Jdi na obsah Jdi na menu
 


NVP a MVP Lipsko 20.-21.8.2011

30. 8. 2011

V sobotu 20.8.2011 jsme brzo ráno (4h) vyrazili směrem do Lipska. Po cestě jsme naložili i naše kamarády Báru s Romanem a jejich čzn Aishu Hali Gali. Dantík 2 vesnice před jejich domečkem již hlasitě dával najevo, že ač nevidí z auta, cítí, že náš směr pro jeho psí kámošku je správný.

Po naložení všeho a všech jsme vyrazili přímým směrem do Lipska. Cesta ubíhala v pohodě, povídali jsme si o všem co se událo nového, jak se těšíme, jak jsme nervózní..hlavně já a ujišťovali jsme se, že to bude zase prima víkend.

Na místo jsme dorazili chvíli před osmou hodinou, parkoviště už se začínalo plnit a tak jsme našli stín pod stromem a uklidili tam náš hovibus. Úvodní formality proběhly v pohodě, jen paní pokladní prodala klukům o jeden lístek navíc a my jsme to zjistili až u kruhu. No co, říkali jsme si, půjdeme to vrátit. Ale paní pokladní moc ochoty neprojevila a tak jsme čekali na někoho z Čech, že mu lístek prodáme. Štěstí stálo při nás, právě přicházeli kamarádi hovíkáři z Čech – Vlaďka od Adama Haf Raf a tak jejímu manžílkovi jsme prodali vstupenku. Díky !

U kruhu nebylo pro vystavovatele moc místa, ale našli jsme si koutek, rozložili potřebné a usadili se. A to už nás vyhledala i Míša Hošková s Irunkou a usadily se u nás. Nedaleko nás rozložili tábor Královi s Adamem HF a Kunštekovi s Darciusem Gasko Prim. Dalším českým hovíkem byl ještě Assan Teresie Bohemia s rodinkou. Přesně v 9h začal pan vedoucí kruhu vítat vystavovatele a představil nám dnešního rozhodčího pana Helge Ludwiga, nám dobře známého rozhodčího. A už to začalo. Nejdříve psi třída dorostu, mladých, mezitřída a pak už třída šampionů a v ní my a Darcius GP. Takže český boj za hranicemi. Posouzení proběhlo v pohodě, pan rozhodčí byl pečlivý a pozorný a i celkem rychlý. I běh byl tentokrát docela únosný a nakonec se na nás usmálo štěstí a vyhráli jsme oceněni známkou Výborný 1 CAC, Anw. Dt. Ch.. Hurááá, máme neskutečnou radost ! Darcius GP byl ohodnocen Výborný 2, res. CAC,res. Anw. Dt. Ch. Také blahopřejeme. Páníčci to vzali sportovně a tak to má být.

Drželi jsme palce na třídu pracovní Adamovi HF a nakonec se vyplatilo, odnesl si  Výborný 1 CAC, Anw. Dt. Ch .

Nástup nejobsazenější třídy otevřené a v něm další české želízko..Assan TB. Po delším posouzení si vyběhal krásné druhé místo Výborný 2, res. CAC,res. Anw. Dt. Ch . Nakonec se dva čeští hovíci (psi) sešli v boji o Národního vítěze. Po postupném vyřazování jsme tam zůstali jen my a Luk v. V. z tř. otevřené. Vyhrál vítěz tř. otevřené – Luk  Vom Völkerschlachtdenkmal . Jeho páníčci jsou naši známí z předchozích výstav v Lipsku a tak jsme si fandili navzájem. Nástup feneček byl opět ve znamení českých zástupkyň. V mezitřídě to všem natřela Desire To Win z Brzáneckých vinohradů (Irunka) s Míšou a vyběhala si Výborná 1 CAC, Anw. Dt. Ch.. Ve třídě otevřené to po zaslouženém boji s německými fenkami vyhrála naše česká Aisha Hali Gali s oceněním  Výborná 1 CAC, Anw. Dt. Ch.. Hurááá,máme velkou radost v našem českém táboře. V běhu o Národního vítěze si holky zaběhaly společně a ještě vítězky z ost. tříd. Nakonec nejhezčí fenkou a Národní vítězkou se stala Aisha Hali Gali. Paráda. Němečtí vystavovatelé byli v úžasu a my jsme si to náležitě užívali. Radost, potlesk a smích byl v našem táboře více než slyšitelný. Poté jsme čekali na vypsání formalit a už tady bylo závěrečné defilé. Poděkování a dárky pro pana rozhodčího a výstavní personál, pak bylo vyhlášení vítězů jednotlivých tříd a už jsme dostali pohár a posudek. Jupííí, máme ve sbírce čtvrtého CAC z Německa. Domlouváme se, kolik lahviček šampíčka koupíme a jaký oslavný piknik si uděláme na hotelu Etap. Škoda, že Míša jela domů, byla by to skvělá parťačka na oslavy. Pak jsme se ještě šli vyfotit do nádherného parku u výstaviště, naši chlupáči si to za svou snahu zasloužili a už vyrážíme autem do města. Nakonec jsme ani centrum neviděli, ale to nevadilo. Dostali jsme se na tržiště arabského stylu a to jste měli vidět. Vlastního slova tady nebylo slyšet, prodejci se předháněli v řevu cen za své zboží, uličky mezi stánky uzounké a mezi tímto jsme procházeli s Dantíkem a Aishou. Ovšem naše hovíky nic nerozhodilo, suverénně pochodovali u nohy za velkého obdivu prodejců i nakupujících. Ten strašný řev a randál je nechával klidnými. Dantíkovi jedna prodejkyně málem sedla na hlavu, pak u něj mrskla přepravkou z výšky na zem a Dantes se jen ohlédl. To byla socializace. Aisha zase na vodítku udávala směr svých páníčků a doslova jim razila cestu mezi zbožím a prodejci. Také v absolutním klidu. Říkaly jsme si s Bárou, to je socializace, to by byl rušivý vliv na bonitacích. Naše zlatíčka opět nezklamala. A proč jsme tam vlastně šli? No přece pro jahody do šampíčka. U hotelu (na okraji města) jsme po ubytování a večeři udělali u našeho hovibusu oslavný piknik. Stolek udělal manžel z pevného polystyrenu z boudiček hafíků, které mají v kufru, kelímky posloužily jako skleničky, byl sýr, salámek, jahůdky a šampíčko. To jsme koupili po cestě na hotel. Do 22h jsme na parkovišti u auta oslavovali ten náš společný výstavní úspěch společně s našimi hafíky.

