Jdi na obsah Jdi na menu
 


29.6.2010

FOTKY Z VÝSTAVY - NOWA RUDA

Obrazek

27.6.2010

Více smajlíků ke staženíNÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - NOWA RUDA - POLSKO

Opět jsme vyjeli k našim sousedům, tentokrát do Polska. Po letošním zimním rozčarování v Drzonkowě jsme opravdu neodhadovali, jak to dneska může dopadnout. A to ani když jsme se na místě v katalogu dočetli, že budeme ve třídě otevřené sami.  Snažili jsme se udělat co nejlepší dojem a pan rozhodčí Andrzej Szutkiewicz z Polska to náležitě slovně ocenil a tak zatím jen ve zkratce, více bude v reportáži, jak se dařilo ? .....

Více smajlíků ke staženíVÝBORNÝ 1 , CWC , ZWYCIEZCA /PES/, BOB

Máme obrovskou radost !!!!Více smajlíků ke stažení

Posudek bohužel nemůžeme celý přečíst, ale co přečteme určitě je stále se opakující slovo "doskonala" a to je výborný/á.  Huráááááááá !!

Samozřejmě budou i fotky a požádali jsme i pana rozhodčího o výsledky hovawartů a tak brzo pošleme na HW klub a jeho web.

Děkujeme všem kamarádům, kteří nám drželi palce buď na výstavě nebo doma....vážíme si toho !!!!Více smajlíků ke stažení

18.6.2010

Máme překlad našich víkendových posudků.

12. 6. 2010 Národní výstava psů ........ rozh. Michael Kunze (D)

4 letý,středně velký,silný plavý pes,silná hlava,plnochrupý s nůžkovým skusem,středně hnědé oko,korektní uši,horní linie v pořádku,varlata o.k.,v postoji správně úhlený,v pohybu vpředu lehce vybočené lokty,vzadu korektní.Velmi pěkný harmonický pohyb v kruhu.Poněkud rovnější srst správné délky.Středně plavá barva se správným zesvětlením,velmi pěkný pigment.Ocas je anatomicky v pořádku,požadované délky,v pohybu ale výše nesen.Přátelská povaha.

13. 6. 2010 Mezinárodní výstava psů  ......rozh. Eveline Hochmann (D)

4 letý plavý pes harmonické postavy,silného typu s výraznou hlavou,středně hnědým okem,tmavým pigmentem,plnochrupý se správným skusem.Hřbet,varlata i uši v pořádku.Velmi silné končetiny,výborná struktura srsti,korektní plavá barva s požadovaným zesvětlením,plynulý prostorný pohyb,v kruhu velmi ukázněný,dobře předvedený

Za pomoc s překladem děkujeme Míše a Radce !!


17.6.2010

Více smajlíků ke staženíDĚKUJEME VŠEM ZA KRÁSNÉ GRATULACE A POCHVALY, NESMÍRNĚ NÁS TO TĚŠÍ A DANTES POSÍLÁ VŠEM OBROVSKOU,MOKROU A LÍZANOU PUSU !!!!!!!!

Více smajlíků ke stažení

16.6.2010

FOTKY Z VÝSTAVY

Obrazek

14.6.2010

Aby to čekání na fotky nebylo tak dlouhé, přidáváme  REPORTÁŽ Z VÝSTAVY.

Více smajlíků ke stažení

12. - 13. 6 2010

Více smajlíků ke stažení

Národní a mezinárodní výstava psů - Erfurt

Ve zkratce pro všechny, kdo čekají na on-line zpravodajství z výstavy....právě jsme se vrátili a musíme sdělit do světa naší obrovskou radost, neb se nám podařilo :

sobota - Národní výstava - rozh. Michael Kunze (D) 

VÝBORNÝ 2, Res. CAC, Res. Anw. DT.Ch.Více smajlíků ke stažení

neděle - Mezinárodní výstava - rozh. Eveline Hochman (D)

VÝBORNÝ 1 , CAC, Anw. DT.Ch.Více smajlíků ke stažení

Samozřejmě chystáme podrobnou reportáž a fotky, přivezli jsme i výsledky za oba dva dny, prosíme o trpělivost.

Děkujeme všem, kdo nám drželi palce a fandili nám, jak tady v Čechách, tak i v Německu, nebyli jsme tam totiž pro tentokrát z Čech sami, ale více až v reportáži.Více smajlíků ke stažení

Velkou radost nám udělali i Klabzubáci Crosby Kesidy a Cailin Sun Kesidy, neb si na Krajské výstavě v Rokycanech v sobotu oba dva vyběhali ve třídě dorostu Velmi nadějný/á 1. GRATULUJEME A JSME NA VÁS PYŠNÍ !!!! Více smajlíků ke stažení

 

Obrazek

   

7.6.2010

ObrazekJak jsme nedávno slíbili, tak plníme, můžete se podívat, jak krásně rostou Klabzubáci. Nové fotky hledejte pod názvem Květen 2010. Prosíme i další dětičky o zaslání aktuálních fotek, abychom tu galerii měli pěkně pohromadě.

.....Cerberus - Ali

ObrazekDěkujeme všem za projevené gratulace k našim výstavním úspěchům...moc nás to těší.

.......Cute ChayaObrazek

1.6.2010

MEZINÁRODNÍ DEN DĚTÍ

Dnes mají svátek všechny děti, tudíž i ty naše...vše nejlepší a samozřejmě i ty Dantíka...vše nejlepší i jim . Více smajlíků ke staženíDostali jsme pár hezkých fotek od jejich páníčků a samé pozitivní informace k tomu. Musíme si fotky uložit do společného alba  a v nejbližších dnech ho zveřejníme. Štěňátka  už mají 6. měsíců, váhově jsou také dle tabulek a hlavně....všichni mají se svými páníčky bezva vztah, bezproblémovou povahu a užívají si radosti dětství. Děkujeme páníčkům za příkladnou péči o chlupáče.

 

......Cailin Sun

U nás taky nezahálíme, pravidelně cvičíme a stopujeme a snažíme se zase dostat do formy. Jsme pod odborným dohledem perfektní výcvikářky Ivety Soukupové, která má Psí školu Bobík a ke které nás doporučila naše kamarádka Bára s Aishou Hali GaliVíce smajlíků ke stažení 

 

26.5.2010

Doplnili jsme další odkazy na nově vzniklé CHS a na nové stránky našich kamarádů.

