu "kopie na slovo vzatá" a tak i on se smál jako jeho táta !

Velkou radost nám udělala i vnučka Dantíka

Antarra Black Awedante - tř. mladých - Výborná 1, CAJC, BOJ

Gratulujeme Tarušce i Evě a děkujeme za společnost při čekání na závěrečné soutěže ! Foto s dědečkem !

 

25.10.2014

EVROPSKÁ VÝSTAVA PSŮ BRNO

Této prestižní akce se zúčastnil syn Dantese - Bard Debbie-Ann a odnesl si krásné hodnocení !

Bard DA - mezitřída - Výborný 1, CAC - rozhodčí Skok Damir (HR)

Moc Bardíčkovi i Lindě gratulujeme, máme obrovskou radost, byli jsme přímo při tom a tak i nějaká ta slza z dojetí ukápla. Je to krásný pocit, dívat se na potomka po našem psovi a prožívat tu radost s nimi. ! Lindo a Barde - děkujeme !!!

 

1821990.jpg

 

19.10.2014

Crosby Kesidy složil další zkoušku, tentokrát FPr 2 za krásných 85 bodů ! Hurááá, máme velkou radost a moc Mirce a Crosbíčkovi gratulujeme !!! Jsme na Vás také moc pyšní !

Sourozenci z CHS Kesidy jsou opravdu hodně šikovní a my doufáme, že i další Dantesovi potomci je budou následovat !

18.10.2014

Cailin Sun Kesidy složila již svou 14tou zkoušku, tentokrát UPr 3 - huráááá, moc Evě a Cailince gratulujeme !!! Jsme na Vás pyšní !!!

14.10.2014

Máme velkou radost - další dcerka našeho Dantese GM - Bailou Debbie-Ann byla na vyšetření u pana doktora Ekra - výsledek DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD nepostiženo = je úplně zdravá ! Hurá, máme radost, že další potomek našeho Dantíka je zdravý

4.10. - 5.10.2014

Byli jsme na celý víkend v Bochovicích u Třebíče, kde probíhala víkendová bonitace hovawartů pořádané HW klubem. Jak se dařilo a kdo je novým plemeníkem a chovnou fenkou můžete sledovat na webu HW klubu.

30.9.2014

Máme za sebou další novinky, tak hurá na ně :

Celý tento víkend jsme prožili na výstavách.

V neděli brzo ráno jsme vyrazili na Mezinárodní výstavu do Wroclawi (PL). Cesta 4hodinová, naštěstí nekomplikovaná a tak jsme před 10 hod byli na místě. Travnatý krásný stadion Olympijski byl zalitý sluncem a tak nám čekání do 13,30h na posouzení docela utíkalo. Opět jsme byli v hojném počtu jako výprava z Čech a tak jsme měli obsazení v každé třídě krom veteránů. A jak se dařilo?

Bard Debbie-Ann - mezitřída - Výborný 1, CWC, CACIB, BOS - rozhodčí Anna Bogucká - foto

Nefertiti Ennie Barte Prim - tř. otevřená - Výborná 2 - rozhodčí Anna Bogucká - foto

za foto děkuji paní Vršecké !

Máme z úspěchu velkou radost, všem českým zástupcům se také dařilo a tak ostuda nebyla žádná ! Pro zajímavost, před 4 lety (2010) získal zde na tom samém místě Dantes GM stejné ocenění jako nyní jeho syn, jen místo BOSe měl i BOBa ! Historie se opakuje a my z ní máme opravdu velkou radost ! Strašně moc gratulujeme a děkujeme Lindě, že nás tak krásně reprezentuje i v zahraničí ! Bard se opravdu všem moc líbil. Enninka byla také moc úžasná, oslovila paní rozhodčí svou krásnou hlavou, excelentním pohybem (slova paní rozhodčí) a nádhernou srstí, jen měla trochu užší hrudník než její konkurentka Cayenne Černý vítr z Čech. Tato fenka nyní boduje všude, kam vyjede, takže dělat jí konkurenci nám byla čest !

