Jdi na obsah Jdi na menu
 


rok 2012

4. 1. 2013

31.12.2012

Právě končí rok 2012, přejeme všem do dalšího roku hodně zdraví, lásky nejen od psích miláčků a štěstí s úspěchy !

img_3377.jpg

 

23.12.2012

Fotky Dantesových dětiček najdete zde, budeme sem postupně přidávat další momenty z jejich vývoje a žití.

Dnes je to přesně rok, co do našeho domečku přišla naše Nefertiti Ennie Barte Prim, jsme moc rádi, že obohacuje naše životy a je supr parťačkou Dantíkovi !

Všichni se připravujeme na zítřejší příchod Ježíška !

Přejeme všem kamarádům a známým krásné vánoční svátky, zdraví, štěstí a pohodu v novém roce 2013.

pf-2013-chs-edmontes.jpg

 

19.12.2012

ANNIE BLACK PRIM + DANTES GORA MONTE

Dnes v odpoledních hodinách přišel na svět

"vrh B" CHS Debbie-Ann

ve složení 4 plavé fenky, 2 černoznakaté fenky a 2 plaví psi a 1 černoznakatý pes. Celkem devítičlenná parta krásných hovawartů !

Máme obrovskou radost, štěňátka se těší dobrému zdraví, maminka Andulka je také v pořádku a vzorně a úžasně se stará o svá miminka. Děkujeme Kristýnce za vzornou péči při porodu, podrobné a rychlé info o porodu a už nyní se strašně těšíme, až tu drobotinu uvidíme naživo. Zatím musíme rozplývat své vášně u videa a fotek !

http://www.youtube.com/watch?v=iDi6CDy-J-E&feature=youtu.be

380591_2621926605471_170027075_n.jpg

 

9.12.2012

Milá Kristýna, společně s Annie Black Prim, nám dnes poslala krásnou fotku kynoucí těhulky Andulky, jak si zkouší leženíčko v porodní bedně. Máme velkou radost jak pěkně prospívá a těšíme se na chlupáčky, které skrývá pod srdíčkem. Děkujeme za příkladnou péči o budoucí hovawartí maminu.

vyzvednuti-mms-na-webu.jpg

Annie Black Prim 51. den březosti

1.12.2012

Enninka slaví už 13.měsíc svého žití. Pořád si říkáme, jak to strašně letí, z Enninky je klidná a hodná fenečka, výborně hlídá, občas udělá nějakou lumpárnu, ale hned jí napraví svým milým kukučem a láskyplnou něhou. Má strašně ráda naše návštěvy, protože vždycky mají u sebe něco dobrého a ona za kus dobroty umí udělat plno legrace. Do boudičky dostala slámu, oproti loňské zimě slámu nevytahuje, nekouše a ani na ní nehází bobek, takže viditelně pobrala za ten rok i více rozumu a užívá si teplíčka boudičky.

Tak hodně zdravíčka naše chlupaté zlatíčko !!

18.11.2012

Klabzubáci slaví 3. narozeniny !

Přejeme všem Dantesovým dětičkám z vrhu C Kesidy ( Cailin Sun, Crazy Lady, Creme Cheese, Cute Chaya, Crosby, Cadett Chuck, Captain Brut, Cerberus, Clyde Boy, Casper Cale a Clipper) vše nejlepší k 3. narozeninám, ať si užívají se svými páníčky ve zdraví plno radostí, zážitků a úspěchů ! Foto prosíme další sourozence o fotky, jací jsou to fešáci !

Cailin Sun a Crosby splnili všechny podmínky na uchovnění a jsou z nich chovní jedinci. Jejich snažení a úspěchy byly po právu oceněni - Cailin Sun má Výběrovou chovnost a Crosby má 1. třídu chovnosti. Oba dva mají splněno plno zkoušek a výstavní tituly také nechybí ! Moc gratulujeme k tomu dospěláckému kroku a přejeme ať Cailinka má krásné ženichy a Crosbík plno krásných nevěst !

 

100_3422.jpg

bonitace 18.11.2012 Mladá Boleslav

 

100_0627.jpg

takhle spolu začínali na Krajské výstavě v Rokycanech 12.6.2010

 

pb182195.jpg

Captain Brut Kesidy 18.11.2012

12.11.2012

annie-dantes.jpg

VÝBORNÁ ZPRÁVA

Dostali jsme krásnou smsku od Kristýny a Annie Black Prim....

"po dnešním ultrazvuku zdravíme Dantíka - budoucího tatínka našich štěňátek "

Máme obrovskou radost a těšíme se na plné bříško chlupatých miminek !

Případní zájemci o štěňátka z tohoto perspektivního spojení kontaktujte CHS Debbie-Ann paní Kristýnu Vomočilovou tel 777 806 141 nebo email kristynabanertova@centrum.cz

Samozřejmě můžete kontaktovat i nás, rádi zájemce předáme.

debbie-ann-vrhb.webnode.cz/

annie-20a-20dantik01.jpg

 

3.-4.11.2012

Mezinárodní výstava psů Duocacib Praha

Zase jsme se jeli ukázat do výstavního kruhu a tentokrát to bylo do Prahy, což máme velmi blízko a tak jsme se přihlásili na oba dva dny této dvoudenní akce. Jak už to tak bývá, naše třída mladých feny byla oba dva dny nejvíce obsazená, katalog hlásil sobota i neděle 11 feneček. Říkali jsme si, že Enninka už krásně nasrstila, postavičku ladíme každým dnem u misky a tak jsme plni očekávání vyrazili. V sobotu na nás v kruhu čekala paní rozhodčí Mikulášová ze Slovenska. Její posuzování bylo hodně přísné, před námi 4 fenečky dostali diskvalifikaci za problémy s ukazováním zubů a pak jsme šli na řadu my. Nooo Enninka se předváděla s veselostí a chutí, opravdu, postoj vydržela stát už jako Dantík, ostatní fenečky zdravila vrtícím ocáskem a mě tím dělala opravdu radost. V souvislostí s tím mě hodnocení známkou Velmi dobrá trochu zklamalo,protože posudek co nám byl nadiktován podle mého oka i oka přihlížejících nebyl dost objektivní. Ale co, sice mě to hodně mrzelo, ale dobrá nálada naší Ennie a její sladký pohled byl pro mě lepší než pohled do posudku. Velkou podporou nám byla chovatelka Terezka, která to s námi vše prožívala online-díky a další kamarádi nám chodili pohladit duši dobrým slovem a svým ohodnocením pro Enninku. Velkou radost nám udělala dcerka Dantese - Cailin Sun Kesidy, která nastoupila do třídy pracovní a suverénně jí vyhrála a odnesla si Výborná 1 CAC, moc gratulujeme a jsme na Vás pyšní.

Přiznávám, že na neděli jsem jela do Prahy s menším nadšením než v sobotu. Ale zároveň jsem se těšila na další kamarády u kruhu, protože kvůli tomu mám ten výstavní šrumec taky ráda. Počet nastupujících feneček byl tentokrát jen 9, 2 fenečky nepřijely a v kruhu na nás čekala rakouská rozhodčí Gabriela HŐLLBACHER. Posuzování bylo opět velmi přísné, soustředění se kromě jiného i na kontrolu jednotlivých obratlů na ocáskách překvapilo nejednoho vystavovatele. A opět padaly známky VD jak na běžícím pásu. Řekla jsem si co, budeme se snažit a uvidíme, víc ovlivnit stejně nedokážeme. Enninka byla s paní rozhodčí hned kámoška, oblízla jí její účes a ochotně jí ukázala zoubky a pak paní rozhodčí se slovy "schőne" hladící si její hebkou srst zkontrolovala celý její ocásek, Enninka si nechala vše líbit a byla za to moooc pochválená. Bohužel sestra Enninky plavá Nessie neustála kontrolu zubů a stejně jako v sobotu byla diskvalifikována za neochotu při zubech, je to škoda. Po posouzení všech se vyvolaly 4 nejlepší fenky a ostatní opustili kruh se známkou VD. Huurááá zůstali jsme ve výběru a měli radost, že naše první Výborná je na světě. Zaběhali jsme si celé kolečko a byli jsme přirazeni k cedulce 4 místo. Naše radost byla ohromná, stejně jako by na cedulce byla 1, protože konečně se nám podařilo to, o co jsme se snažili. Enninka byla moc hodná a bylo jí tímto i odpuštěno to nakousané kožené výstavní vodítko, které si dle svého mínění trochu zkrátila, pravda, ona ho tak dlouhé nepotřebuje Opět obrovskou radost nám udělala Cailinka, protože svou suverénní vítěznou jízdu předvedla i v neděli a ještě k Výborné 1 CAC přidala i Res. CACIB, takže jistě pochopíte, že výskot za kruhem z mého hrdla byl více než oprávněný. Děkuji Evi a Cailinko za ten supr pocit ! Gratulujeme samozřejmě všem, kdo tento víkend uspěli a jsme rádi, že jsme s Vámi mohli prožít takto nabitý víkend ! Fotky z haly najdete zde, prosíme o shovívavost s kvalitou a pokud někdo budete chtít "loupit" máte to dovolené

mvp-praha-04-11-2012.jpg

 

