Jdi na obsah Jdi na menu
 


MVP Litoměřice 25 05 2008

25. 5. 2008

Mezinárodní výstava psů – Litoměřice – 25.5.2008

Opět jsme vyjeli vystavovat do Litoměřic, kde se nám vloni tak dařilo. Počasí bylo vynikající, sluníčko se hlásilo o slovo docela statečně a tak nic nebránilo tomu, strávit tady jeden z hezkých dnů. Výstavy máme rádi a vždycky si to užíváme, i když přiznáváme, že většinou s nervovým vypětím. Přihlásili jsme se do třídy otevřené a dle katalogu tu na nás v kruhu mělo čekat 14 dalších jedinců našeho plemene. Po nástupu do kruhu byla skutečnost jiná, jeden jedinec přešel ještě do mezitřídy a jeden se nedostavil, takže nakonec nás bylo 13. Po ubytování u kruhu se k nám začali hlásit kamarádi, známí, což máme opravdu moc rádi a na setkání se moc těšíme. Přijela nás podpořit i kamarádka ze cvičáku Helena, která je naší velkou pomocnicí ve výcviku, byla tady i Markéta s Barunkou od Berrynky, která kvůli hárání musela zůstat doma, přijela i Radka Jindráková se svojí rodinou a na krku se jí houpal nezbytný foťák, který slouží k lovení nových jedinců z řad hovawartů do její velké kartotéky, též se k nám mile hlásila i kamarádka Dana, která přijela vystavovat našeho kámoše Cassidyho z Kraje kalicha, byli tady Brdíkovci s Coddýskem a taky naše chovatelka Radka. No prostě kamarádů a známých kam oko pohlédlo. Dantík byl od rána natěšený a v jeho případě hodně klidný, což nám značilo, že by to dneska mohlo dobře dopadnout.

Bylo 9,20 a začalo posuzování. Před hovawarty bylo v kruhu posouzeno 13 jedinců plemene

Bord.dogy, které též posuzoval pan rozhodčí Miroslav Václavík. Jelikož jsme tohoto rozhodčího viděli při posuzování poprvé, sledovali jsme bedlivě jeho hodnocení. Po desáté hodině začalo posuzování hovawartů. Nastoupila třída mladých a najednou bylo v posuzování slyšet VD,VD,VD a pouze jen dvě Výborné. Kdo se pohybuje často na výstavách ví, že oko pana rozhodčího bylo hodně přísné, když takto hodnotil. Začalo mi tuhnout strachy v nohách, dýchala jsem zhluboka a snažila se uklidnit. Šla jsem se s Dantíkem proběhnout kousek od kruhu, abych nabrala odvahu vstoupit do kruhu. V mezitřídě byli jen dva jedinci a pak už nastupovala 13tka do třídy otevřené. Nastoupili jsme a čekali na posouzení, pan rozhodčí okem znaleckým posoudil všechny nastoupené a rozhodl, že polovička se má uklidit v kruhu do fáze klidu, tudíž pes nemusí stát v postoji , může ležet či jinak odpočívat. Dala jsem Dantíkovi lehni a snažila se rozptýlit povídáním s paničkou od Cyrola Bukový háj (Čiko), který též odpočíval v poloze lehni. Je dobré, že se z více výstav už známe a tak nám čas rychle utíkal. Postupně jsme se blížili k výchozí metě, která směřovala k panu rozhodčímu. Nadešel čas, nadýchla jsem se zhluboka a vyběhla. Dantík byl v klidu, pozdravili jsme, nahlásili věk 26 měsíců a šlo se na zuby. Dantík poslušně sednul a já ukazovala zuby. Pan rozhodčí si sám i sáhnul na zadní malinké zoubky, pak i do otevřené tlamy. Dantes byl v naprostém klidu a já uvnitř vzplála neskonalou radostí. Opravdu se nám podařilo překonat ten jeho strach. Pak se nechal opět v naprosté pohodě osahat všude kde pan rozhodčí chtěl, běh se nám povedl opravdu supr a byl i náležitě oceněn. V postoji jsme poslouchali posuzování a nakonec krásnou známku Výborný. Radostně jsme následovali kamarády do fronty pro již posouzené. Já měla výraz, že už jsme to snad vyhráli, protože to pro nás byla i výhra tzv. duševní. Pak pokračovalo zbylé posuzování. Nakonec bylo uděleno 7x Výborný a 6x VD. Poté jsme tam zůstali jen ti „Výborní“ a opět jsme čekali na posouzení, pan rozhodčí chtěl po nás ještě jednu běžící rovinku, pak po Cyrolovi a nakonec si nás nechal ve čtyřce o umístění. Zůstali jsme tu jen my, brácha Coddys, Larsse Plavý vítr a Clipper z Duh. Kopce. Dali jsme si asi tak 3 kolečka běhu a oko rozhodčího pozorovalo bedlivě, jak kdo běhá. Pak ještě proběhlo osahání hrudníků, reakce na krabičku cigaret k posouzení hlavy, uší, očí a nakonec jsme skončili na krásném čtvrtém místě, brácha Coddys si stoupnul na třetí místo, na druhé přišel Larsse Pl. vítr a vyhrál Clipper z Duh. Kopce. Máme z umístění moc velkou radost a náš vnitřní pocit byl  nepopsatelný.

Pak se začalo posuzování fen a pro diváckou atraktivitu bylo vyhlášení o CACIBa a BOBa provedeno až na konec vystavování hovawartů. CACIBa a nakonec i BOBa si odnesl Clipper z Duh. Kopce, kterého předváděla paní Krůtová Soňa.  Všem moc gratulujeme.

Děkujeme všem, kdo nám drželi palce, fandili nám a podporovali nás. Též děkujeme za vřelé gratulace v návštěvní knize, které nás opravdu hřejí u srdce.

Pak jsme si prošli výstavu, nechali zapsat úspěch do PP, koupili Dantíkovi uzená ouška, uvazovací kolík na tábor, vyzvedli dobroty u Pedigree a koupili pro naší kamarádku Ivču, teda resp. pro Árnýho nový hřeben, který u nás obdivovali v Kroměříži. Okoukli jsme závody v Agillity, které byly kousek od našeho kruhu a spokojení  odjeli domů relaxovat na zahrádku.

Těšíme se se všemi na další výstavě naviděnou.

Diplom, posudek a fotky je možno vidět zde.