Více smajlíků ke stažení

23.5.2010

Mezinárodní výstava psů - Litoměřice

Dnes jsme opět vyjeli na výstavu nedaleko od nás. Těšili jsme se na milá setkání s kamarády a hlavně na výstavu jako takovou. Účast tentokrát nebyla tak hojná, jak by se na MVP očekávalo, ale to nám nevadilo. Pan rozhodčí Vl. Adlt posuzování psů vzal opravdu důkladně a zároveň rychle, známkami Výborný/á opravdu pro tentokrát hodně šetřil a tak se objevila hodně i VD a dokonce i D. Nastoupili jsme do třídy otevřené - plavý hovawart a čekal tam na nás jeden konkurent. Dantík sice nejdříve trochu pustil hrůzu na konkurenta, ale pak se uklidnil a snažil se udělat nejlepší dojem. Je pravda, že víc jsem mu ani nedovolila. Pan rozhodčí opět udělal z výstavy pěknou show, všichni diváci věděli, co se mu na psovi / feně líbí a co by mělo dle jeho názoru vypadat jinak či lépe. Nebudu to dlouho natahovat.....dnes se nám povedlo :

Více smajlíků ke staženíVÝBORNÝ  1 , CAC , CACIB , BOBVíce smajlíků ke stažení

Dále jsme nastoupili do závěrečných bojů se všemi BOBy v II. FCI skupině, kde jsme skončili těsně pod bednou, tudíž na šestém místě !!! Máme obrovskou radost !!!!!

A jelikož stále myslíme na kamarádku Connynku....věnujeme jí pomyslně toto vítězství jako vzpomínku !

Všem vystavovatelům srdečně gratulujeme !!  

 FOTKY

Děkujeme všem kamarádům, kteří nám drželi palce buď na výstavě nebo doma....vážíme si toho !!!!Více smajlíků ke stažení

A nyní utíkáme fandit našim hokejovým klukům v boji o zlato !!!!!

22.5.2010

Více smajlíků ke staženíDnes jsme dostali na mobil strašně smutnou zprávu - do psího nebíčka za duhový most odešla naše kamarádka Santa Conny Gasko Prim...kdo jste tuto báječnou fenku znali, prosím vzpomeňte s námi....je nám to moc líto a myslíme v duchu na její páníčky a přejeme jim hodně síly k překonání této životní nespravedlnosti.

15.5.2010

KLUBOVÁ VÝSTAVA HW KLUBU ČR - KNÍŽECÍ RYBNÍK U TÁBORA

ObrazekKonečně jsme se dočkali akce, na kterou jsme se dlouho těšili. Nejen na výstavu jako takovou, ale hlavně na milá setkání všeho druhu. Prim hrálo setkání s potomky Dantese - našimi Klabzubáky z vrhu C CHS Kesidy.Své první výstavy se zúčastnil čzn Crosby Kesidy, plavý Cadett Chuck Kesidy a plavá fenečka Caillin Sun Kesidy. Všichni jsou moc milá štěňátka, strašně kontaktní a kamarádská povaha nás uchvátila a pomazlení nebralo konce.

Nastoupili jsme na Svod plemeníků. Je to pro nás čest, ukázat se budoucím nevěstám, ale hlavně jejich chovatelům a okouzlit je v jejich výběru. Takových natěšených ženichů se našlo celkem 14. Hlavní poradkyně chovu - p. Jemelková o každém z nás přečetla jeho výstavní úspěchy, zkoušky, počty krytí a hlavně bonitační kód. Poté jsme se předvedli v pohybu.

Samotná výstava začala v 9,30h. Zahájení a uvítání rozhodčích a seznámení s průběhem výstavy zajistil výstavní referent pan Šeda. 

ObrazekNadešel čas výstavní premiéry Klabzubáků. Do třídy štěňat - psi nastoupili oba naši Klabzubáci - Crosby Kesidy a Cadett Chuck. Drželi jsme jim na jejich prvním výstavním kroku moc palce a fandili a povzbuzovali. Musíme pochválit připravenost obou štěňat a jejich paniček na tuto akci. Oba bráškové ukázali krásně svoje nové zoubky, předvedli se v pohybu i postoji a tak pan rozhodčí Kukla jim vystavil jejich první výstavní posudek, který byl více než super. Završil ho krásným oceněním a to známkou Velmi nadějný. Nyní už jen stanovit pořadí. Pro tentokrát na prvním místě Crosby Kesidy a druhé místo  Cadett Chuck. Oba dostali krásné medaile a od nás přijali obrovské gratulace a malý dárek. Děkujeme jim za vzornou reprezentaci ! Další na svou výstavní premiéru čekala Caillin Sun Kesidy. ObrazekTaké nastoupila do třídy štěňat - feny a soupeřku měla v barvě černoznakaté. Panu rozhodčímu ukázala zuby, předvedla se v pohybu a též dostala krásný posudek. Ocenění Velmi nadějná a první místo k tomu bylo perfektní. Máme obrovskou radost a děkujeme také za vzornou přípravu a reprezentaci. Také Caillin Sun dostala svou první medaili, naše gratulace k tomu a také malý dárek. 

My jsme nastoupili až hodně po poledni do třídy vítězů. Po nahlédnutí do katalogu jsme zjistili, že nám obrovskou konkurenci budou dělat samí šampioni a někteří i Interšampioni. Snažili jsme se při předvedení o co nejlepší dojem a pan rozhodčí Helge Ludwig nás v posudku pěkně vychválil, moc jsme se mu líbili a to nám udělalo velkou radost. Korunoval to známkou Výborný a nakonec si nás vybral mezi 4 nejlepší do finálových bojů. Čas do večerního finále jsme si krátili občerstvením a hlavně držením palců našim kamarádům a snažili jsme se pozdravit všechny kamarády a známé. A že jich bylo. Počasí si to rozmyslelo a až na velkou zimu na nás krom jednoho  jemného mrholení nepustilo žádnou vodu. Posuzování, hlavně v kruhu u fen, bylo opravdu dlouhé a tak finále přišlo na řadu až v 18h večer.

Obrazek

 

Ve třídě vítězů jsme obsadili  TŘETÍ MÍSTO !! Máme ohromnou radost a krásný pohár !

Gratulujeme všem kamarádům a  vítězům jednotlivých tříd  !

fotky         

12.5.2010

Dostali jsme krásný dárek......naše kamarádka Katka Slováková, která je zároveň paničkou HW Bryty Zelená Záře, pro nás namalovala Dantese podle naší  fotky z portrétu. Moc jí za to děkujeme !!! Více smajlíků ke stažení

Obrazek

11.5.2010

ObrazekOpět nám přišel velice milý a potěšující email od  Mirky a Standy, páníčků, kteří mají doma čzn Crosbyho Kesidy. Krom milých slov poslali i nádhernou pampeliškovou fotku....děkujeme a těšíme se naviděnou na Klubové výstavě na Knížecím rybníku.