1.11.2012

NEFERTITI ENNIE BARTE PRIM - 1. NAROZENINY

Už to bude rok....takhle začíná jedna písnička....a u nás ta písnička může pokračovat...ano, už je tomu rok, co na svět vykoukla naše chlupatá černoznakatá Enninka v rodné boudě Barte Prim u Terezky Kosinové. Začalo to nevinným pohledem do psích očí, těžké rozhodování a nakonec vítězství v podobě krásného chlupatého štěňátka přímo pod vánočním stromečkem. Během toho roku jsme udělali plno lumpáren, ukázali jsme se na několika výstavách, navštívili cvičáky a hlavně, užíváme si všichni pospolu tu nádhernou idylku v přítomnosti dvou krásných psích duší - Enninky a Dantíka.

64497_534097099937343_1175029931_n.jpg

 

Proběhla u nás narozeninová oslava, když Enninka dostala nejen dortík, ale i plno pamlsků a hraček. Prvním gratulantem byl Dantík, když jí dal packu na hlavu a oblíznul jí ucho :-) a pak společně zbaštili narozeninový dortík, ani jeden neprotestoval, oba dva spravedlivě vylízali každý svou stranu tácku a pak spolu čekali na další dobroty. Samozřejmě přišlo na řadu přáníčko i od páníčků, poklepání packou a pomuchlování kožíšku. Hračky se Ennince moc líbily, nejvíc modročerný uzel z dílny Katky Slovákové a tak proběhla i přetahovaná v kuchyni. Fotky .

 

407587_534101309936922_2128186022_n.jpg

 

46059_534098999937153_1778520735_n.jpg

 

27.-28.10.2012

Výběrový závod hovawartích stopařů na MS IHF 2013

Měla jsem velkou nabídku jet se podívat na výběrový závod hovawartích stopařů na MS IHF 2013, který pořádal HW klub pod vedením předsedkyně Blanky Brázdové a ZKO Defurovy Lažany. Využila jsem přítomnosti páníčka od Darciuse GP - Cyrila Kunšteka ( DÍKY ! ) a nasedla do jeho auta a vyrazila směr Horažďovice. Těšila jsem se na milá setkání a na osobní zážitek vidět stopařské kapacity přímo na place, teda na poli. Sešlo se 9 účastníků tohoto závodu a k tomu samozřejmě i prima parta. Stopy byly hodnoceny od pana rozhodčího Vl. Košťála a P. Veselky. Sobota byla na rozmary počasí přímo ukázková, nejdřív byl déšť, pak déšť se sněhem a nakonec sněžení. Rozhodovalo podle mého štěstí na losování pořadí,protože první fenka stopovala na trávě za deště a poslední pes na sněhu v hustém sněžení. Někomu se dařilo lépe, někomu míň, ale každopádně každý pes a psovod bojoval jak lev a smekám před všemi, co na těch polích dokazovali. Neděle byla vysloveně horská, neb do rána napadlo tak 6cm sněhu a tak se hledal vhodný terén, kde převládá tráva nad sněhem. Nakonec se takové místečko našlo a mohlo se vyrazit na nedělní stopy. V sobotu jsem viděla skupinu "A" a v neděli skupinu "B". Načerpala jsem zajímavé zkušenosti z pokládání stop, vypracování stopy a všem děkuji, že měli trpělivost mi odpovídat na zvídavé otázky. Stopaři jsou opravdu príma lidičky. Výsledkovou listinu lze vidět na stránkách HW klubu a jsou tam i fotky. Já jsem fotila také a tak mou trošku do mlýna bude možno vidět na rajčeti.

VŠEM ÚČASTNÍKŮM MOOOC GRATULUJI !!!!

Poděkování také zaslouží Blanka Brázdová za perfektně připravený závod a ceny a jsem ráda, že jsem jí mohla v jejím snažení trošku pomoct !

20.10.2012

Dnes proběhlo překrytí černoznakaté nevěsty Annie Black Prim a jedním rčením to bylo "jak přes kopírák", tudíž opět po 15min na spojení 18min. Opět to oba novomanželé zvládli úplně sami, z čehož máme velkou radost. Nedočkavě budeme čekat na zprávu z ultrazvuku, na který se chystá Kristýna s Andulkou 12.11.2012.

annie-dantes.jpg

 

18.10.2012

Dantes se nám dnes zase oženil.....

Neuvěřitelné se stalo skutečností - dnes za Dantíkem přijela milá černoznakatá fenečka Annie Black Prim s prima paničkou Kristýnou. Nejdříve to bylo plánováno jen na seznámení, ale člověk míní a hovawarti mění.... novomanželům stačilo pouhých 15min na to, aby v sobě našli zalíbení a to, co si moc přály obě paničky splnili do puntíku a za odměnu nechali paničky 18min klečet na trávě pěkně pod smrčkem. Ta svatba byla plně v jejich režii, nečekaly jsme, že to bude taková fofrovka, Annie byla na prvním krytí a perfektně spolupracovala s ženichem, můžeme to doložit skutečností, že já jsem se zrovna snažila dovolat kamarádce a Kristýna jen pozorovala dění...najednou....kníííík, mobil letí do trávy a my dvě máme jednorázové zrychlení z 0 na 2m rychlejší než Usan Bolt a voláme stůůůůůjte..naštěstí poslouchají oba dva na slovo a ten povel stůj vydrželi plnit skoro 18min, pokud jsme to dobře stopovali, v tom fofru jsem se stačila podívat na hodinky jen když mi kamarádka tel. nezvedala a pak to přišlo Držte nám prosím palečky, aby to setkání mělo plno chlupatých následků. Více o nevěstě ve zkratce si můžete přečíst zde a o speciální vyprávění o nevěstě v CHS Debbie-Ann .

559595_527569687256751_195794213_n.jpgnevěsta Annie Black Prim

 

 

431771_527567313923655_1130537054_n.jpgženich Dantes Gora Monte

13.10.2012

Zúčastnili jsme se hovawartí školky pořádané HW klubem v Praze Letňanech. Enninka nastoupila s Ondrou do skupiny odrostlých dorostenců,pocvičila poslušnost a nakonec si stříhla i obrany s Lukášem Krausem. Chovala se vzorně, byla poslušná,milá a hravá, vše jí zajímalo a vážení.....zadařilo se, Enninka již překonává kladinu v suveréním podání, takže domácí nácvik dřevěné lávky přinesl zasloužené ovoce,hurááá. Potkali jsme se i s plavandou Nessie Barte Prim, holky jsou si hodně podobné, jsou i stejně veliké, těšíme se na společné klání na výstavě v Praze !

Naše kamarádka Bára z CHS Alisante se také zúčastnila s plaváčkem Alexem, který si krom hovawartí školky zažil i nový odjezd do nového domova, máme radost, že i on našel bezva rodinu !

