Jdi na obsah Jdi na menu
 


Národní výstava psů Mladá Boleslav 22.7.2007

22. 7. 2007

NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - MLADÁ BOLESLAV
22.7.2007

Opět jsme vyrazili na výstavu, tentokrát do Mladé Boleslavi. Ráno sice počasí nevypadalo vůbec na předvádění se, pršelo, bylo zataženo, ale my jsme přece jenom vyjeli.
Do Mladé Boleslavi jsme dojeli v osm a zařadili se do kolony aut, mířících na výstaviště. Po úvodních procedurách s veterináři a pořadateli jsme nejdříve koupili kartáč na česání, který zůstal omylem doma a šli jsme hledat kruh č. 19. Při příchodu do kruhu jsme si vyzvedli katalogové číslo 2845 a rozložili věci u kruhu. Už tam byla i Míša s Dredíkem a Charónem. Přivítali jsme se s ostatními kamarády a čekali. Nejdříve v kruhu byli posuzovaní Svatobernardýnští psi a pak teprve hovawarti. Časově to vycházelo, že jsme do kruhu vešli v 10,15 hodin. V naší třídě mladých se sešlo 8 účastníků. Barevná škála byla celkem vyrovnaná…3 černoznakatí, 3 černí a 2 plaví psi. Po úvodním posouzení zubů, běhu a postoje jsme byli vyzváni k běhu v kole. Poté paní rozhodčí Jadwiga Niciewicz z Polska rozdala známky Velmi dobré a nakonec nás v kruhu zbylo jen 5. Ještě jsme ukázali samostatný běh a přišla rozhodující chvíle. Prvenství nám tentokrát uteklo opravdu jen o píď.
Výsledky třídy mladých :
1.Cyrol Bukový Háj….čzn……V 1 CAJC
2. DANTES GORA MONTE….plavý …..V 2
3. Archibald ze Stříbrných kaskád…čzn…..V 3
4. Dread Gora Monte ….černý…….V 4
5. Dag z Julinčina Údolí….plavý….V
Dostali jsme krásný posudek :
Silný hezký pes, výborná samčí hlava, správné zaúhlení obou párů končetin, trochu úzký chod zadních končetin, svobodný pohyb.
Poté jsme ještě chvíli zůstali na výstavě, abychom viděli první účast naší kamarádky Berrynky (JoyCranBerry z Budské samoty), která si vedla opravdu moc pěkně a vyběhala si krásnou známku Velmi nadějná 1.
Nadešel čas odjezdu, rozloučili jsme se s kamarády a vyrazili k domovu, kde na nás čekali oba mladší páníčci.
Výstava se nám moc líbila, počasí k nám taky bylo přívětivé, když jsme běhali v kruhu tak nám nepršelo a strach, který měla panička ze svých bot s hladkou podrážkou vyšuměl naprázdno.
VŠEM GRATULUJEME !!!