V sobotu jsem byla coby vedoucí kruhu na Speciální výstavě HW v Bochovicích u Třebíče a sbírala zkušenosti z posouzení vedle pana rozhodčího Vladimíra Adlta a tímto mu děkuji, že mi tak trpělivě odpovídal na mé všetečné otázky při posouzení fen. Zde nás u psů reprezentoval

Bard Debbie-Ann - mezitřída - Velmi dobrý a 4. místo - rozhodčí Mikulášová Ingrid. - foto

u fenek reprezentovala

vnučka Arsea Sun Awedante - třída mladých - Výborná 2 - rozhodčí Vladimír Adlt - foto

za foto děkuji panu Senohrábkovi !

24.9.2014

Holčičí dvojčátka Amie a Arleen z CHS Blixen Karen prožila poslední týdny v rodné boudičce na Záskalí a už se těší z nových domovů v Praze a v Úštěku. Oběma přejeme hodně zdraví, lásku jejich nových rodin a paniček a těšíme se, že je brzo někde uvidíme !!! Obě jsou velice kontaktní, temperamentní a tzv. všudybílkové Poslední dny lze sledovat na webu CHS Blixen Karen, videa 3, video 4. Děkujeme chovatelce Lídě za perfektní péči o naše rozverné holčičky !

Samozřejmě jsme dcerušky navštívili a to rovnou 2x, takže jsme si je dostatečně pomazlili, pohráli si s nimi a máme na co vzpomínat. Na návštěvu s námi jela i panička Linda od Bardíka a podobu Dantíka, Bardíka a všech dalších potomků jsme tam zase našli :-)

11.9.2014

Tak jsem si promarodila 14 dní se zánětem průdušek a nebyla schopná žádné činnosti krom té kulírovací. Moc mě mrzí, že jsem nemohla splnit slibovanou účast ve výstavním kruhu jako vedoucí kruhu na MVP v Mladé Boleslavi, ale prostě bez hlasu a s horečkou to fááákt nešlo.

Děkuji tímto všem, kdo mi přáli hodně zdraví, volali, psali a zajímali se.

Velkou radost nám dělají holčičí dvojčátka v CHS Blixen Karen, které jsou opravdu úžasné, žravé, vnímavé a dovádivé. Dostaly krásná jména - plavanda je Arleen, černoška je Amie. Už je jim víc jak měsíc (5. týdnů), dostáváme stále nové fotky ( díky Lído ) a taky máme první video a nyní už i druhé video, jukněte ! V nejbližších dnech se mohou těšit na první návštěvy natěšených paniček, babičky a dědy z CHS Amijon Star a taky samozřejmě nás ! Moc se na ně těšíme !

6.9.2014 opět vyrazil do výstavních kruhu Bard Debbie-Ann, tentokrát na Krajskou výstavu v Praze na Džbáně. K naší obrovské radosti se mu s paničkou moooc dařilo, krásně si to užili a za odměnu dostal koupačku a prochajdu s kamarádkami.

Krajská výstava - mezitřída - Božena Ovesná

Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

Mooooc gratulujeme a děkujeme oběma za super výkon !

 

20.8.2014

Po delší dobu jsme neaktualizovali a událo se toho hodně, tak pěkně popořádku:

1.8.2014 se nám oženil prvorozenný syn Arnošt a tak k nám do rodiny jsme přivítali i jeho novomanželku Alenku. Přejeme Vám děti hodně štěstí a lásky ! Byla to krásná svatba !

10346203_1469423543310168_6659461037857807372_n.jpg

 

- začátkem srpna jsme vyjeli k moříčku do Chorvatska, město Rogoznica, bylo tam krásně, navštívili jsme města Trogir, Primošten, Národní park KRKA a hlavně jsme navštívili kamarády hovawarťáky v Autokempu Adriatic Primošten a to celou CHS von Bobble a jejich tří svěřence Ambru Hali Gali, Atishu von Bobble a Arnyho (Arnošta) von Bobble a jejich úžasné páníčky. Dokonce jsme měli rybí grilovačku mořských dobrot a ještě jednou moc děkujeme za milé přijetí a azyl v kempu, bylo nám fajn i na koupání !! Fotky

- během naší dovolené se narodila očekávaná štěňátka v CHS Blixen Karen. 7.8.2014 jsme tedy na tomto světě přivítali do naší psí rodiny 2 krásné hovawartí slečny + v barvě plavé a černé. Více o nich můžete sledovat na webu CHS Blixen Karen. Děkujeme za vzornou péči chovatelce Lídě Novotné Plavá fenečka již má svou očekávanou novou rodinu a černoška je rezervovaná !