Děkujeme Aničce,Blance Brázdovým, Lukáši Krausovi i všem ostatním za bezva den v hovawartí společnosti ! Příště přijedeme zase ! Fotky bohužel nemáme, ale snad někdo fotil a s námi se podělí

8.10.2012

Navštívili jsme o víkendu naše kamarády Báru a Romana z CHS Alisante a provedli jsme řádnou socializaci jejich dvou hovawartích kluků Alexe a Archieho. Štěňátka stále hledají nové rodiny, jsou neuvěřitelně kontaktní, milý, hraví a učenlivý, už s Bárou krásně cvičí, pocvičili i se mnou, za kus piškotku dělají divy. Zároveň jsou to úžasní mazlíci, těch blízanců co nám věnovali. Pokud o někom víte, kdo by měl zájem, neváhejte kontaktovat Báru na tel. č. 723 039 111 fotky

V sobotu se "naše" děti od Dantese - Cailin Sun Kesidy a Crosby Kesidy - zúčastnili Oblastní výstavy v Rokycanech a domů dovezli ocenění Výborná/ý 1 Vítěz/ka třídy..moooc gratulujeme a děkujeme za perfektní reprezentaci !

1.10.2012

Více smajlíků ke staženíDnes slaví naše černoznakatá hovawartka Nefertiti Ennie Barte Prim 11.měsíců, váha pokud nefixluje, tak ukazuje 36kg (nevěřím, okem bych to neřekla) a měřidlo se zastavilo na 65cm. Právě prožívá své nejlepší dny prvního hárání, je z ní velká mazlivka a dokonce na chvíli zapomněla na své demoliční lumpárny. Milá Enninko,máme Tě rádi !!Více smajlíků ke stažení

Fotky brzo dodáme !

29.-30.9.2012

Prožila jsem víkend na MR HW klubu v Bochovicích u Třebíče. Parta hovawarťáků byla moc fajn, sobotní výkony byly parádní a nedělní seminář o poslušnosti s Martinem Pejšou byl velice poučný. Okolí lákalo na stopy i na jen tak vyražení do přírody, využila jsem toho druhého, neb moji hafánci zůstali doma, pomáhala jsem s organizací manželům Kunštekovým a všem moc děkuji za prima atmosféru a plno legrace. Fotky z klání najdete u Míši Václavů - díky !

22-23.9. 2012

Tento víkend jsme strávili na Moravě, kde v Kroměříži probíhala v sobotu Speciální výstava hovawartů a v neděli chovatelská akce bonitace a svody mladých.

V pátek večer jsme dorazili do víru dění, ubytovali jsme se a Dantík měl boudičku v autě. Enninka bohužel musela zůstat doma, neb se z ní během minulých dní stává slečna, přišlo první hárání.

Sobota byla tady, Dantík po prožité noci v autě nebyl zrovna ve své kůži, nervozita byla čitelná a kupodivu v tom nebyl sám. Většina hafanů měla "rozkecáno" a tak najít klid nebylo jednoduché.

Speciální výstava probíhala v příjemném duchu od všech vystavovatelů a okolo poledne jsme přišli na řadu ve třídě vítězů. Nastoupilo nás 7 hw, mezi námi i 2 hw zástupci z Ruska. Začalo posuzování...Dantík musel v kruhu konkurentům vysvětlovat, jaký je borec a mě tím dělal akorát tak vrásky na čele. Nakonec se mi podařilo ho zklidnit a šli jsme na posouzení. Pan rozhodčí Mir.Václavík nás nejdříve vyzpovídal, jestli je Dantík hodný pes (nedivím se mu, když viděl to jeho "kecání" v kruhu), ujistila jsem ho, že mu nic při prohlídce psa nehrozí a jak sám později zjistil, nelhala jsem. Ocenil to slovy..on je opravdu moc hodný ! Posudek diktoval v samých superlativech a mě tím dělal velkou radost. Nakonec známka Výborný. Huráááá, říkala jsem si, uvidíme co dál. Na konci všech posouzení přišlo rozuzlení, kdo nastoupí do odpoledních vítězných bojů ve třídě. Zástupci z Ruska odcházeli s VD a tak s V nás tam zbylo pět. Mimo pořadí odešel Bond Černý vítr a tak jsme se mohli radovat z postupu do finále. Dantes dostal velkou pochvalu, néé za to kecání, to by si zasloužil něco jiného, ale chápu, že každý den není nálada, spíš za to, že jsme to dokázali. Odpolední boje začínaly přesně ve 14hodin. Bylo zajímavé sledovat vítěze, všem moc gratulujeme, fandili jsme výstavním nováčkům z Ostravy, plavákovi Faithovi Sideric Miks a jeho páníčkovi, neb krasavec se nezapře a jeho osud po odchodu od minulé majitelky nám nebyl lhostejný a jsme rádi, že nakonec našel tak prima páníčky - manželé Kovalští jsou moc fajn a náš tip nezklamal, Faith vyhrál na své druhé výstavě hned mezitřídu s oceněním Výborný 1 CAC ! Moc gratulujeme !!

Nastalo finále třídy vítězů, barevné složení 1 černý, 1plavý a 2 čzn zástupci plemene...běh a snažení, fandění diváků....uděleno 4 místo - Darcius Gasko Prim, 3 místo Argus Canewart...naše bušení srdce v nejvyšší frekvenci...slova pana rozhodčího sledujeme s napětím....je rozhodnuto...jen pro trochu užší pohyb pánevních končetin dostává

dsc_9452.jpgDantes Gora Monte

2. místo

Výborný 2, Res. CAC !

 

 

 

 

 

1. místo uděleno černému Black Berrylovi Kesidy.

Všem moc gratulujeme !!! Fotky

Neděle byla v organizační režii HW klubu a tak úspěšné proběhla bonitace i svody mladých, počasí bylo přímo ukázkové a již ve 13h bylo vše hotovo. Děkuji všem za pomoc, podporu a účastníkům za vzorné sportovní chování !

26.8.2012

Vyrazili jsme se ukázat na MVP do Mladé Boleslavi. Těšili jsme se na milá setkání s hovawartími nadšenci, na tu výstavní atmosféru, která nám zase hodně chyběla. První překvapení přišlo, když jsme se dozvěděli o náhlé změně rozhodčího p. V. Adlta, který onemocněl a zastoupil ho nám již známý L. Jančík. Řeknu Vám, pocity byly smíšené. Byli jsme zvědavý, jak se mu bude líbit Dantík, kterého ještě neposuzoval a jak opět zhodnotí naší Enninku po 2 měsíční pauze od NVP v Klatovech.

Ch. Dantes Gora Monte - třída šampionů -

Výborný 1, CAC, Res. CACIB

Dantík se předváděl ve své veselé náladě a užíval si ten zájem diváků, který mu viditelně chyběl, jsem ráda, že jsme se zase mohli ukázat ve výstavním kruhu, panu rozhodčímu se líbil a tak přišlo pěkné ocenění. V boji o CACIBa dal pan rozhodčí přednost Contymu Lexova smečka ze třídy otevřené - gratulujeme ! Dantík tedy dostal Res. CACIBa a udělal nám tím velkou radost !

147.jpg

 

Nefertiti Ennie Barte Prim - třída mladých - Velmi dobrá

Enninka nastoupila poprvé do třídy mladých a byla zde opravdu nejmladší, rozdíl ve vývinu fenek byl znát. Ještě k tomu probíhá u nás velké línání a to také přispělo k tomu, jak jsme byly ohodnoceny. Ale velkou radost mi udělala Enninka v celkovém předvedení, krásně spolupracovala, vše brala jako velkou legraci, zábavu a podle mého si to užívala. Ve svých čerstvých 9. měsících se také zúčastnila prestižní přehlídky a soutěže chovatelských skupin, nastoupila se staršími odchovanci CHS Barte Prim naší chovatelky Terezky Kosinové a vedla si opravdu báječně. Ten všudepřítomný humbuk okolo závěrečných soutěží brala jako zábavu, krásně se předváděla a přispěla tak k pěknému ocenění chovatelké stanice a udělenému 4. místu. Jsme na ní pyšní, protože když jsme viděli, jak někteří psi i fenky v daleko vyššímu věku řeší situaci bojácností a nejistotou v kruhu, velkému rámusu od mikrofónů atd. nejsou občas schopní čelit, tak nám naše vyrovnaná a povahově sebejistá Enninka vyloudila velký úsměv na rtu.