 

 

 

 

 

 

 

ObrazekMy jsme v neděli taky nezaháleli a nechali jsme se "ukecat", abychom šli zkusit stopařskou zkoušku FPR 1. Nakonec zůstalo opravdu jen u toho "zkusit si", neb zkouška nás minula o 5 bodíků. Nesmutníme, bereme to jako velkou zkušenost a budeme i nadále usilovně trénovat. Třeba se příště zadaří. Potěšilo nás milé přijetí na cvičáku v Lovosicích, kde již sice nejsme jako členi, ale i tak nás rádi viděli a fandili nám. Děkujeme a nebojte, nezanevřeme na Vás. Po zkoušce jsme využili volného placu na cvičáku a potrénovali i trochu poslušnost a překážky. Společnost nám dělala šikovná a milá fenečka Aisha Hali Gali, která ten den úspěšně složila se svojí paničkou Bárou zkoušku BH...gratulujeme ! Její soukromá výcvikářka paní Soukupová, která přišla fandit, nezapomněla přibalit foťák a tak máme z toho radostného setkání i fotky.  Toto milé setkání má i další pozitiva....jdeme k ní dnes společně s Bárou a Aishou Hali Gali  potrénovat stopu i poslušnost. 

Už se to blíží a my se moooc těšíme na milá setkání se všemi "hovíkáři" na Klubové výstavě -  Knížecí rybník u Tábora !!!!!!  

2.5.2010

Více smajlíků ke staženíZrovna dnes jsme si zase uvědomili, jak ten čas strašně letí....je to právě rok, co odešel za Duhový most náš velký hovawartí kamarád Albert z Nedabylské vísky. Zamávali jsme mu tedy do zamračeného nebe a v hlavě se nám rozběhl film se vzpomínkami. Slza v oku se zaleskla a u srdíčka to zabolelo. Bertíku...vzpomínáme !!!

Jelikož jsme se nepřihlásili na MVP do Prahy, důvodů bylo víc, tak jsme tam aspoň museli jako diváci. K mému velkému a milému překvapení byloVíce smajlíků ke stažení, jaké reakce to způsobilo. Každý  pohledem vedle nás hledal Dantíka, ptal se, kdy vystavujeme a nakonec proč nejsme v kruhu. Potěšil nás takový zájem o naše maličkosti, Více smajlíků ke staženítak jsme vysvětlovali a ujišťovali ostatní, že Dantík je zdráv, doma odpočívá a hlídá domeček a my si to dnes užíváme z té druhé stránky. Více smajlíků ke staženíSkoro sem měla chuť u procházky kolem kruhů zvolat obvyklá slova návštěvníků, která často slýcháme.....jůůů podívej pes,jůůů a tady  další...... Není nad to, když si člověk může vyzkoušet i tu druhou stranu mince s nápisem "psí výstavy" Více smajlíků ke staženíMohli jsme tedy fandit a držet palce kamarádům, popovídat si se známými a pomazlit se s jejich chlupáči a v neposlední řadě sledovat dění a posuzování v kruhu. Výstava byla opravdu dlouhá, ani jsme tam nebyli do konce, abychom mohli doma Dantíkovi povyprávět jaké to tam bylo, nechat ho si přečíst na našich rukou a oděvech, co mu píší kamarádi a pak jsem s ním vyrazila do mírného deště na stopičku. Více smajlíků ke staženíMyslím, že taky nepřišel zkrátka, doma na něj čekalo uzené ouško a v záloze je i hovězí salámek. 

Všem, kdo bojovali na výstavě GRATULUJEME !!!!     

25.4.2010

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA  PSŮ - ČESKÉ BUDĚJOVICE

ObrazekDnešní den pro nás znamenal zase další radost do sbírky. Více smajlíků ke staženíZúčastnili jsme se MVP v Českých Budějovicích ve třídě otevřené - plaví psi. Z očekávané trojky z nás bylo jen duo plaváků a nám se zase podařil krásný výsledek. Paní rozhodčí ze  Slovenska - Mikulášová Ingrid, která nahradila paní rozhodčí z Finska byla opravdu velmi přísná, známkou Výborný/á opravdu šetřila, což brzo uvidíte ve výsledcích na webu HW klubu. My jsme vyběhali :

Více smajlíků ke staženíVýborný 1 , CAC , CACIBVíce smajlíků ke stažení

V posledním kole o BOBa nás překonala Nejlepší mladá fena v barvě plavé - Extra - Fain Sideric Miks. Gratulujeme !

Opět jsme potkali plno kamarádů, některým jsme udělali i nějaké fotky a rádi jsme je viděli.

Všem zúčastněným  gratulujeme !!!!Více smajlíků ke stažení

Děkujeme všem kamarádům, kteří nám drželi palce buď na výstavě nebo doma....vážíme si toho !!!!Více smajlíků ke stažení

FOTKY

 

22.4.2010

ObrazekNadešel čas začít zase stopovat, neb v nás stále hlodá myšlenka rozšířit naší sbírku zkoušek. A jak každý správný psovod ví, bez tréninku nejsou zkoušky. Tak jsme k večeru vyrazili na oblíbené pole před vesnicí, k našemu překvapení s námi jel dobrovolně i starší syn a tak jsem hned zvesela požádala o zdokumentování naší snahy.Více smajlíků ke stažení Nebránil se a udělal nám tím velkou radost. Rozšířili jsme naše videoalbum o další přípěvek, skládající se ze 3 částí a taky fotoalbum o pár fotografii. Dantes šel stopu moc hezky, pečlivě držel nos při zemi v obilí a všechny (4) předměty našel a zalehl. Měla jsem trochu obavy, jak po tak dlouhé pauze bude čuchat, ale nezklamal a udělal mi velkou radost.

 Více smajlíků ke staženíDalší radost nám dnes přišla do schránky. Našli jsme tam vstupní list na MVP a NVP do Erfurtu, do PC poštovní schránky Více smajlíků ke staženípřišlo potvrzení o přijetí přihlášky na klubovou výstavu a my se na obě akce už moc těšíme ! Jen menší změna bude na výstavě v Budějovicích, neb díky sopce na Islandu nepřiletí paní rozhodčí z Finska a nahradí jí paní rozhodčí Mikolášková ze Slovenska.  