Všechny novinky sledujte na webu CHS Blixen Karen v sekci Odchov štěňátek !!! Jsou tam váhy a po týdnu vždy nové zprávy a fotky !

spanek.jpg

 

- synek Dantíka - Bard Debbie-Ann opět nezahálí a tak krom pravidelného záchranářského tréninku se Psí školou Bobík a Ivetou Soukupovou se též pravidelně zabývá nácvikem pasení oveček a obranami. Viditelně dokazuje, že hovawart je opravdu všestranný pracant. Jeho velice aktivní panička mu zajišťuje pořádné socializační i pracovní aktivity a sklízí za to náš velký dík.

Společně vyjeli též do výstavních kruhů a tentokrát opět do zahraničí, když byli v mezitřídě účastni DUOCACIBu v Bratislavě na Slovensku. A jak se jim dařilo ? Jsme moc rádi, že stejně jako jinde a tak dovezli domů krásná ocenění, krásné posudky a tituly.

16.8.2014 - CACIB Bratislava - mezitřída - Blaž Kavčič (SLO)

Výborný 1, CAC

17.8.2014 - CACIB Bratislava - mezitřída - G. Ridarčíková (SK)

Výborný 1, CAC, Res. CACIB

MOOOOOC GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA PERFEKTNÍ REPREZENTACI !!!!!

 

5.7.2014 - 11.7.2014

LVT Tyra Beskydy - CHS Seahawk

Prožili jsme si krásný týden v podhůří Beskyd v kempu "U Haliny" v Tyře. Měli jsme na programu výcvik stop, poslušnosti a obran. Společnost nám dělala Linda s Bardem DA a náš syn Ondra. Enninka celý týden usilovně pracovala, nejlépe se jí dařilo na stopách, na poslušnosti jsme hledaly další vychytávky našeho snažení a obrany se letos Ennince moc nezamlouvaly, postačil jí hadr na hraní. Počasí nám přálo, bylo dostatečně teplo, občas i deštivo. Prima parta lidiček i psů nám dělala po celý týden dobrou náladu. Bardík byl přeborník na obranách i stopách, na poslušnost jel tento týden do Vrchlabí. Udělali jsme si i výlet do Polska na výstavu, jak Bardík bodoval vidíte níže a pak jsme se tam jeli společně i vykoupat do aquaparku, hafíci hlídali chatku v kempu a odpočívali.

Děkujeme všem za prima týden plný zážitků, srandy a cvičení.

Fotky přidáme co nejdříve.

6.7.2014

NVP Bialsko - Biala (PL) - Bard Debbie-Ann - mezitřída

Výborný 1, CWC, NV, BOB !!!

Moooooc gratulujeme a máme velkou radost, jak se Bardíkovi daří i mezi dospěláky !

1.7.2014

Máme velkou radost !!!!!!!

Dostali jsme nádhernou zprávu od Lídy a Adisy Amijon Star, Adiska nosí v bříšku 4 a více chlupatých kuliček !!!!! Březost potvrzena ultrazvukem !!!

Ani nevíte, jak se obě paničky cítí, tolik úsilí, tolik setkání a nakonec i taková odměna !!!!

V případě zájmu o štěňátko kontaktujte paní L. Novotnou a CHS Blixen Karen, popř. nás, rádi kontakt předáme !!!!

Děkujeme všem, co nám drželi palce !!!

Fotky z domácí oslavy !