425.jpg

 

Fotky a posudky naleznete ve fotogalerii.

Další velkou radost nám udělala dcera Dantese - Cailin Sun Kesidy, která nastoupila do třídy pracovní a byla ohodnocena známkou Výborná 1, CAC ! Jupíí, splnila tím podmínky na udělení titulu Šampionka ČR, máme neskutečnou radost a oběma moc gratulujeme, neb si to opravdu zaslouží za svou snahu, píli a obětavost !!

 

img_2821.jpg

 

15.8.2012

Milé překvapení mi dnes přichystali dětičky našeho Dantíka. Jako velký dárek k mému svátku, ač o něm vůbec netušíc, trávící čas na LVT v Tyře, složili zde Crosby Kesidy stopařskou speciálku Fpr 1 a Cailin Sun Kesidy složila 300 bodovou zkoušku (stopy,poslušnost,obrana) IPO VO. Oběma moc gratulujeme, máme obrovskou radost a jsme na ně náležitě pyšní !! Díky též za vzornou reprezentaci !

14.8.2012

p1030773.jpgByli jsme na návštěvě u Báry, Romana a jejich Aishy Hali Gali, která je vzornou matkou osmičce krásných chlupatých hovawartích miminek. Většina je jich již zadána, jen dva pejskové (čzn a plavý) ještě čekají na bezva pánečky. Pomuchlovali jsme si je s Ondrou a jejich zubaté tlamičky nám dávaly opravdu zabrat a co teprve naše nohy, boty atd. Jsou to opravdu nádherní rošťáci, čas letěl v jejich přítomnosti jak blázen a opravdu se nám odtamtud nechtělo. Díky Baruš a Romane (CHS Alisante) za bezva odpoledne.

 

p1030829.jpg

 

1.8.2012

Během naší mořské dovolené v Chorvatsku se Enninka vřítila do svého již 9. měsíce od narození. Určitě si řekla, že by to chtělo nějakou změnu pro páníčky, až se vrátí a tak se zbavila svých krásných chlupů a to do té míry, že panička po návratu viděla všude samé černé chlupy a Enninka byla jak poloviční nahatý drobeček . Možná se tím připravuje na hárání, to uvidíme časem, Dantík zatím nic nesignalizuje Oba dva tu naší nepřítomnost prožili v pohodě, v domácím prostředí, s milým a hodným sousedem, co si s nimi chodil často hrát a dával jim baštu a taky s naším synem Arnoštem, který je jezdil venčit na procházky. Oběma moc děkujeme za příkladnou péči !

22.7.2012

img_2018.jpgPodělíme se s Vámi o krásná videa z dnešní přetahované, hlavními aktéry jsou naše hovawartí zlatíčka Dantes a Ennie. Oba dva berou hru velice vážně a zároveň vesele. Dále Ennie dnes trénovala na EURO 2013 coby fotbalistka, která nepustí žádný gól Fotky a videa najdete zde.

 

 

1.7.2012

Nefertiti Ennie Barte Prim dnes slaví 8. měsíc.

Jak ten čas letí vidíme denně při jejím rošťačení, cvičení i běžném chodu naší rodinky. S Dantíkem jsou prima dvojka a užívají si jeden druhého. Vážíme 31kg a je z nás hezká psí slečna.

img_1984.jpgDnes jsme se ukázali na NVP v Klatovech ve třídě dorostu a dostali jsme krásný posudek, leč hodnoceni známkou Nadějná 1. Ovšem já měla ohromnou radost i tak, protože Enninka se radostně vystavovala, krásně běhala skoro sama, výstavní vodítko jí volně viselo podél přední nohy, ukázala zuby ve stoje, v naprosté pohodě vydržela počítání od samotného pana rozhodčího Leoše Jančíka, pak i postoj vystřihla jak se má, takže to je nad všechny výstavní známky. Pro tenhle dojem jsme si na výstavu jeli především. Společnost nám dělala Enninky maminka Extra Fain Sideric Miks se svojí paničkou Terezkou, kterým se povedl mega úspěch, vyhrály vše co bylo k mání a domů jsme společně s nimi odváželi Výborná 1, CAC,Národní vítěz a BOB...moc gratulujeme !!

Dalším želízkem v ohni byla "naše" Cailin Sun Kesidy, která běhala v kruhu šampionů společně s Fančou, ač dostala krásný posudek , byla ohodnocena VD 2. Bylo to pro nás zklamání, stejně jako pro její paničku Evu, ale obě víme, jaká Cailinka je, že každá výstava je jiná a u rozhodčích je to to samé, takže VD určitě tuhle prima dvojku nezastaví v dalších bojích ve výstavních kruzích. Děkujeme moc za reprezentaci "tatínka" a těšíme se brzo naviděnou !

 

img_1996.jpg

 

18.6.2012

V neděli jsme zase vyrazili na cvičák ZKO Strachov do Kralup. Sešla se zase pěkná parta štěňátek a Ondra s Ennie už byli ve skupině trochu odrostlejších štěňátek. Výcvik probíhal v pohodě, Ondra i Ennie se snažili předvést, co se už doma naučili a šlo jim to náramně. Jen ta kladina není stále náš kámoš, sice jí Ennie 2x překonala, ale bylo to s držením a děsným přemlouváním. Na Áčko si vylezli oba dva, každý z jedné strany , to bylo radosti, když se nahoře potkali . Fotky najdete u nás na rajčátku.

img_1957.jpg

 

14.6.2012

Fotky z víkendové výstavy

9. - 10.6 2012

GCh. Dantes Gora Monte vyrazil za hranice naší republiky, tentokrát na Slovensko, kde byl na první mezinárodní výstavě. A jak se dařilo:

DUOCACIB SLOVAKIA NITRA 2012

sobota - GRAND PRIX SLOVAKIA - třída šampionů -

Výborný 1, CAC, CACIB, GRAND PRIX SLOVAKIA WINNER

rozhodčí p.Mravík (SK)

Titul CACIB ze Slovenska byl tím posledním, který nám chyběl na splnění podmínek pro udělení titulu C.I.E. !!!!!!

neděle - DERBY WINNER SHOW - třída šampionů -

Výborný 1, CAC, CACIB, BOB

rozhodčí p. Annika Ullveit-Moe (SWE)

Další velkou radost nám udělali potomci z CHS Kesidy :

plavá fenka Cailin Sun Kesidy

sobota - třída pracovní - Výborná 1, CAC

neděle - třída pracovní - Výborná 1

plavý pes Clyde Boy Kesidy

neděle - třída otevřená - Výborný 1, CAC

Máme opravdu ohromnou radost !! Reportáž a fotky přidáme co nejdříve. Děkujeme všem za milé gratulace, podporu a zájem, který nás opravdu moc těší. Také děkujeme za milé přijetí od slovenských majitelů hovawartů u kruhu a zároveň za gratulace, které jsme obdrželi. Cítili jsme se zde opravdu jak ve velké hovawartí rodině !!

8091_468543079826079_1759945666_n.jpg

 

3.6.2012

Včera jsme vyrazili do naší pískovny, na cestě jsem vyzkoušela hovawartí dvojspřeží, musím říct, že až na nějaké vyjímky si to naši hovíci štrádovali jak lipicáni, jen ten kopec dolů k pískovně byl pro mě o život, pro ně obrovská sranda, jak panička řvoucí pomaluu, jede po zadku z kopce...za odměnu si dali koupačku a povzbudili naše rybáře Ondru a manžela, kteří se tam snažili chytit rybu. Pár fotek z dění.

