Jdi na obsah Jdi na menu
 


MVP České Budějovice 7 10 2007

11. 10. 2007

MVP    ČESKÉ    BUDĚJOVICE    7.10.2007

Ráno jsme vstávali tentokrát hodně brzo. Dantík byl vzbuzen v boudičce něco málo po půl páté a dle jeho výrazu to vypadalo, že se mu to snad jen zdá J.

Vyrazili jsme do Českých Budějovic, kde na nás čekalo 5 konkurentů v boji ve třídě „Mezitřída“ a pan rozhodčí Polgár Andraš. Cesta byla hodně mlhavá, místy až neprůhledná, ale nakonec jsme vše našli a vjeli vstříc MVP.

Hned po vjezdu, kde nás zkontrolovali veterináři a  po zaplacení parkování v areálu výstaviště jsem opustila teplo autíčka a vydala se pro úvodní formality do výstavní kanceláře. Zima byla docela slušná, našla jsem stoleček a u něj zmrzlou paní, která měla před sebou bednu s deskami a katalogovými čísly. Našli jsme , co jsme potřebovali a koho to nevidíme….naše kamarády..Danu a Cassidyho z Kraje kalicha, kteří dorazili na jejich vůbec první výstavu, tak jsme je „poplivali“ pro štěstí a utíkali zpět do tepla autíčka J

Dantík byl tentokrát ve vítání všech na výstavě opravdu způsobný, už v autě to vypadalo, že to jen s občasným zakňučením pozoruje, jindy štěkal na celé kolo, dneska jen tak decentně J

Říkali jsme si s manželem, že by to dneska opravdu pojal jako společenskou událost ?

Náš kruh jsme tentokrát našli úplně s přehledem, parkovali jsme nedaleko, což jsme uvítali, jelikož jsme si říkali, že pokud bude nejhůř, zahřejeme se uvnitř auta.

Mlha byla skoro všude, zima taky, ale i tak už tady bylo dost vystavovatelů. Ubytovali jsme se tedy na jedné straně kruhu a vyhlíželi kamarády, známé. Hned vedle nás si našli místečko Jana Baudyšová s rodiči a jejich černá Awe Kesidy, která se Dantesovi náramně líbila.

Okem jsme sledovali Danu a Sidyho a pak jsme je při jedné z toaletních procházek s Dantesem pozdravili. Nechtěli jsme hafany moc dráždit, takže jsme se seznámili s moc milými lidmi, chovateli z Kraje kalicha…Ivanou Zenklovou a jejím otcem a prohodili pár povzbuzujících slov. Pak jsme se zase vrátili zpět ke kruhu. V kruhu se zatím posuzovali Mastifové, bylo jich naštěstí jen 11, ale i tak jim to trvalo dobrou hodinku. Když už nám ruce modraly,přišla řada na hovíky. Nejdříve nastoupil psí dorost a pak mladí. V této třídě soutěžil i Cassidy a my jsme ho se zájmem pozorovali ,jak se mu bude dařit. Po úvodním posouzení a běhu bylo vidět na panu rozhodčím, že má vybráno. K naší velké radosti jedno želízko byl i Cassidy s Danou. Musíme říct, že se nám jejich vystavování moc líbilo a myslím, že by měli pokračovat i dál. Ale to oni určitě budou.Vyběhali si nádhernou Výbornou 2….GRATULUJEME !!!

Pak jsme nastoupili my…mezitřída a šest psů :  

ANDY OD VLTAVSKÉHO JEZU,BARBÁNEK KATČINA SMEČKA,BARON PRÁŠIL KATČINA SMEČKA,BLACK SORBONNE Z APOLLÓNOVA CHRÁMU,CYROL BUKOVÝ HÁJ, DANTES GORA MONTE .