1404287739447886200.jpg

 

blixenkaren2.jpg

Autoři fotek : Michaela Václavů, Jana Pospíšilová, databáze HW klubu

29.6.2014

Výstavní neděle

MVP Szczetin - Nefertiti Ennie Barte Prim - tř. otevřená

Výborná 4

Fotky, reportáž

NVP Klatovy - Bard Debbie-Ann - mezitřída

Výborný 2, Res. CAC

Moc gratulujeme ke zdárnému vstupu mezi výstavní dospěláky !

web

19.6.2014

Dnes je 1,5 roku potomkům z CHS Debbie-Ann a první vlaštovka vyletěla na rtg DKK !!!

Bard Debbie-Ann má DKK 0/0, DLK 0/0 a OCD nepostiženo !!!!

Hurááááá, máme po předchozích zprávách zase radost u a jsme šťastní, že další potomek po našem Dantesovi je zdravý !!!

Děkujeme paničce Lindě za zprávu i péči o "mimino" !!! Nyní mohou všechny jejich oblíbené činnosti (obranu, výstavy, záchranaření, pasení, stopařinu, poslušnost ) dělat s klidným srdcem !!!

16.6.2014

Dostali jsme zprávu od páníčků Cayenne ČV, byli na ultrazvuku, bohužel Kája nezabřezla. Je nám to moc líto.

10.6.2014

Dostali jsme zprávu od páníčků Felicity GP (Nely), byli na ultrazvuku, bohužel Nely nezabřezla. Je nám to moc líto.

3.6.2014

10423739_10202969322145968_3415829318543531048_n.jpgBard Debbie-Ann je oficiálně JUNIORŠAMPION CZ !!

Moc děkujeme jeho paničce Lindě za skvělou reprezentaci pro nás, Dantes GM si to jistě zaslouží !! Máme z toho velkou radost !

 

25.5.2014

MVP Litoměřice - Bard Debbie-Ann - třída mladých

Výborný 1, CAJC, BOJ, BOS

Huráááááá, gratulujeme !!!

Bard DA tímto splnil podmínky pro udělení titulu JUNIORCHAMPION !!!

reportáž , fotky (díky Lindo)

20140525_134422.jpg

 

 

22.5.2014 - 23.5.2014

Měli jsme milou návštěvu, za Dantíkem přijela krásná černá Cayenne Černý vítr, velice výstavně úspěšná fešanda. Milostné setkání dopadlo ke spokojenosti všech, oba si to viditelně užívali a tak budeme doufat, že příroda taky přidá svůj díl a udělá nám za 3 týdny radost ! Více v sekci Plemeník a nevěsty

kaja-a-dantes-22-05-2014.jpg

 

17.5.2014 - 18.5.2014

Klubová výstava HW klubu - Knížecí rybník

C.I.E. Dantes Gora Monte - třída veteránů - VD 4

Nefertiti Ennie Barte Prim - třída otevřená - Výborná

Cailin Sun Kesidy - třída pracovní - Výborná 1, CAC

Crosby Kesidy - třída otevřená - Výborný 3

Bard Debbie-Ann - třída mladých - Velmi dobrý

Vnoučátka CHS Awedante - třída dorostu - všichni Velmi nadějní s pořadím

VŠEM MOC GRATULUJEME !!

Fotky a reportáž připravujeme :-)

12.5.2014

Uběhly 2 roky a opět si na nás vzpomněli páníčci od Felicity Gasko Prim (Nely), (CHS Ze slunečního města), že by opět chtěli mít štěňátka s naším Dantesem. Moc nás tím potěšili a tak dnes nastal den "D" a došlo k nakrytí. Vše proběhlo tak jak mělo a nyní budeme netrpělivě čekat na sono. Držte nám palce !

10297624_838318039515246_900555091273463995_n.jpg

 

10.5.2014

Tentokrát jsme udělali návštěvu u kamarádky Lidky a její Adisy AS u nich doma. Mají krásný domeček i místo, tak výhledy do krajiny byly úžasné. Prošly jsme se i po okolí a sympatie obou hafanů byly na dobré úrovni. Děkujeme za milé přijetí, kávičku i dobroty. Fotky od Lidky jsou zde.