 

 

 

img_1780.jpg

1.6.2012

Nefertiti Ennie Barte Prim se dnes dožívá již svého 7. měsíce. Strašně to letí, roste nám v krásnou slečnu, rošťárny jí koukají z očí a zároveň je to velká mazlivka, nejen k nám, ale i k parťákovi Dantesovi. Tak Enní hoodně zdravíčka, máme Tě mooc rádi !!! Jako dárek k MDD si dala Enninka svěží skoro letní osvěžení ..koukněte

img_1750.jpg

 

27.5.2012

Dnes jsme pokračovali ve výstavní kariéře naší Enninky, tentokrát na MVP v Litoměřicích. Posuzoval pan Václavík a jelikož je panička sádrově indisponována a Ondra ještě nemá vše dokonale natrénováno, poprosili jsme naší kamarádku chovatelku Terezku,zda-li by za nás Enninku nevystavila. Děkujeme jí za její nadšení a ochotu, s kterou se tohoto úkolu zhostila a děkuji i Ennince, jak vzorně se chovala a spolupracovala.

100_2452.jpg

Nefertiti Ennie Barte Prim dnes získala

VELMI NADĚJNÁ 1

Huráá,máme velkou radost, jak se líbila,jak si to užila a to bylo to nejdůležitější !

c59f12e8bd_85922698_o2.jpgDalší velkou radost nám udělal Crosby Kesidy, který přijel (pro nás) nečekaně a vystavoval se s Mirkou ve třídě otevřené. Moje nervíky pracovaly,ani sem nedýchala a čekala jak to dopadne....a pak jsme slyšeli první Výborný 1 CAC...božíííí,vyjekla sem radostí, že i leonbergři vedle nás si stoupli. Ale pochopte, ta radost jinak vyjádřit nešla. Strašně moc Mirce a Standovi děkuji, že mi tu radost dopřáli a Crosbíkovi obzvlášť, neb mi teda nepřišlo, že by ho výstavy zrovna nebraly, vystavoval se jako mazák a moc se líbil !!!! Za fotky děkujeme Mirce a Standovi.

13.5.2012

NEFERTITI ENNIE BARTE PRIM absolvovala svod mladých,který se konal na Knížecím rybníku. Odnesla si krásný čistý kód:

5/2a

5 - požadovaná síla a mohutnost

2a - barva černá se znaky

Společně s ní se svedly i její sestřičky čzn Nancy,Nuttela a plavá Nessii. Všechny s čistým svodovým kódem...gratulujeme ! Fotky z krásného dne a moc děkujeme paní chovatelce Terezce a majitelce tatínka Katce za podporu.

 

dsc_0112.jpg

6.5.2012

Nefertiti Ennie Barte Prim dnes začala svou výstavní kariéru na MVP v Praze, stejně jako před 5,5 lety její kamarád Dantes Gora Monte.

Příchod na výstavu proběhl více než skvěle, průchod halou jí nechal ledově klidnou, líbili se jí psí kamarádi, kterých tady bylo opravdu hodně. Hned jsme si vyzkoušeli náš kruh, krásně běhala a snažila se mi uloupnout piškot z ruky, natrénovali jsme zoubky a postoj a už jsme běželi dokola. Pak jsme si vyzvedli výstavní dokumenty a šli se ubytovat ke kruhu. Už tady byli naši kamarádi Eva s Jardou a naší-jejích Cailinkou Sun Kesidy. Gratulace naživo nebraly konce, piškoty jsme jí nakrmili dostatečně, protože si to moc zaslouží. Seznámení s Enninkou proběhlo parádně, holky se zkamarádily napoprvé a super, pusinkovaly se jak dávné kámošky. Pan rozhodčí Helge Ludwig z Německa nám není neznámý, těšili jsme se, co bude říkat na naší Enninku. Začal přesně v 9hodin posuzovat třídu mladých psi a pak už to šlo hezky za sebou. Radovali jsme se hned na konci posuzování psů, neboť tatínek naší Enninky - Cyrol Bukový háj (Čiko) si zaslouženě odnesl Výborný 1 CAC, CACIB a nakonec i BOB.

Naše premiéra byla tady. Hezky jsme si sedly na kraj kruhu a čekaly na pozvání. Naběhly jsme do kruhu zvesela a rovnou k panu rozhodčímu. Ennince se moc líbil a viditelně i ona jemu. Zoubky jsme ukázaly dobře, jen ta zadní stolička se nechtěla ukázat napoprvé, ale pan rozhodčí si jí přece jen našel, já chválila Enninku a vše dopadlo dobře. Pak jsme předvedly, jak jsme natrénovali běh, ten se nám povedl k mojí velké spokojenosti a i pan rozhodčí ho ohodnotil slovy "super". Pak jsme předvedli výstavní postoj, Enninka se soustředila a vydržela stát a koukat na kamarády za kruhem.

Pak nám pan rozhodčí s panem překladatelem sdělil ohodnocení

Velmi nadějná 1.

Huráááá, premiéra dopadla na výbornou a máme ohromnou radost, hlavně z toho, jak Enninka vše prožila a měla viditelně radost, kolik lidí jí přišlo pozdravit a pomazlit . Naše Cailinka Sun Kesidy dopadla skvěle, umístila se na krásném třetím místě se známkou Výborná 3. Děkujeme všem za podporu a také gratulujeme vítězům !!! Fotky

img_1689.jpg

 

1.5.2012

Přejeme všem krásný první máj, naše Nefertiti Ennie Barte Prim dnes slaví půlrok svého života, vyrostla na 57 cm, váží 29 kg, je z ní převlečená kachýnka, protože vodu miluje jak vydrýsek a taky je hodně pracovitá, nejen, že cvičí, trénuje na výstavy, ale taky doma přidává packu k dílu, včera hlídala u bazénu, dneska tam sedí taky, hlídá, jak se natáčí voda....s Dantesem GM je obrovská kamarádka, pusinkují se vleže na trávě....máme z ní velkou radost, díky Terezko (Tereza Kosinová,CHS Barte Prim) , že si nám tuto radost dopřála :-D vše nejlepší i našim sourozencům z "N" Barte Primu !!!

img_1638.jpg

 

28.4.2012

Večer dorazila zpráva ze Slovenska.....dcerka Dantese Cailin Sun Kesidy získala na Klubové výstavě Slovenského hovawart klubu ve třídě otevřené známku Výborná 1 CAC, v soutěži o výstavního hovawarta 3.místo a v soutěži Pracovní hovawart SHK 2011 se umístila na krásném 2.místě !! Máme obrovskou radost, MOC GRATULUJEME a děkujeme za vzornou reprezentaci !

img_1591.jpgDnes jsme prošli další socializací s naší Enninkou, byli jsme se podívat, podpořit a být zase mezi svými na Krajské pojizerské výstavě v Mladé Boleslavi. Enninka si to užila, měla plno kamarádů i obdivovatelů, vše v pohodě prožívala, nechala se přeprat od kluků z Brzáneckých vinohradů (Elgošek a Exík) a také si zkusila běh v kruhu a nácvik na výstavu. Využili jsme volný kruh a musím říct, že jí to šlo skvěle, zuby v pohodě, běh i postoj taky. Vyzkoušela si i pobyt v hale zvané hangár, víc jak řešení nějakého prostoru jí zajímali psí kamarádi okolo kruhů a v nich. Počasí bylo slunečné a teplé, ale díky za mírný vánek. Díky všem kamarádům za společnost a Míše s Radkou za fotky

 

24.4.2012

Netrvalo dlouho a dcerka našeho Dantese - Cailin Sun Kesidy přidala do své sbírky již 7 zkoušku, tentokrát je to FPr 2. Opět moc a moc gratulujeme, jsme němí úžasem, jak krásně jim to spolu šlape a páníčkům Evě a Jardovi moc děkujeme za příkladnou péči a práci s plavandou !!!