12.4.2010

ObrazekDnes nám přišel velice milý email od paní Sabine Domnik (CHS Jesses Meute) , která vystavovala na MVP Dresden svojí fenku Ono von Jesses Meute ve třídě otevřené. Jelikož se vůbec neznáme, o to více nás to potěšilo. Poslala nám dle svých slov "lahůdku" v podobě 2 fotek našeho Dantíka při vystavování. Moc za fotky děkujeme a už se chystáme odpovědět emailem. 

 

 

Obrazek

Také jsme dnes poštou obdrželi vstupní list na MVP České Budějovice, kde nás uvidíte ve třídě otevřené pro plavé hovawarty. Kruh č. 8.

Podařilo se nám vložit i pár fotek z Dantesových 4. narozenin...koukněte !

10.4.2010

Dnes jsme se zúčastnili Mezinárodní výstavy psů v Drážďanech, kde jsme obdrželi krásné 4. místo se známkou Výborný z 10 hovawartů ve třídě otevřené. České výpravě ve složení Bára a Aisha Hali Gali, Tereza a Pyper v.d. Taubenbrucke a nám se opravdu dařilo. Všem gratulujeme !!! Reportáž z výstavy najdete zde a fotky zde.  Celkové výsledky zpracujeme a pošleme na web HW klubu.

Děkujeme všem co nám drželi palce a fandili !!!! Moc si toho vážíme !!!!Více smajlíků ke stažení 

Obrazek

6.4.2010

Konečně jsme našli chvilku dát naše plány výstav do tabulky. Koukněte, kde je nás možno vidět, setkat se s námi, případně společně zabojovat ! Více smajlíků ke stažení  

5.4.2010

Velikonoční svátky jsme přežili v klidu a pohodě, bohatá pomlázka pro naše "kluky" taky byla Více smajlíků ke staženía počasí nakonec bylo vlídnější než hlásili páni meterologové. Více smajlíků ke stažení Takže máme za sebou každodenní procházky po okolí, okoukli jsme, že se plně probouzí jaro, začínají kvést meruňky na zahrádkách Více smajlíků ke staženía květena se taky snaží  udělat radost pro oko. Děkujeme všem kamarádům a známým za krásná velikonoční přáníčka, která zaplnila naší emailovou schránku.

Všem, kdo nám fandí a drží palce..... a protože  každou chvíli zodpovídáme dotaz, kde nás letos mohou vidět, tak prozrazujeme,Více smajlíků ke stažení že jsme přihlášení na MVP do  Drážďan (10.4.2010), na MVP do Českých Budějovic (25.4.2010), dále na Klubovou výstavů hovawartů na Knížecím rybníku u Tábora a s tím spojený i svod plemeníků (15.5.2010) a pak i na MVP do Litoměřic (23.5.2010).

Se všemi se těšíme na milé setkání ! A ti, kdo nemohou být přímo zúčastni, a i tak nám drží  palce a tlapky v klidu domova, zaslouží naše   v e l k é   d í k y   !!!Více smajlíků ke stažení    

Více smajlíků ke stažení1.4.2010Více smajlíků ke stažení

Obrazek

30.3.2010

Huráááá, konečně se nám podařilo zprovoznit náš domácí počítač a můžeme tedy všechny pozvat do fotogalerie našich Klabzubáků.Více smajlíků ke stažení Nové fotky najdete pod názvem Březen 2010. Děkujeme všem páníčkům, že se s námi podělili o fotky jejich miláčků. Všichni Klabzubáci se mají fajn, většina už ví, jak vypadá cvičák, někteří se dokonce chystají na svou první výstavu, ale hlavně....dělají velké potěšení  ve svých rodinách. Máme velkou radost !!! 

19.3.2010

Děkujeme všem za krásná přání k Dantíkovým narozeninám !!!!!Více smajlíků ke stažení

Pro všechny, kdo čekají na fotky Více smajlíků ke staženíz narozenin a také našich Klabzubáků , sdělujeme, že nás doma zlobí PC technikaVíce smajlíků ke stažení a tudíž fotky jsou u nás schovány jako v pokojíčku a pracujeme na tom ukázat je na světlo světa. Prosíme o trpělivost ! Děkujeme všem synům a dcerkám za podrobné info a fotky, kterými nás zásobují. Máme z toho obrovskou radost.

Pro všechny kdo chtějí vědět, jak se průběžně daří Klabzubákům, přijďte pobejt do Diskuzního fóra na stránky CHS Kesidy. Více smajlíků ke staženíUrčitě se tu dozvíte plno novinek a zajímavých zážitků ! Děkujeme Janě Baudyšové za jeho založení !

17.3.2010

Dantes dnes slaví své krásné 4. narozeniny !!!!!

Ráno po cestě do práce mi v autě hrálo rádio a zrovna tam moderátor hlásil kdo má dnes narozeniny. Mimo jiných i Svatý Patrik, patron kovářů...jééé říkám si, to je i můj manžel...to je náhodička...takže společně s naším Dantíkem dnes slaví i kováři.Více smajlíků ke stažení

Dantíku.....přejeme Ti všechno nejlepší k dnešním narozeninám, hlavně zdravíčko, pořád tak veselou mysl, kterou máš, hodně radosti ze svých synů a dcer "Klabzubáků", zástup natěšených nevěst a když se nám povede i na poli výcviku a výstav, bude to už ta třešnička na dortu. Takže pozvedáme skleničku a provoláváme......      

 NA ZDRAVÍ !!!!!!!!!!  Více smajlíků ke stažení

Přejeme vše nejlepší i všem sourozencům z vrhu "D" Gora Monte !!!!! 

 Více smajlíků ke stažení Více smajlíků ke staženíVíce smajlíků ke stažení

12.3.2010

ObrazekMusíme se s Vámi podělit o další radost , Cadett Chuck Kesidy - plavý synek Dantese se zúčastnil Výcvikového dne HWPS v Brně, vedl si přímo skvěle a chválíme i úsilí paničky ! Jen tak dál !!!!  

 

 

Více smajlíků ke stažení

 

 

 

 

9.3.2010

D Ě K U J E M E  !!!! Více smajlíků ke stažení

Všem za krásná slova podpory a útěchy v naší návštěvní knize i na emailu. Moc si toho vážíme a hlásíme do světa, že už jsme tu sobotu hodili do propadliště dějin ,Více smajlíků ke stažení trpíme na tento den "ztrátou paměti" Více smajlíků ke staženía soustředíme se na další činnosti.

8.3.2010

Národní výstava psů v Drzonkowě v Polsku.......