5.5.2014

Cailin Sun Kesidy - Klubová výstava SHK - třída pracovní

Výborná 2, res. CAC

Clyde Boy Kesidy - Klubová výstava SHK - třída otevřená

Velmi dobrý

foto sourozenci, bratr a sestra

Anttara Black Awedante (vnučka) - Klubová výstava SHK - třída štěňat

Velmi nadějná 1, Nejkrásnější štěně výstavy

foto maminka s dcerou

Cailin Sun Kesidy - 3. místo v soutěži Nejúspěšnější pracovní hovawart SHK roku 2013

MOC VŠEM GRATULUJEME A DĚKUJEME ZA PREZENTACI !!!!

Za fotky děkuji Evě Hajšmanové !

4.5.2014

NEFERTITI ENNIE BARTE PRIM - MVP Praha - Výborná 3

Bard Debbie-Ann - MVP Praha - Výborný 2

Po delší pauze jsme opět vyjeli na výstavu. Tentokrát se vystavovala Enninka a Bardík. Nálada i přátelé kolem kruhu byla bezvadná, děkujeme všem za zájem a jak to dopadlo:

Bard DA - třída mladých - Výborný 2 (9psů)

Nefertiti Ennie BP - třída otevřená - Výborná 3 (8fen)

Potěšili jsme se i s Jankou Feránovou, která je naší dlouhodobou obdivovatelkou a kamarádkou a těšíme se i z toho, že je nyní se svými Papilony i velkou kamarádkou Lindy a Bardíka.

Všem moc gratulujeme !

Jelikož se nám rozbil foťák, nemáme z výstavy žádnou fotku. Pokud jsme někomu uvízli v zorném poli fotoaparátu a bude tak hodný a poskytne nám fotky, budeme moc rádi !

Fotky od paní Vršecké a paní Hajšmanové - DĚKUJEME !!

3.5.2014

Dnes jsem vedla jako jeden z výcvikářů Základní socializační kurzy pro začátečníky v ZKO Horní Počernice ! Sešla se nás prima parta a na zakončení kurzů jsme udělali i zábavný soutěžní závod, který byl pro všechny oceněn i veselými cenami !

27.4.2014

Bard Debbie-Ann - MVP České Budějovice - Výborný !

Opět jsem jako morální podpora vyjela s Lindou a Bardíkem do Českých Budějovic, kde byl Bardík přihlášen do třídy mladých. Posuzoval pan Tibor Havelka (SK). Bardík se krásně předváděl, měl i slušnou konkurenci a nakonec si vyběhal krásné ocenění Výborný. Z posudku jsme byly s Lindou trochu více rozčarované, neb se tam objevily skutečnosti, které na Bardíkovi zatím nikdo neviděl. Ale dobrou náladu jsme si zkazit nenechaly a tak bereme výstavu jako úspěšnou. Děkuji Lindě za bezpečný odvoz i přívoz a těším se na další výstavní klání !! Gratulujeme a děkujeme !!

26.4.2014

Zúčastnila jsem se jako jeden z výcvikářů Hovawartí školky v Letňanech, účast byla veliká a dostavilo se plno šikovných štěňátek i dorostenců. Opět bylo na programu krom základních informací a výcvikových názorných ukázek i vyzkoušení bonitačního povahového testu !

22.4.2014

Cailin Sun Kesidy složila další zkoušku, tentokrát ZPS 1 ! Mooc gratulujeme, že jí to i po mateřské pauze tak pěkně pracuje !!