Více smajlíků ke stažení

V neděli jsme byli s Enninkou na cvičáku v Kralupech, bylo opět narváno, co se štěňat týče a tak byly udělány 3 skupinky. Ondra s Enní si opět prozkoušeli co už umí, zkusili si opět tunel, který Enninka po hovawartí školce proběhává rychlostí blesku..díky Katko ! Kéž by měla tolik důvěry i na kladinu, tam se jí zatím nechce a ani pamlsky jí nezlákají. Vymyslíme na ní jinou kulišárnu, uděláme jí doma cvičnou nízkou kladinu a věříme, že až si zvykne na pohled z výšky, bude opět neudržitelná. Po příjezdu domů si s Dantíkem zkusili samostatné obrany...rozuměj ...tahali se společně o jeden hadr a ani jeden nebyl ochoten to tomu druhému nechat. Výdrž mají oba skvělou. Udělali jsme nějaká videa, jak ze cvičáku, tak z domácích obran. Fotky a videa najdete zde !

img_1576.jpg

 

21.4.2012

Další dnešní novinku nám poslal syn Dantese - Crosby Kesidy, který složil zkoušku BH již napodruhé a opět velmi úspěšně ! Máme velkou radost a páníčkům i Crosbíkovi mooooc gratulujeme !!!! Jsme na Vás moc pyšní a děkujeme za perfetní péči a práci s chlupáčem !!!

Více smajlíků ke stažení

21.4.2012

Po dlouhých 5 měsících jsme vyjeli s Dantíkem opět na výstavu. Tentokrát nás přivítali na MVP v Drážďanech a nastoupili jsme do třídy šampionů, kde jsme byli ohodnoceni:

VÝBORNÝ 1 CAC Anw. Dt.Ch.

Máme velkou radost, děkujeme všem kamarádům za gratulace i příjemně strávený den v Německu. Všem gratulujeme ! Fotky

img_1494.jpg

15.4.2012

Více smajlíků ke staženíHuráááááááá !!!!! Dcerka Dantese GM krásná a šikovná plavanda CAILIN SUN KESIDY složila dnes svou první tříoddílovou zkoušku "ZM" !!! Moc gratulujeme k perfektnímu úspěchu a jsme na holky naše šikovné neskonale hrdí a pyšní a držíme jim palce na zdolávání dalších výcvikových i výstavních úspěchů !!! Též moc gratulujeme k 11. místu v soutěži Nejúspěšnější pracovní hovawart HW klubu pro rok 2011 !!! Více smajlíků ke stažení

14.4.2012

118.jpgNaše Nefertiti Ennie BP absolvovala svojí první hovawartí školku, kterou pořádal HW klub v Praze Letňanech. Spolu se svým páníčkem Ondrou byli ve skupině se stejně starými šťěňátky, ukázali co už zvládají z poslušnosti a poslouchali dobré rady od výcvikářky Blanky Brázdové. Oba si to moc užili a líbilo se jim to. Pak si šla Ennie schrupnout do auta, aby byla odpočatá na odpol. obrany.

Já jsem byla nápomocna u teorie i praktického vyzkoušení upraveného povahového testu na bonitace. Účast byla hojná a bylo zajímavé sledovat, jak i mladí hovawarti se z danou situací pěkně vyrovnávají. Užili jsme si i legraci a děkuji všem dobrovolníkům, kteří mi pomáhali s realizací.

Enninka si pak vyzkoušela obrany a jelikož již je plně přezubená, dostala krom ovčí kůže i malý měkký rukávek k zakousnutí. Udělala nám velkou radost, jak si na figuranta Lukáše pěkně vyskakovala a pokaždé si rukávek pěkně zakousla. Je to naše šikulka a dělá nám také radost.

 

img_1463.jpg

 

dsc_7935.jpgDěkujeme všem za krásně prožitý den v hovawartí společnosti. Míšo a Katko...díky za krásné fotky !!

 

Přihlásili jsme Enninku na svod mladých, který se koná 13.5.2012 na Knížecím rybníku u Tábora. Těšíme se na všechny sourozence !!!

 

 

 

 

 

10.4.2012

Máme velkou radost. Syn Dantese GM...černoznakatý CROSBY KESIDY se právě přihlásil na bonitaci, kterou složí na Knížecím rybníku u Tábora 13.5.2012. Budeme všichni držet všechny palce co doma máme a jsme pyšní, že již bude skládat zkoušku z dospělosti.

 

crosbik-velikonoce.jpg

 

 

6.4.2012

Více smajlíků ke staženíPřejeme všem kamarádům a známým krásné velikonoční svátky,bohatou pomlázku, hodné koledníky a v jarním čase plno radostí a zážitků v kruhu rodinném i pejskařském !Více smajlíků ke stažení

krasne-velikonoce-2012.jpg

 

1.4.2012

Nefertiti Ennie začala kroutit 5 měsíc svého žití, má se skvěle, váží 24 kg, pořád je velmi při chuti, z čehož máme největší radost a je hodně učenlivá !!!

Přihlásili jsme jí na její první výstavní klání, ve třídě dorostu nás bude možno vidět na MVP v Praze a na MVP v Litoměřicích. Jdeme hlavně na zkušenou a náležitě si to užít, tak nám držte palečky.

S Dantíkem se chystáme koncem dubna na MVP do Drážďan, po výstavách se nám už hodně stýská.

24.3.-25.3.2012

Tento víkend byl ve znamení milých setkání a cvičení na cvičáku.

img_1426.jpgNa sobotu jsme dostali milé pozvání od CHS Barte Prim na setkání odchovanců - vrh M a N v pražské ZOO. Sešlo se nás hodně, byli jsme krásnou atrakcí pro návštěvníky, kterých bylo během dne úctyhodných 12 tisíc. Sourozenci naší Enninky se nám moc líbili, bylo zajímavé sledovat jak se vyvíjejí a jaké mají milé a aktivní páníčky. Poznali jsme plno nových lidiček i hafanů, samozřejmě jsme prolezli skoro celou zoologickou zahradu a tak se nám tam moc líbilo. Enninka byla ze zvířat i lidí nadšená, nejvíc jí zaujal pštros a vyvalující se lachtan. Odcházeli jsme skoro před zavíračkou. Děkujeme Tereze Kosinové za milé pozvání a byli jsme rádi v její rodinné společnosti. FOTO

V neděli jsme ráno vyrazili s Ondrou a Enninkou na cvičák do Kralup. Nejdříve nás přivítaly davy lidí, pozorující místní coursingové závody vedle cvičáku a pak opět velká parta štěňátek i psovodů. Enninka s Ondrou cvičila s chutí, byla aktivní a dokonce si po cvíču zkusila i místní obrany. Nabízený hadr od figuranta s velkou vervou zadržela a bojovala naproti ritbeckovi, který si občas řešil, zda do souboje jít či ne. Udělala nám radost. Pak jsme jeli domů, kde Enninka dostala po chvíli baštu a dala si zaslouženého šlofíka.

18.3.2012

img_1321.jpgDnes měla Enninka premiéru na kralupském cvičáku, společně s Ondrou nastoupili mezi ostatní štěňátka a první lekci zvládli skvěle. Enninka byla z ostatních hafíků nadšená, ale dokázala se i soustředit na Ondru. Fotky máme, já dělala dokumentaristku a radovala jsem se, že jim to tak jde.

 

 

 

img_1313.jpgVčera jsme ještě vyrazili na návštěvu k Aishe Hali Gali a jejím páníčkům, holky se přivítaly skvěle, pohrály si a celé odpoledne si všímaly jedna druhé. My jsme se skvěle pobavili s páníčky a děkujeme jim za supr odpoledne. Fotky od nás, fotky od Báry.

 

 

 

17.3.2012

DANTES MÁ 6.NAROZENINY, MY MÁME PŘÁNÍ JEDINÝ...ŠTĚSTÍ ,ZDRAVÍ,ŠTĚSTÍ,ZDRAVÍ....HLAVNĚ TO ZDRAVÍ !!!!

Náš milý Dantýsku, přejeme ti krásné 6. narozeniny, hlavně ať si zdravý, veselý a šťastný v kruhu svých páníčků a kamarádů, včetně těch psích ! Máme Tě moc rádi a přejeme Ti určitě ještě nejmíň jednou tolik Fotky z oslavy.