Víte ani jsem neměla po sobotě chuť a náladu psát něco na webík. Chystám se k tomu dneska a hledám ta vhodná slova.....
V sobotu ráno jsme vyrazili ve 4hod ráno za husté chumelenice. Více smajlíků ke staženíNikde ani živáčka, na tož sypač, tudíž na hranice s Německem jsme jeli sami, dalnice neposolená, neprotažená, tudíž oči na šťopkách a dávali jsme bacha co to šlo. V Německu byla situace o trochu lepší, potkali jsme sypač a jelikož měl radlice přes oba pruhy, jeli jsme za ním víc jak 20km a rychlostí 20km/h. Tudíž čas se prodlužoval a naše 2hod rezerva brala rychle za své. No nic, v druhé půlce Německa už bylo jaro, rozuměj...nikde žádný sníh, silnice sem tam namrzlé, ale jinak pohoda. Tak jsme trochu přidali rychlost, abychom tam vůbec do 10h dorazili. Na místo jsme dojeli v 9,30h tudíž nám z rezervy zbývala pouhá půlhodina . Po úvodních formalitách (veterinář, poplatek za psa, katalog apod.) jsme vešli do celkem hezké tenisové haly, všude koberce a teplo. Hafíků už zde bylo hodně. Našli jsme kruh č. 2, kde měli být posuzování hovawarti. Byli tady i známí z Čech, takže po pozdravení,Více smajlíků ke staženívybalení a premiéře výst. domečku pro Dantíka  jsme hned začali upravovat Obrazekčesáním Dantese a také jsme si šli prošmejdit kruh. Vše bylo připraveno na vystavení. Bylo 10,05 když sám pan rozhodčí začal vyvolávat jediného psa do mezitřídy. Nikde však polský pes nebyl, tudíž další na řadě jsme byli mi. Sami v třídě otevřené. Naběhli jsme do kruhu zvesela, pozdravili se podáním ruky s panem rozhodčím M. Redlickim a už nám dal povel k běhu do kola. Běželi jsme vesele, pohodově, Dantes se choval přímo vzorně. Měla jsem radost, pak postoj před panem rozhodčím, ukázka zubů, prohmatání jeho mužství a proporcí, vše v klidu a pohodě, pak už se diktoval posudek......já úsměv na rtu, dobrý pocit v srdci, nečekala jsem žádnou ránu do vazu. Pak jsme si zaběhali ještě nějaké to kolečko a rovinku od rozhodčího a zpět....a už se nám gratuluje a podávají se nám desky s posudkem a diplomem. Děkujeme za posouzení a jdeme z kruhu..... Tady končí má radost a dobrý dojem....Otevírám desky a v nich čtu posudek....nerozumím a nepřečtu psané písmo, ale co vidím je křížek v kolonce "bardzo dobrá"...tomu bohužel rozumím....VD. Bože.....co jsme udělali špatně, co se nelíbilo, co mohl pak rozhodčí vidět víc než my ?.....Nechali jsme si přeložit posudek od paní co polsky trochu umí.....raději jsem měla žít ve sladké neznalosti polského jazyka..... Více smajlíků ke staženíčetla slova, že Dantes má trochu kratší nohy, X-ové nohy zadní a přední úzké a rozbíhavé, volný hřbet a jiné "výmysly" Více smajlíků ke staženímě doslova srazily na kolena. Takový posudek jsme nikdy nedostali a to máme odjetých 30 výstav.Bože copak mi přes zimu na zahradě rostl jiný pes? Nestačím kroutit hlavou a jelikož jsme šli z české výpravy jako první, byla to ledová sprcha i pro ostatní. Sledovali jsme tedy další boje, nastoupili ve třídě mladých fenky, sice pořadí bylo určeno, byli dvě....ale též VD. Pak nástup jedné české fenky do mezitřídy a ta jediná dostala V1 CWC, další fenka z Čech byla v třídě otevřené, ta byla pro změnu diskvalifikovaná, aniž by měla nějakou agresi či jiné projevy značící diskvalifikaci.  Další ledová sprcha. Pak nastoupila posl. česká fenka do třídy šampionů, předvedla vše jak měla, podobný pocit z vystavení jak my....a taky VD. Tak tohle je opravdu trochu dost, řekla jsem si. Stála jsem tam se slzami na krajíčku Více smajlíků ke staženía sledovala posuzování dalšího psa....tentokrát jiné rasy, ale pán byl taky z Čech......krásné předvedení, vše v podobném rázu jak my...a co to, žádný titul, žádné pořadí...podali se mu desky a ven....také VD. Dělalo to tudíž na mě dojem, že Češi dneska z Polska toho moc neodvezou. Sbalili jsme saky paky a s pocitem, že jsme udělali max. a bohužel to nikdo nezhodnotil, odjížděli domů,venku svítilo sluníčko, cesta domů byla bez problémů a tak jediný dobrý pocit mám z toho, že jsme cestu zvládli v pohodě a bez újmy, (když jsem sledovala večerní zprávy a dopr. nehody u nás kvůli sněhu) a že Dantes je pro nás stejně milovaný pes jako předtím. Nějaké fotky máme a přidáme, posudek ani scenovat nebudeme, jelikož je stejně k nepřečtení - psané písmo a jeho překlad jsme tady skoro udělali. Jediná slova v posudku, která mě potěšila byla....dobrá kvalita i barva srstí, dobře nasazené uši  a dobrý charakter.....  

4.3.2010

ObrazekPoprosili jsme další páníčky "Klabzubáků", aby nám poslali fotky jak jim doma rostou štěnda. Email nám přišel až z dalekého Finska, protože anglicky umíme jen pár slovíček,  tak jsme poprosili naší kamarádku Míšu (panička Kesii z Budské samoty a Irušky z Brzán. vin.)a ta byla tak hodná, že nám dělá dvorní překladatelku. D ě k u j e m e  !!Fotky jsme vložili opět do fotoalba všech štěňat vrhu C Kesidy. Další email s fotkama nám přeposlala Jana z CHS Kesidy, které jí poslal páníček od Caspara Caleho z hájovny. Též vkládáme. I od něj přišlo plno milých slov, daří se jim fajn a společně pracují na výchově a socializaci. Cerberus (alias Ali) ve Finsku je také moc hodný a šikovný, už zkouší na páníčky, že by jako vymýšlel i lumpárny a všem se Ali moc líbí, jezdí po návštěvách a poznává nové věci i prostředí. Děkujeme všem za zprávičky a fotky.

