Jdi na obsah Jdi na menu
 


MVP České Budějovice 20 04 2008

20. 4. 2008

Mezinárodní výstava psů  - České Budějovice – 20. 4. 2008

Opět jsme se vydali na MVP do Českých Budějovic. Na podzim se nám tam náramně dařilo a tak jsme se tzv. vraceli na místo činu. Tentokrát tam bylo celkem hlášeno 30 hovawartů, tudíž trochu menší účast, než je obvykle zvykem. Vyjeli jsme brzo ráno, a tak Dantík cestou dospával co šlo. Počasí bylo od rána deštivé a tak jsme jen spoléhali, že meteorologové se opravdu nesekli a my se dočkáme těch avizovaných 18 st. Cesta probíhala v klidu a když jsme přijížděli k Českým Budějovicím, najednou se na obloze vytvořil takový polokruh a ukázala se téměř modrá obloha a slunce. Zajímavý úkaz…skoro jak na objednávku všech přítomných pejskařů, protože v dešti  se opravdu špatně vystavuje.

Po úvodních formalitách jsme našli místo u kruhu a koho to nevidíme….naši kamarádku a bývalou cvičitelku Markétu ze Žižic, která v našem kruhu vystavovala svojí Apenzellí slečnu Tessu. Tak jsme měli společnost a zanedlouho se začali okolo kruhu objevovat další známí i neznámí. Pan rozhodčí Vladimír Adlt přišel zanedlouho a tak se mohlo všechno nachystat na vystavování. Musíme pochválit pana rozhodčího, že opravdu vzal svojí práci svědomitě a vědom si počtu psů, kteří čekají na jeho posouzení, neotálel a hned po 9,15 začal posuzovat. Nejdříve jeden Anatolský past. pes, pak 5 Apennzellů a následovali 2 Entlebuši a pak nastoupili konečně hovawarti. Ve psech byl jen dorost, pak mezitřída a už šla na řadu třída otevřená.

Do kruhu nás nastoupilo celkem osm a i když nás byl opravdu plný kruh, který nebyl opravdu moc velký, tak nás pan rozhodčí nerozdělil. Po prohlídce zubů, kterou díky své špatné zkušenosti Dantes opravdu nemusí, prostě má strach a tak to šel lehce rozchodit během mimo kruh, pak vše proběhlo v pohodě a nechal si v klidu sáhnout od pana rozhodčího na zuby  a ukázal se mu ve výstavním postoji. Pak jsme běhali několik koleček a přišla na řadu „rovinka“ v samostatném posuzování. Dantesovy obavy byly zažehnány a tak už to bylo v pohodě. Nakonec pan rozhodčí rozdal nějaké VD a též několik V bez pořadí a k našemu úžasu i radosti, jsme zůstali mezi čtyřmi Výbornými, kteří si měli rozdělit pořadí. Nastoupili jsme čelem na pana rozhodčího, udělali krásný výstavní postoj a čekali…. Pan rozhodčí nám udělil s perfektním vysvětlením jeho názoru krásnou známku Výborný 3. V tomto ocenění zohlednil i Dantesovo „rozcházení“ mimo kruh, jinak jak pravil, nám nemůže vytknout vůbec nic. Byli jsme moc rádi a gratulovali i dalším oceněným.

Pak jsme sledovali boje o Caciba, kterého získal vítěz třídy otevřené a byl to Asan ze Stínu lípy. Poté nastoupily na posuzování feny. Okoukli jsme budoucí nevěsty a šli si prohlédnout zbytek výstavy. Nechali jsme si náš úspěch zapsat do PP a koupili si nějaké dobroty. Výstava se nám moc líbila a v září se tu na nás mohou opět těšit.      

Fotky, diplom a posudek.