18.4.2014 - 20.4.2014

Stopařský seminář - Hoření Paseky

Opět jsme vyjeli s naší Enninkou za dalšími zkušenostmi ze stopařské práce. Jako i vloni jsme rádi přijali pozvání manželů Pospíšilových (CHS Amijon Star) ke strávení velikonočního víkendu v partě stejně zapálených lidiček a užili jsme si to opravdu náramně. S sebou jsme tentokrát vzali Lindu a synka Dantíka - Barda DA, kteří jsou na stopy moc šikovní a učenliví. Bylo nám opravdu fajn. Počasí jak na objednávku, plno zajímavých stop a v sobotu krásný zábavný večer, na kterém jsme do tomboly vybrali i finanční příspěvek na OS Toulavé tlapky ! Mirek Pospíšil (mistr světa ve stopování) se nám věnoval s max. pozorností, dostali jsme i teoretickou "nalejvárnu" do hlaviček psovodů a pak jsme si to mohli vyzkoušet v praxi s našimi chlupatými zlatíčky. Byla tam i zahraniční účast psovodů ze Slovenska, se kterými jsme si také moc dobře rozuměli. V neděli jsme si mohli zkusit i obrany, které nám zajistil Mirek s figurantem. Též jsem nabídla i něco ze svého klubového ranku a tak si zájemci mohli vyzkoušet i povahový test, potěšil nás i zájem slovenských kamarádů si ho vyzkoušet a zajímal nás i jejich názor.

Enninka i Bard jsou kamarádi jedna radost a tak jsme kromě cvičení dělali procházky do okolí a užívali jsme se navzájem !

Všem moc děkujeme za příjemně strávený čas a těšíme se, že si to zase brzy zopakujeme ! Máme plno motivace do stopování a už zase pravidelně stopujeme ! FOTKY

13.4.2014

Vyrazili jsme na procházku s kamarádkou Lidkou a její černou Adisou Amijon Star, tentokrát do obce Želízy nedaleko Mělníka, s cílem vidět pískovcové výtvory pana Lévyho. Společnost nám dělal i syn Ondra, který si zahrál i na horolezce ! Za fotky děkuji Lidce !

12.4.2014

Crosby Kesidy - MVP Chemnitz (D) - Výborný 3

Velkou radost nám udělal syn Dantíka - Crosby Kesidy, který si na MVP Chemnitz v Německu vyběhal v třídě otevřené s konkurencí krásné třetí místo ! Moooc gratulujeme a děkujeme !!!

2.4.2014

Enninka se učí plavat ! Fotky

17.3.2014

DANTES GORA MONTE - 8. NAROZENINY

Milý Dantýsku, přejeme Ti vše nejlepší k Tvým 8. narozeninám, hlavně ať ti slouží zdravíčko, máš plno radostí s celou smečkou a když si na Tebe vzpomene nějaká nevěsta bude to fajn !!! Děkujeme, že si tady s námi a máme Tě rádi !!! Fotky z oslavy .

Více smajlíků ke stažení

 

dantes_narozky.jpg

16.3.2014

Po delší době aktualizujeme !!

Za 2,5 měsíce se u nás nic výrazného nedělo, hafíci mají za sebou pravidelné očkování, vše zvládli v klidu a pohodě, provedli jsme vážení a tak víme, že Dantík může trochu přibrat a Enninka musí držet stejnou linii, co má.

Dnes jsme měli domluvenou větrnou procházku v Liběchově s kamarádkou Lídou a její černou Adisou Amijon Star. Počasí nakonec bylo shovívavé a tak vznikly i nějaké fotozáběry.

V únoru jsme byli bez hafíků opět na horách v Rakousku a kdo má rád ty zimní panoramata, může se pokochat krásným kýčovitým azurovým počasím a nádhernou přírodou :-) zde.

Velkou radost nám dělá akční panička Linda a synek Dantíka - Bard Debbie-Ann, společně si užívají různé výpravy, trénují poslušnost a aportíček a hlavně se zúčastňují tréninků v záchranářině u zkušené výcvikářky paní Soukupové ze Psí školy Bobík.

Vnoučátka z CHS Awedante (dcera Dantese Cailin Sun Kesidy) jsou všichni u svých nových páníčků a černá fenečka Anttara dokonce zůstala s maminkou Cailinkou !

5.1.2014

Bard Debbie-Ann - Hanácká NVP Brno - Výborný 1, CAJC, BOJ !!

Reportáž z výstavy zde, fotky zde !

MOOOOC GRATULUJEME !!!

1.1.2014

Vítáme všechny návštěvníky našich stránek i v novém roce 2014. Přejeme všem kamarádům a známým i novým příchozím hodně zdraví a štěstí a velice nás těší zájem i podpora, kterou nám všichni projevujete !!!