Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vycházka do pražské ZOO 3.12.2006

3. 12. 2006

VYCHÁZKA DO ZOO - 03.12.2006

V deset hodin dopoledne se nás sešla opravdu velká hromada jak lidiček, tak hlavně hovawartů. Už na přechodu pro chodce jsem zaregistroval hlášky vedle stojících lidí, že se tady snad chystá nějaká výstava či co ? Panička jim pravila , že se jen sešlo pár psích nadšenců a jdou se projít do Stromovky a pak okouknout zvířátka do ZOO. Úžas, který v jejich očích po vyslechnutí zůstal, se mi jen těžko popisuje, prostě zůstali "paf".
Ve skupince jsem potkával svoje staré známé...Cassidyho, Baliharu, Connynku, Tondu Arga a taky si to k nám rovnou šinul i Coddýsek s páníčky a malým Vládíkem. Radost, jakou jsem měl, komentovala panička pouze slovy :"Ty mi snad utrhneš ruce, a to jsme teprve na srazu " Opravdu jsem byl lehce mimo, že se nás sešlo opravdu velké množství. Já mám pejsky a fenečky moc rád, takže jsem hned rozjel svojí rychlou seznamku.
Když dorazili i poslední opozdilci, vyrazili jsme cestou do Stromovky, kde na nás čekalo pořádné vyběhání. Každý kdo mohl nám tzv. uhýbal z cesty, nééé že bychom byli nebezpeční, to vůbec né, chovali jsme se vzorně...my to ani jinak neumíme....ale bylo nás takové množství, že kamkoliv jste koukli, všude nějaký hovík. Tak jsem si se všemi pěkně zaběhal a pak už jsem musel na vodítko, jelikož tam byla silnice a most. Vše probíhalo v pohodě, ale blížili jsme se k vodě, a jak je o mě známo, vodu přímo miluji. Takže když mi panička poskytla šanci, se k té vodě přiblížit....myslím, že toho později trochu litovala...tak jsem se do toho pořádně opřel, abych u té vody byl co nejdřív a panička nestačila ve svahu brzdit. Výsledek ? Málem jsem tam s sebou stáhl paničku i s foťákem. Teda stačil jsem jí namočit trochu kalhoty a už jsme si to hrnuli za pomoci kolemjdoucích zpět nahoru. Dostal jsem dosti vynadáno od paničky, že takový tank už příště rozhodně nemám zkoušet, jinak že uvidím, co se mnou panička vyvede. Mám jí moc rád, takže jsem pak šlapal u nohy na vodítku pěkně podle pravidel a snažil se paničce na tváři vyloudil trochu úsměvu. :-)))
Pak jsme pozvolna pokračovali k hlavní bráně ZOO. Zde si páníčci zakoupili po 10 lidech skupinovou vstupenku, já a Ondra jsme měli vlastní. U vchodu se moje panička přidala ke všem ostatním, kteří se rozhodli, že společně provedou adopci vlka. Bylo nás celkem 30, takže to na každého vycházelo za 200,- Kč. Panička má dobré srdce, takže jsem se stal adoptivním rodičem. No řekněte sami..v mém věku...to je docela bomba,že ?
Pokračovali jsme společně do prohlídky ZOO. U vyder proběhlo menší občerstvení a pak jsme si dali rozchod. Tak jsem vyrazil s paničkou a Ondrou okoukávat a v mém případě hlavně očuchávat všechna zvířátka. Takže jsem viděl antilopy, jeleny, tygra a leoparda, sovy a taky jednoho koníka Převalského. Pak jsme se postupně vraceli zpátky na sraz, kde bylo krmení vyder. Po cestě jsme potkali Danu s Cassidym a taky Coddýska a jeho páníčky.
Když jsem okouknul, že to vydrám opravdu šmakuje, ty ryby, chystali jsme kousek dál velké focení. Vybrali jsme k tomu schody. Naštěstí jsme se fotili s páníčky, takže jsem nemusel okusit odložení...v takovém množství pachů bych za svoje případné nedostatky neručil. Přesunuli jsme se k lachtanům, kterým se taky chystal oběd, ale čekali jsme docela dlouho a lachtani taky....koukali u plotu,jestli už ošetřovatel jde, ale nějak se nemohli dočkat. Takže jsme to po dost dlouhé době vzdali a vydali se za naším vlkem. Jaké však bylo naše zklamání, když jsme ve vlčím výběhu našli jen jejich ošetřovatelku, která nás informovala, že vlci jsou bohužel v jiných prostorách, jelikož jim tam uklízí a předělává výběh. Takže jsem jako adoptivní rodič ani nemohl posoudit,jak je to moje dítko krásné. Šli jsme tedy za dalším hovawartím dítkem a to za psounem. Toho jsme po krátké době našli u velbloudů ve výběhu, ale že nám to dalo práci, uvidět alespoň pár psounů. Jelikož už byla celkem zima, i když se během naší návštěvy v ZOO ukázalo na obloze i sluníčko, dali jsme se na zpáteční cestu. Proběhal jsem se ještě po Stromovce a pak už jsem byl zase u tramvají a to byl konec naší dnešní procházky. Děkuji moc Katce jako organizátorce, za báječnou prochajdu, lidičkám a psům za bezva den a moc se těším na další takovéto setkání. Když né dřív, tak určitě příští rok zase v ZOO, zkontrolovat ty naše dětičky .