Cerberus - Ali ve Finsku

 

2.3.2010

Přidáváme další fotky od našich štěňátek z vrhu C Kesidy, které nám posílají jejich hodní páníčci, moc za ně děkujeme a zároveň máme radost ze zpráviček, jak se jim daří. Všichni jsou perfektně zabydlení, učí se novým věcem, poznávají nová prostředí a samozřejmě vyvádějí i roztomilé lumpárny.Více smajlíků ke stažení

Dostali jsme do naší poštovní schránky vstupní list na Národní výstavu do polského Drzonkowa a moc se těšíme, už jsme měli tzv. "výstavní  absťák"...kupodivu i na tohle lze získat závislost.Více smajlíků ke stažení

Nyní je to u nás v okolí samé mokro a bláto, tudíž fotky z vycházek by nebyly ta pravá romantika, počkáme si na jaro. Více smajlíků ke stažení

21.2.2010

Na stránkách CHS Kesidy jsou fotky páníčků Caspera Caleho a Creme Cheesy při předávání. Caspi už napsal i do jejich návštěvní knihy a jsou to moc milé zprávičky. Na hájence se má báječně, mají ho tam rádi a moc se mu tam líbí. To máme velkou radost. Cheesynka odjela až do daleké Ostravy a doufáme, že také napíše, jak se jí daří. Ozvali se nám páníčci Cadetta Chucka z Brna, děkujeme mnohokrát i za fotky, které připojili a my je dáme co nejdříve na náš web. Děkujeme též páníčkům od Captaina Bruta, kteří též poslali novinky , i jim se daří skvěle a  dělají pokroky ve výchově i výcviku. Máme velkou radost, že držíme jako "psí rodina" pohromadě. Dantík posílá všem "tatínkovskou" pusu na čumáček ! 

20.2.2010

Právě jsme dostali horkou zprávu, že dnešním dnem opustila poslední dvě štěňátka - černoušek Casper Cale a plavanda Creme Cheesy - rodnou smečku CHS Kesidy.

Děkujeme všem novým páníčkům za bezvadnou péči o chlupáče a přejeme hodně zdraví a bezstarostný život !

P O D Ě K O V Á N Í

Děkujeme celé Baudyšovic chovatelské rodině - CHS Kesidy - za perfektní péči, starost i lásku, kterou dali "NAŠEMU SPOLEČNÉMU "jedenáctičlenému vrhu C, jejich příkladná práce a péče o chov zaslouží náš velký obdiv a bylo nám ctí stát se součástí této chovatelské rodiny. 

D Ě K U J E M E  !!!!! Více smajlíků ke stažení

17.2.2010

ObrazekJak jsme již včera prozradili, odjel dnes do nového domova plaváček Cadett Chuck. Bude bydlet nedaleko od Brna a noví páníčci s ním mají velké plány na výcvik i výstavy. Budeme i jim samozřejmě držet palce, aby vše vycházelo a bylo jim fajn. První zprávy z domova jsou krásné....po cestě byl vzorný  a hodný pasažér !!

 

 

Horkou novinkou dnešního dne se stalo, že i černoušek Casper Cale našel své nové páníčky, bude bydlet na Křivoklátsku v hájence a  v sobotu odjíždí. Jsme rádi, že zaplní prázdné místečko po tragicky zahynulém pejskovi a svojí živelností a milou povahou bude dělat hodně radosti.

Pořád tam čeká volná :

plavanda Creme Cheesy !!  

16.2.2010

ObrazekDalší info z CHS Kesidy bylo velice milé a příjemné. Včera opustil rodnou smečku Cerberus Kesidy a doslova odletěl do dalekého Finska. Více smajlíků ke staženíCesta letadlem byla náročná, ale vše zvládl v pořádku. Noví páníčci jsou moc spokojení, jejich tři děti mají kamaráda a první zprávy z domova jsou moc potěšující. Berry - doma mu říkají Ali - něžný gentleman (Ali cute gentleman) je prý moc šikovný, celou noc spinká a venčení zvládá na 1*. Přejeme mu do té dálky k tisíci jezer hodně zdraví, lásky své smečky a plno radostí psího života ! A doufáme, že i z daleké ciziny  budou chodit informace a fotky, jak se mu daří.

Další info je též moc radostné, plaváček Cadett Chuck  našel milující páníčky, kteří si ho snad zítra odvezou domů. Čeká tam na něj malá holčička a natěšení páníčci. Budeme informovat, jak se mu v novém domově líbí. 

 Pořád tam čekají volní :

černoušek Casper Cale a plavanda Creme Cheesy !!  

Byli jsme v sobotu po strašně dlouhé době na cvičáku. Tentokrát jsme využili nabídky a zúčastnili se výcvikového dne v Letňanech. Sešlo se nás jen pár, o to více času bylo na pejsky i psovody. Tudíž jsme zkusili po půl roce obrany s Lukášem Krausem, první kolo bylo tzv. seznamovací, dlouhá pauza byla znát, druhé kolo už bylo lepší. Nechali jsme si okouknout i  naší poslušnost, Dantes ze začátku dával najevo, že minulé tři měsíce měl volný režim, ovšem když jsem mu vysvětlila, že opět začíná výcvik a vše s tím spojené, začal spolupracovat. Je mi jasné, že delší pauza musela zákonitě být vidět, ale jsme rozhodnutí nezahálet a dohnat to. Byl to moc pěkně strávený den v psí společnosti, který mi dlouho chyběl. Děkujeme pořadatelům i figurantovi Lukášovi K.

Aby ten náš kolotoč byl ucelený, přihlásili jsme Dantese i na výstavu. Tentokrát  zajedeme do Polska, do města Drzonkow, kde se 6.3 koná národní výstava.  Další výstavy máme naplánované a doufáme, že plány budou vycházet a vyjde to. Nechte se překvapit ! Více smajlíků ke stažení     

10.2.2010

Během večera jsme přidali na webík fotky, které nám posílají hodní majitelé štěňátek z vrhu C Kesidy. Mají se moc fajn, návštěvy veterináře zvládají "levou zadní packou" a též jsou šikovní na základní cviky poslušnosti. Máme velkou radost z takového soužití. 

Dostali jsme povolení ke zveřejnění fotoalba  Crazy Lady...na více fotek koukněte zde.

Dostali jsme dobrý tip pro cvičící psovody v okolí Prahy, 15.2.2010 se otevírá hala pro psy. na Libuši...koukněte...může se hodit všem ! 