 

1332020830372533841.jpg

 

15.3.2012

Jak to u nás doma letí, Dantíkovi se blíží narozeniny a Enninka má už 4,5měs. zase jsem namasírovala svaly a společně jsme vstoupily na váhu....Enní má 22,4 kg. Pracujeme na socializaci, v neděli se chystáme na cvičák do Kralup vyzkoušet skupinové seznámení s hafany a v sobotu vyrazíme na návštěvu k Báře,Romanovi a Aishe Hali Gali., Snad ulovíme z našich cest nějaké foto. Přidali jsme fotky, když bylo Enní 4měs. a vážila 20kg, takový náš "drobeček"

7.3.2012

Zpracovali jsme fotky z naší horské dovolené v Rakousku, kdo máte chuť a náladu, podívejte se na panoramata

img_1151.jpg

 

6.3.2012

Dostali jsme informaci, že Felicita Gasko Prim (Nely) se už cítí lépe, zase dostala pořádnou chuť k jídlu a vše je na nejlepší cestě k zotavení. Máme velkou radost a posíláme podrbání na dálku.

1.3.2012

Nefertiti Ennie slaví 4. měsíce. Jak ten čas strašně letí vidíme na jejím vývinu skoro denně. Váha nám ukázala 20 kg, zkoušeli jsme i měřidlo a ukázalo nám 48cm. Roste z nás štíhlá nohatá slečna, která je stále hodně akční, vyprávět by mohl Dantík po jejích nájezdech Pracujeme na cvičení, daří se nám přivolání s předsednutím, sámože s piškotem jako odměnu, chůze u nohy s pamlskem je taky slušná. Chystáme se, že brzo vyrazíme na pole na stopičku, neb počasí se jeví, že už brzo přijde jaro

424974_395236153823439_100000111735617_1654080_1387967856_n.jpg

 

29.2.2012

I na dovolené může být smutno....dozvěděli jsme se, že fenečka Felicita Gasko Prim - Dantesova nevěsta, která čekala štěňátka,bohužel po dnešní kontrole nemá v bříšku ani jednoho drobečka. Horší je, že nechce ani baštit a pít, tak jí držíme palečky, aby se brzo zotavila a je nám líto, že se to takhle ke konci zvrtlo.

18.2.2012

403267_385350658145322_100000111735617_1621665_1232542232_n.jpg Tak jsme dnes byli na cvičáku, O+E to docela šlo pěkně, dostali další rady,malá byla nadšená z hafíků a po každém cviku si odbíhala za některým na place ;)
pak jsme jeli k mojí mamce do paneláku, mamka se jí nemohla nabažit, Enninka byla skvělá, jízda ve výtahu za pamlsek v pohodě,pak jsme si prošli sídliště,našli bezva plácek na nácvik běhu v kruhu, fakt parádní, nejdřív to s ní trénuji já, pak to přebere Ondra,Enninka perfektně spolupracovala, zaujali jsme svým nácvikem i procházející pejskaře :-)
za odměnu se zatočila na kolotoči....taková dřev.deska 10cm nad zemí pro malé děti, nakráčela na desku a já pomalu točila, stála a koukala jak se to točí a vrtěla ocasem...prostě si to užívala! Ještě máme v plánu cestu busem a vlakem....

 

 

17.2.2012

425171_385343474812707_100000111735617_1621653_1745545585_n.jpgDnes jsme byli na hromadném očkování našich chlupatých zlatíček, krásně jsme to všechno zvládli, Dantes i Enninka se moc líbili, chovali se přímo vzorně, Dantes váží 35,5kg, mrazy mu pár kg ubraly, tak přidáme dávku granulí,aby to dohnal a Nefertiti Ennie váží v 3,5měs. krásných 17,8kg. Máme u Enninky vyměněné přední malinké zoubky, nechala si je krásně prohlédnout, Dantík taky ukazoval zuby a vše je OK. Máme radost, že jsou hafíci zdraví.

Více smajlíků ke stažení

13.2.2012

Upravili jsme odkazy na kamarády a také jsme přidali plány na letošní rok.

Více smajlíků ke stažení

12.2.2012

Jak prožíváme mrazivé dny s našimi hovawarty ? Koukněte na foto.

img_0761.jpg

 

10.2.2012

Minulý víkend proběhla MVP v Brně, kde jsme měli synka Dantese, který žije nedaleko Brna - Cadetta Chucka Kesidy. Vystavoval se na své první výstavě mezi dospěláky - třída otevřená a v konkurenci dalších 9 psů se umístil na krásném třetím místě s oceněním Výborný 3 ! Moc mu gratulujeme a děkujeme za reprezentaci !

chuck-vystava-4.png

 

 

chuck-vystava-10.png

4.2.2012

img_0681.jpgProžili jsme krásnou sobotu za mrazivého počasí, Enninka prodělala další socializaci, tentokrát zavítala na vlakové nádraží v Kralupech n/Vlt. kde se chovala úžasně suverénně, skoro jako by se tam narodila. Pozorovala projíždějící vlaky, seznamovala se s cestujícími i personálem a všem se líbila. Zaujaly jí koleje, protože zajímavě voněly a taky si zkusila, jak to vypadá uvnitř vlaku. Pak jsme se prošli po městě, také tunelem pro pěší a už hurá domů. Bylo -6 st. a páníčkům už mrznul úsměv na rtech. Enninka mráz neřešila a pěkně si to užila. Doma o tom všem povyprávěla Dantíkovi i Ondrovi, kteří s námi nejeli. Dostala baštu a hodila si šlofíka. Pak si pohrála v teple baráčku a už zase šupšup ven, má krásně huňatý kožíšek a tak je jí uvnitř brzo vedro. fotky najdete zde.

1.2.2012

 

Nefertiti Ennie Barte Prim dnes slaví 3.měsíce !

Prožili jsme s Enninkou první měsíc u nás doma, udělala hodně pokroků v socializaci, už krásně slyší na své jméno, přivolání zvládá pěkně, nechá se odvolat i od hry s Dantíkem a tu věru hooodně prožívá, za dobrotu dělá už i sedni, lehni a zkouší chůzi u nohy. Trénujeme i trochu výstavní postoj, ukazování zoubků a prohmatání celého těla. Enninka spolupracuje úžasně, dělá nám tím velkou radost. Další velký poznatek je v jejím pobytu venku, během měsíce se seznámila důkladně se svou boudičkou i kotcem, cítí se v něm dobře, zvukové projevy jsou již jen vyjímečně a pokaždé je velké vítání a dlouhá procházka, takže si pak jde do boudy odpočinout a počká, až dorazíme z práce/školy. Navštívila už plno míst, poznala plno pejsků i lidí a s ničím a nikým neměla problém. Zkusila si už i svou první obranu a překvapila svým velkým zájmem. Těšíme se na další zážitky.

Enninka má ve třech měsících 14,5 kg.

Více smajlíků ke stažení

30.1.2012

img_0663.jpgTýden uběhl zase velmi rychle, máme za sebou další nové poznatky ze soužití s hafíky. Dantík se učí si hrát s malým štěnětem, Ennie dělá pokroky a tak s pamlskem je kamarádka a za kus dobroty se snaží plnit přání Ondry i nás. Pracujeme na přivolání, na sedni a lehni. Pobyt venku dělá z Enninky pěkně chundelatou kouličku, baští s velkou chutí a je pořád hrr do kousání všeho a všech. Nejraději má hadr a uzle. O víkendu jsme se setkali s chovatelkou Terkou a sestřičkou Nutelkou (Líza) na společném focení pro firmu Brit. Uvidíme za pár dní, jak se dílo povedlo. Modelem byl i Dantík. Enninka se všude chovala sebejistě, mamča Fanča i Terka vše zkontrolovaly a prošli jsme bez ztráty kytičky. Fotky ze setkání jsou zde.