Ráno po snídani…mimochodem moooc dobré, vyrážíme zpět na výstaviště. Jelikož jedeme z hotelu, jsme na místě po půl deváté. U kruhu už bylo hodně těsno, ale Míša tam přece jen trochu místa uhájila. Tentokrát se u ní usazujeme my a rozkládáme výstavní tábor. Složení vystavovatelů je téměř totožné s nedělí. Česká výprava je ve stejném obsazení. Dnes je rozhodčí Ines Murbach. Začíná se přesně v 9h. Úvodní přivítání rozhodčí a vystavovatelů. Nastupuje třída mladých, mezitřída a pak třída šampiónů. Opět bojujeme s Darciusem GP. Paní rozhodčí je pečlivá, posouzení je výrazně delší než v sobotu. Běháme o umístění a nevěříme vlastním očím..paní rozhodčí ukazuje na nás a umísťuje nás na 1. místo Výborný 1 CAC, Anw. Dt. Ch. Hurááááááá, radujeme se v kruhu s Dantíkem a do očí se mi tlačí slzy. Darcius skončil opět na druhém místě se stejným oceněním jako v sobotu. Tímto nedělním pátým CACem jsme splnili podmínky pro udělení titulu Německý šampión. Další naše stanovená meta je splněna. Nesmírně si toho vážíme, protože víme, že v zemi původu plemene hovawart se tento titul nedává cizincům opravdu zadarmo.

Další česká želízka se rozhodně neztratila a tak Adam HF dnes VD, Assan TB Výborný 4. Naše psí holky…Irunka mezitřída Výborná 1 CAC, Anw. Dt. Ch. a Aisha HG po tuhém boji vybojovala  Výborná 2, res. CAC,res. Anw. Dt. Ch. Bylo nám líto, že to Aishe dneska také nevyšlo na CACe, protože jí k titulu Německý šampión chybí už jen jeden. To trochu zkalilo naší jinak velkou radost z úspěchu na výstavě. Musím se zde zmínit  o „trochu“ nezvyklém dnešním hodnocení, neb nám přišlo hodně divné, že paní rozhodčí se rozhodovala o svém verdiktu nejen s celým výstavním personálem, ale i z obecenstvem z Německa. Tímto si myslíme, že to nebylo moc korektní vůči nám Čechům. No co můžeme dělat, názor jsme si udělali a nebyl zrovna moc lichotivý. Zajímavé také bylo, že se vůbec nehledělo při posouzení a následném umístění, že někteří hovawarti měli paspárky, prohnuté hřbety, o ocáskách ani nemluvě a hrudník…ten tam byl vidět opravdu jen na českých hovawartech. Zase další zkušenost.

V naší třídě nešlo upřednostnit něm. psa před cizím, ale cítili jsme to hned v kruhu v boji o CACIBa. Tam už prostor byl a dopadlo to dle očekávání něm. vystavovatelů. U feneček to bylo jak přes kopírák. Ale snažili jsme se i tak. Celkem dnešní posuzování bylo opravdu dost dlouhé a tak v 16h jsme teprve dostávali posudky a poháry. Rozloučili jsme se s kamarády a po závěrečném focení Dantese a Aishy s pohárem vyrazili k domovu. Díky všem, co nám drželi palce, Báře a Romanovi za bezva společnost celý víkend, Míše za podporu u kruhu a Královým a Kunštekovým za bezva pokec. Hlavní věc, kterou z celé výstavy mám v hlavě je ta, že se český hovawart zase ukázal v tom nejlepším světle za hranicemi ČR a v zemi původu obzvlášť. V nejbližších dnech pošleme do Německa všechny nutné formality a zažádáme tímto o titul Německý šampión. Hurááááá !!!!

Gratulujeme všem !!!                     

  

299347_273037196043336_100000111735617_1223865_1448661_n.jpg