Více smajlíků ke stažení

6.2.2010

ObrazekDnes jsme se dozvěděli super zprávu, že rodnou CHS Kesidy opustila "černoška" Cute Chaya. Má prima paničky a nový domov v Klánovicích. Zprávy z jejího domova po příjezdu jsou ....zabydlela se moc dobře, napapala se, šikovně se venči, pozná svůj pelíšek... a po cestě vůbec neplakala. Máme ohromnou radost, neb Chaya bude v CHS Z Čížovské a také je v plánu výcvik a výstavy. Přejeme Chaye i paničkám hodně krásně společně strávených chvil ve zdraví a pohodě.Více smajlíků ke stažení

Pořád tam čekají volní :

černoušek Casper Cale,  plaváček Cadett Chuck a plavanda Creme Cheesy !!       

 

31.1.2010

ObrazekOpět jsme vyrazili na odpolední procházku, protože sluníčko nás tahalo z baráku, Dantes byl natěšený na koulovačku a tak tentokrát naše řady rozšířili i děti a manžel - fotograf. Užíváme si krásných pohledů do okolí, radost chlupáče ze sněhu a taky vidíme krásná zvířata u nás. Jelikož má mladší syn Ondra příští týden jarní prázdniny, plánujeme též nějaké výlety v rámci mých nemocenských vycházek. Dnešní fotky zde.

 

 

26.1.2010

ObrazekDnešní krásně slunečné a mrazivé počasí nás vytáhlo na společnou procházku. V rámci mé rekonvalescence nechodíme nikam daleko, postačí nám zasněžené pole za vesnicí, kde nám společnost dělají pouze koně, blýskavý sníh a lesní zvěř. Tentokrát nás počasí přímo lákalo vzít s sebou foťák. Modrá obloha, sluníčko a sněhová romantika byla úžasná. Dantes si to všechno náramně užíval, já v rámci možností taky, takže došlo i na koulování, chytání sněhových koulí ve vzduchu i na milé setkání s paní na koni a j

ejími fenkami. Fotky si můžete prohlédnout zde

Dozvěděli jsme se, že se uvolnil v CHS Kesidy i plaváček Cadett Chuck, tudíž tam na nové páníčky čeká barevně hezky rozdělená čtyřka - plaváček s plavandou a černoušek s černoškou !

25.1.2010

Během víkendu opustily rodnou smečku CHS Kesidy i plavandy - Caillin Sun, která jela do Plzně a také Crazy Lady, která jela do stejného města. Přejeme jim oběma hodně zdraví, radosti a bezvadné soužití s novými páníčky. Fotky nových páníčků jsou k vidění na webu CHS Kesidy.

22.1.2010

ObrazekVčera jsme v rámci mých "nemocenských vycházek" vyrazili navštívit štěňátka do Kamenného přívozu k Baudyšům. U dveří nás uvítala domácí trojka chlupáčů, kteří jsou po operaci kýly, jmenovitě Casper Cale černoušek, plavanda Cailin a Crazy Lady. Prošli jsme jejich drobnohledem, byli jsme vpuštění dále a piškoty, co nám šustili v kapse, byli dobrou vstupenkou. Po úvodním pomuchlování jsme se šli podívat na další pětku, která je ve venkovním domečku. Vyvalilo se na nás chlupaté komando. Naše radost z toho pohledu byla obrovská. Jak zase strašně vyrostli, informace od chovatelů, že někteří už mají 11kg nás přiváděly do úžasu. Už, už abychom byli mezi nima. Maxipytlík piškotů nám málem nestačil, museli jsme spravedlivě rozdávat, vždycky jsme jako poděkování dostali packu, pomuchlovali a pochovali jsme všechny, řeknu Vám, chvíli jsem mohla i já chovat 11kg tvorečka Cadetta Chucka i Cerberuse, ObrazekCute Chaya byla o trochu lehčí. Všechna štěnda jsou velice kontaktní, hravá, veselá, žádná bázeň či nervozita. Pak se na nás přišla podívat maminka Awe Kesidy, bylo to milé přivítání, hned si k nám běžela pro piškoty, pyšně ukazovala štěnda, nádherně si s nima hrála, Cute Chaya si vyskočila na její ocas a snažila se povozit na sněhu, plaváčci kontrolovali mléčný bar, jestli tam ještě něco není...byl to úžasný pohled na tuhle krásnou rodinku. Kdyby nás nevyhnal mráz, byli bychom tam snad ještě teď. Doma na nás čekala trojka, kterou jsme se snažili též unavit mazlením, chováním, hraním...řeknu Vám...byla to občas marná práce, byli pořád akční, veselí, zvídaví. Máme z nich obrovskou radost. Samozřejmě, že jsme udělali pár fotek, ale to pomuchlování živé je stejně nejlepší. ObrazekTa štěněčí vůně s námi jela v autě až domů, u vrátek nás vítal hrdý otec Dantík, který všechno pořádně očuchal, vrtěl u toho ocasem, štěkal radostí a já vyprávěla a vyprávěla.....natáčel hlavu, rozuměl 100% každé slovo. Samozřejmě jsme fotili......

Pořád tam čekají volní : černoušek Casper Cale, černoška Cute Chaya a plavanda Creme Cheesy !!       

 

 19.1.2010

Více smajlíků ke stažení"Hlásím se mezi živými"Více smajlíků ke stažení

V neděli mě pustili ze svých spárů páni doktoři a tak jsem zase spokojeně doma. Lehčí o jeden zanícený,hnisavý a kamenitý žlučník, lehčí o 8 kg, bolavější v oblasti žeber....ale neskonale šťastná, že jsem to všechno zvládla v mezích možností, které nabízí tento zákrok. Jizvy časem nebudou ani vidět a vše přebolí. Asi jsem dala ten nejlepší dárek svému manželovi, který dnes slaví své krásné 47. nar.Více smajlíků ke stažení

Dantík mi zatancoval po příchodu domů svůj "šavlový tanec" bez šavlí, jen s natěšeným ocáskem, Více smajlíků ke staženíviditelně se smál na celou svou krásnou tlamičku a byl spokojený, že už jsme zase všichni doma. 

Včera oslavili naše štěňátka z vrhu C Kesidy krásné 2 měsíce, někteří už dělají radost svým novým páníčkům, někteří rezervovaní na to ještě čekají a jsou tu i tací, kteří na své nové rodiny čekají bez rezervace. Více smajlíků ke staženíPrávě jsme se dozvěděli, že Cadett Chuck (plaváček)  právě dnes získal své nové páníčky až na Slovensku.Huráá !Dle aktuálních informací je tu ještě černý pejsek Casper Cale, plavá fenečka Creme Cheesy a černá fenečka Cate Chaya. Jsou to krásní a  roztomilí rošťáci !! Více smajlíků ke stažení

Hledáte kamaráda, společníka, partnera na společné žití a hraní? Neváhejte a kontaktujte CHS Kesidy !!