Po úvodním zahřívacím běhu, který jsme tentokrát hodně ocenili, teda hlavně já, čekali jsme na posouzení. Byli jsme poslední v řadě, takže jsme stále upevňovali výstavní postoj, co kdyby se pan rozhodčí rozhlédl po okolí J, nakonec i na nás přišla řada a tak jsme krásně ukázali zuby, nechali se všemožně prohmatat, pan rozhodčí si Dantese změřil okem znaleckým, a poděkoval. My také. Pak jsme si dali další z koleček výstavního běhu a soustředili se na dokonalost. Vyplatilo se. Nejdříve pan rozhodčí se zájmem a zaujatostí vysvětloval, jak to vidí on sám, co každý pes má, případně nemá a při tom rozdával známky, nejdřív padaly VD a pak Výborné. My byli na konci řady se známkou Výborná. Pak  na přání pana rozhodčího  kruh opustili jedinci s VD a nechal běhat jedince s Výbornou a při tom stále vybíral. Pak si vzal stranou nás a ještě Cyrola Bukový háj a řekl….běháte o první místo, dámy a pánové J, tak jsme si dali s naším věčným konkurentem jeden soutěžní běh,2m tam i zpět a pak už jen čekali na verdikt. Pan rozhodčí hodnotil a pak rozhodl, že nám uděluje

Výbornou 1 CAC.

Naše radost neznala mezí, skočili jsme si s Dantesem do náruče a  aby to vypadalo ještě líp, Dantes si radostně zaštěkal. Ještě nás pan rozhodčí požádal o vítězný běh s Cyrolem Bukový háj, který obdržel Výbornou 2, res. CAC. Další  v pořadí byli  V 3 Baron Prášil Katčina smečka, V 4 Black Sorbonne z Apolónnova chrámu  a VD dostali Andy od Vlt. Jezu a Barbánek Katčina smečka. GRATULUJEME !! Poté jsme přijímali  gratulace od konkurentů a bylo nám fajn.

Za kruhovou páskou nám gratulovali Dana se Sidym, paní Zenklová  a další. Než jsme se dostali s Dantesem k paníčkovi, byli jsme neskonale šťastní. I on nám moc gratuloval a Dantes si to vítězství užíval.

Pak jsme čekali a se zájmem pozorovali třídu Otevřenou, kde bojoval nám známý Aston Mílas Moravia. Nakonec skončil s krásnou známkou Výbornou 2, res.CAC a moc mu tímto GRATULUJEME !!! Pak byla třída pracovní, ve které soutěžil rakouský zástupce. Pan rozhodčí posoudil, že ještě není na pohled dostatečně pracovní, a tak zadal Výbornou bez titulu. Pak byli ještě šampioni a veteráni. Pak jsme šli bojovat o CACIBA . Opět nás  čekal běh v kruhu a opět nezůstalo u jednoho kolečka. Pan rozhodčí se rozhodoval a nakonec nám udělil titul

CACIB.

Naše radost byla opět neskonalá, opět jsme si byli s Dantesem v náručí a i nějaká ta slzička štěstí ukápla…..přiznáváme.

 Pak následovalo posuzování fen. Pozorovali jsme některé obzvlášť krásné fenečky a Dantes odpočíval, chvílemi i spal. Na něj na výstavě nevídaný jev .

 Čekali jsme na závěrečné kolo a boj o BOBa. Bylo něco po jedné hodině, když to vypuklo. Běhali jsme v kruhu a pan rozhodčí nešetřil chválou, nakonec jsme tam zůstali s fenkou ze třídy Otevřené a to včetně její rakouské paničky, která byla na výstavě s více jedinci. Užívali jsme si to a ani nedoufali…….a najednou slyšíme z úst pana rozhodčího……nejlepší jedinec dnes z hovawartů je   DANTES GORA MONTE, uděluji mu tímto i zasloužený titul

BOB.

 Jelikož jsme toto ocenění zažili poprvé, i když v kruhu o BOBa jsem už běhali s CAJCem, nevěřili jsme vlastním uším, ale bylo to tak……hned jsme koukli na páníčka a jeho úsměv a naše slzy dávaly dohromady krásnou symbiózu radosti a štěstí.

 Z výstavy jsme si odnesli krásný posudek, tituly, diplom, medaili a dva poháry.

Ještě jsme zůstali na závěrečné defilé všech BOBů v II. Skupině FCI, kam nastoupili zástupci odhadem tak 35 plemen, skoro jsme se nevešli na plochu pavilonu Z, který k tomu byl určen. Zde jsme se do užšího výběru v počtu 5 zástupců už nedostali a tak jsme obdrželi zmíněný pohár za BOBa, rozloučili se s výstavištěm a po osmi hodinách krásně strávených na výstavě jsme odjeli domů. Cesta byla dobrá a my si všichni radostně užívali, nejvíc Dantík, spal samou radostí až domů !!!

 Děkujeme všem, kteří nás podporovali, drželi palce a následně se s námi  i radovali !!!

Fotky z výstavy najdete zde.