Na Facebooku jsem našla krásné fotky Dantíkova syna Cadetta Chucka Kesidy, který je neuvěřitelně podobný Dantíkovi (s dovolením jsem si půjčila fotku s paničkou a dcerkou,moc se mi líbila )...koukněte

 

432364_374795305868808_100000150242951_1956593_298262982_n.jpg

 

22.1.2012

img_0639.jpgTento víkend jsme strávili v bezva společnosti samých hovawartích nadšenců na Semináři pro členy výboru HW klubu,chovatelského kolegia a pozvané hosty. Seminář se konal v centru DogAjax ve Volenici. Děkujeme tímto za pozvání. Samozřejmě s námi jeli Dantes i Ennie. Oba dva si to také užili, byli součástí výcviku a nácviku a Ennie si zkusila svou první obranu v životě. Nejenže prošla parádní socializací, mazlením, setkáním s dalšími hafany, ale taky si užila svůj první letošní sníh. Byla z něho nadšená, vyhledávala hluboké závěje a pak do nich, s vervou jí vlastní, skočila. V pokoji se chovala bezvadně, využila ho hlavně ke spaní, žádná kousací devastace nábytku apod. nenastala, takže opět další zkušenost. Pro Dantíka to byl také svým způsobem nový začátek, začal totiž baštit jinde než doma. Zasvěcení vědí, jak nás tento menší problém trápil. Zabral smečkový pud a ač mu Ennie baštu nebere, v jeho hlavičce to zabralo i tak.Huráá !! Na obraně nám udělala Ennie opravdu obrovskou radost, s jakým zápalem a nadšením to celé prožívala. A dalším začátečníkem - psovodem byl na této akci i Ondra, svou premiéru zvládnul a i on nám udělal radost, budou spolu s Ennie bezva dvojka !Koukněte na fotky i video z víkendu !

img_0617.jpg

 

16.1.2012

 

Máme za sebou další očkování naší malé Nefertiti Ennie Barte Prim, zvládla ho v naprosté pohodě, byla s panem doktorem i sestřičkou velká kamarádka, na váze se ukázalo 10,74kg, je prý pěkně kompaktní a není tlustá. Předvedla i svůj temperament,když ukázala,jak umí svou smečku pěkně okousávat :-) Máme velkou radost. Proběhla se s Dantíkem a spokojeně usnula v boudičce.

15.1.2012

img_0548.jpgUspořádali jsme našim chlupatým zlatíčkům "tvarohové závody". Jejich apetit byl vyrovnaný,soustředění též a v cíli byli skoro současně. To víte - tvaroh s piškoty byl vynikající. Máme ze závodů pár fotek.

Také jsme převážili Ennie, v 10 týdnech má 10,5 kg.

 

 

10.1.2012

img_0538.jpgPřidali jsme další fotky do fotoalba naší malé Neffertiti Ennie Barte Prim, také zde najdete video z jejího spánku, zapněte zvuk a zaposlouchejte se. Kdo si bude myslet, že vedle spí páníček, tak se mýlí, v místnosti spí pouze a jen Ennie. Takto tvrdé spaní zdědila Ennie po své mamince Fanče !

 

 

8.1.2012

img_0534.jpgPočasí u nás je deštivé a blátivé a tak se snažíme trávit čas venku spíš v čistějších prostorách. Příští týden nás čeká očkování. Už jsme minulý týden provedli odčervení a tak jsme připraveni na další injekci. Čas trávíme také nácvikem dovedností, takže Ennie je učenlivá, už si sedne a čeká, když máme jít vyvenčit, čištění pacek už nekomentuje, pokaždé si pečlivě hlídá misku, ve které se namáčejí granulky, venku si hraje s Dantíkem, běhají spolu a Ennie to bere jako super hru na skákanou, chlupy Dantese jsou tak lákavé. Také jsme zkusili rozsypat pár pamlsků po zahradě na malém místě a Ennie soustředěně hledala dobroty. Také už trénuje hlídání - jeden dnešní zážitek - venčila jsem jí a byli jsme na zahradě s Dantíkem, najednou páníček ze tmy nahlas komentuje mojí radost z loužičky slovy..co je to tady za křik ? najednou se Ennie rozštěkala a postavila se proti tmě a hlídala paničku. Byla výrazně pochválena a pak se mi nehnula od nohy. Doma se každou volnou chvilku taháme o vše co se hýbe a musím říct, že Ennie je bojovnice a když vyhraje, lítá radostně po místnosti. A ty kousací boje o plyšovou krávu, to se vždycky nasmějeme. Zvážila jsem Ennie a má neuvěřitelných 10kg v 9 týdnech.

7.1.2012

DNES JSME STRÁVILI KRÁSNÉ ODPOLEDNE S ČERNOZNAKATOU FENEČKOU JMÉNEM FELICITA GASKO PRIM zvanou NELY A DANTES SE ZACHOVAL JAKO PSÍ CHLAP A NELY NAKRYL. Za měsíc se budeme těšit na výsledek ultrazvuku, jak to dopadlo. Máme velkou radost !

 

dantes-a-nely-7-1-2012.jpg

 

2.1.2012

Uplynulý rok 2011 jsme vložili do archivu předchozích let a založili jsme Nefertiti Ennie její vlastní složku, kde budete nacházet nejen důležité mezníky její psí kariéry, ale také jak roste a přibírá na váze.

1.1.2012

Více smajlíků ke stažení Prožili jsme krásného Silvestra u bezva kamarádů Báry a Romana a jejich úžasné fenky Aishy. Malá Ennie přijala nový prostor i nového hafíka velice suverénně, její nebojácnost všeho a všech je obdivuhodná. Sice nám jí kamarádi přejmenovali na piraňa a oprásklo jedno malý, ale i tak to bylo fajn. Psí holky se po chvíli skamarádily natolik, že jsme jen s úsměvem sledovali, jak pokořují vzájemnou velikost a hrají si. Je pravda, že Aisha sloužila Ennie povětšinou jak kousací figurína psa, děkujeme Aisho za tvou trpělivost, ale i to k socializaci štěnda patří. Silvestr a jeho světelná oslava nechala Ennie v klidu baráku klidnou, koukala na světýlka a pozorovala. Žádný náznak strachu či štěkotu. Pak spokojeně usnula u našich nohou a prospala se do svého prvního roku 2012. Dantík v klidu a pohodě doma hlídal domeček a spal pod bezpečným dohledem.

Více smajlíků ke staženíNa Nový rok přejela nějakých 50km do Prahy, kde byla účastna velké rodinné novoroční oslavy, takže šla z ruky do ruky, od pohlazení k pohlazení, všechny brala opět velice přívětivě, každého si pro jistotu okousala, ukázala, jaký má zájem o uzel a jak vrčivě to tahání prožívá, pak se nabaštila, napila a spokojeně usnula u misky s vodou, které mi doma říkáme cisterna. Běžela televize, povídali jsme si a Ennie spala. Nic jí nerozhazuje a nepřekvapuje. Kéž to takto půjde i dál.

Více smajlíků ke staženíDnes 2.1.museli páníčci bohužel už do práce. Během 10 dní, které u nás Ennie je, pravidelně trénuje pobyt o samotě v kotci. Přiznáváme, že spoléháme, že sousedi málo slyší, příp. jsou v práci, protože takové árie, jaké vyluzuje Ennie o samotě v kotci si nezadají s Pavarotim či Placidem Domingem.Více smajlíků ke stažení Jen naše srdce to drásá, ale bohužel se nedá nic dělat. Během naší nepřítomnosti musí být zatím v bezpečí kotce.Zvenku jí hlídá Dantes, ale je ještě hodně malá, aby mohla být stále na volno po zahradě s Dantesem. Jak povyroste, bude to hlídací dvojka.Dlouhé volno nám v práci nedají a škola je taky potřebná. Dnes je doma ještě Ondra, do školy jde až zítra, ale i tak trénujeme. Takže bašta během oběda a vyvenčení je dnes ještě zajištěno, zítra už to musíme upravit. Takže pokud někdo pojedete okolo, prosím nevolejte na nás ochránce zvířat, Enninka je nabaštěná, vyvenčená, vyběhaná a přesto kvílí, žalozpěvuje a dožaduje se přízně. Po našem příjezdu domů se jí to dostává vrchovatou měrou. Více smajlíků ke stažení

Ennie jsou 1.1.2012 dva měsíce, váží 8 kg a měří 34 cm.