9.1.2010

Naší dnešní návštěvu štěňátek zkazila sněhová kalamita, která tady u nás vládne. Více smajlíků ke staženíNapadlo už 40cm sněhu, takže jsme nemohli nikam jet. Telefonicky však máme podrobné info, takže chlupáči už mají skoro všichni přes 7 kg, příští týden jdou "do světa" další dva pejsci - plaváčci (Clipper, Captain Brut) a první sníh přivítali všichni opravdu s velkou radostí. Máme slíbené i nové video...těšíme se !

Opět nám napsali páníčci Kurcovi od Crosbyho Kesidy, že první sníh se mu strašně líbí, doma dělá jen a jen radost a veselo, a z toho máme obrovskou radost. Přidali jsme fotky do jeho alba, které má u nás vytvořené, tak koukněte ! Za email moc děkujeme !!Více smajlíků ke stažení

Byli jsme dnes s Dantíkem na prochajdě okolo vesnice, všude je strašná spousta sněhu, Dantes řádil jak černá ruka, resp. plavá. Lítal v závějích, skákal do výšky, když jsem mu kopala sníh vzhůru,Více smajlíků ke stažení no prostě byl ve svém živlu. Fotit jsme bohužel nemohli, neb sněžení by nám zachumelilo čočku foťáku. Vzali jsme s sebou i kamarádku s kokršpanělem Bártíkem, takže dostatečné vyběhání bylo zaručeno.

Jelikož budu celý příští týden v nemocnici na operaci žlučníku, nebudu moci odpovídat na emaily a být k dispozici. Proto, kdo bude potřebovat informace ke krytí, volejte na páníčkův telefon 603 294 571. Děkuji všem, kdo mi drží palce a budu se snažit dlouho tam nepřekážet !Více smajlíků ke stažení

 

8.1.2010

Dnešní novinka je opravdu tou, o které jsme si mysleli, že je na ní ještě brzo, ale i zde strašně letí čas a tak naše první štěňátka již odcházejí do svých nových domovů. Více smajlíků ke stažení

ObrazekJako první vyběhl z rodného hnízda na novou cestu životem se svojí novou smečkou čzn Crosby Kesidy. Nyní bydlí v Sokolově a již včera, pár hodin po odjezdu a příjezdu domů nám přišel velice milý a krásný email, který obsahoval nejen milá slova, ale i fotky Crosbyho v novém domově. Moc "Mirce a Standovi" za něj děkujeme ! Crosbymu přejeme hodně zdravíčka, plno radosti s páníčky a dalšími zvířátky, kteří s ním jsou ve smečce a přidáváme první fotky. Obrazek  

Nahoře : Crosby s páníčkem Standou Vpravo : Crosby s paničkou Mirkou

ObrazekJako druhý odjel plavý (modrý obojek) Clyde Boy až na daleké Slovensko. Více smajlíků ke staženíPrvní zprávy hlásí, že cesta proběhla bez problémů a i Clyde Boy už dělá radost celé své nové smečce. I jemu přejeme hodně zdravíčka, plno radosti s páníčky a též doufáme, že o něm budeme mít podrobné info z daleké ciziny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud počasí dovolí a sníh nás neuvězní doma, plánujeme poslední návštěvu štěňátek už tuhle sobotu. Bude tam na nás čekat už jen 9 rošťáků. Přiznávám, že si tam jedu i pro nabití pozitivní energii od chlupáčků, kterou budu příští týden hooodně potřebovat. A věřte, že oni tohle prostě umí, radost, kterou okolo sebe šíří je opravdu neskutečná.  

5.1.2010

ObrazekNaše Klabzubova jedenáctka (vrh C Kesidy) dostala ke slušivému tetování i přidělená jména, zde najdete seznam i informace o rezervaci chlupáčů.

Více smajlíků ke stažení

 

 

 

 

 

4.1.2010

Jak jsme prožili konec roku 2009 a začátek nového roku 2010 ?Více smajlíků ke stažení

Přivítali jsme v kruhu rodinném a s velkou radostí Nový rok 2010 pořádným ohňostrojem, na který jsme nejen přispěli nemalou měrou, či spíše pyrotechnikou, ale také jsme zavítali do Prahy a shlédli novinku letošního roku....ohňostroj odpalovaný z lodi na Vltavě. Tato show se nám moc líbila.

Dantík si na barevná světýlka vydávající jednu ránu za druhou hezky zaštěkal, v klidu a pohodě koukal a sledoval dění a pak spokojeně ulehnul zpět do boudy.

První letošní víkend jsme trávili procházkami a sázením.....pro nezasvěcené vysvětlím....

Celá naše rodina využila zimní atmosféry venku Více smajlíků ke staženía klidové a domácí pohody doma. Venku jsme byli na dlouhých procházkách, obdivovali krásy zimy a skotačení Dantese ve sněhu a doma po uvaření velké dávky voňavého čaje usedli ke společenským hrám. V sobotu se rodina sešla u Člověče nezlob se a pak synové skončili u hry Dostihy a sázky a rodičovstvo u "žolíků".

Neděle byla ve znamení dlouhé prochajdy s našimi sousedy, kteří vzali též svého čtyřnohého miláčka kokra Bárta a vydali se s námi obhlédnout krásně zamrzlou pískovnu. Více smajlíků ke staženíHafani si nejdříve vysvětlili, kdo je starší či větší machr a pak spolu dováděli na polích a lukách. Páníčkové vedli hovory o všem, co je letos čeká, a tak bylo domluveno cestování na kolech, pravidelné procházky a další zážitky. Máme se všichni na co těšit. Večer byla opět čajová siesta doprovázená sešlostí u hry Dostihy a sázky pro celou rodinu. Do postele nás vyhnala jen vidina nástupu synů do školy a nás do práce. Dantík zatím venku hezky unaven chrupkal, večer sbaštil svojí baštu a taky hurá na kutě. Více smajlíků ke stažení

Aby ta spokojenost byla dokonána, volal nám pan Baudyš z CHS Kesidy, že naši Klabzubáci prošli první kontrolou vrhu bez ztráty kytičky a že se  mají všichni přímo báječně. Jsou očkovaní, natetování a až na 2 vyjímky mají již všichni zajištěnu bezva budoucnost v podobě nové smečky. Máme z nich obrovskou radost. Více smajlíků ke stažení

Koho zajímá, jak přežila panička se svým "žlučníkem" právě proběhlé svátky vězte, že vše se konalo   b e z   přítomnosti záchranky a doktorů  a všichni už se těšíme, až to bude mít všechno za sebou.