Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezinárodní výstava psů - PRAHA 29.4.2007

29. 4. 2007

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ - PRAHA
29 04 2007

Nadešel den, kdy jsem byl přihlášený na MVP v Praze – Letňanech. Přípravy byly už hodně dopředu, nejen nácvik, ale i každodenní česání…které já zrovna moc v oblibě nemám, ale když panička říkala, musíš být fešák a líbit se, tak jsem to vydržel.
Ráno jsme sbalili vše potřebné a vyrazili. Po příjezdu k výstavišti jsem nestačil valit oči a se mnou celá moje smečka. Fronta aut před námi byla taková, že jsem byl rád, že jsme v té kratší. Parkoviště se auty plnilo, jak sud vodou, a tak paníček našel místo a už jsme spěchali k bránám výstaviště.
Po úvodní přejímce a vyzvednutí katalogu jsme se jali hledat halu č.4. Po krátkém hledání jsme jí našli a v ní kruh č.9. Hned, jak panička rozbalila mojí podložku na odpočinek, jsme nastoupili trochu očuchat kruh a potrénovat nacvičené. Nebyli jsme sami, takže to byl nácvik i s kolegy hafany.
Pak po delším čekání, které jsme si krátili seznamováním a zdravením s kamarády, kteří nás přišli podpořit a držet palce , jsme konečně mohli nastoupit do kruhu. Třída mladých tentokrát přivítala 4 zástupce. Mezi nimi i nás. Pan rozhodčí Iliev Marius byl z Rumunska, takže v kruhu byl i tlumočník, i když, jak jsme s paničkou brzo zjistili, čeština mu problém nedělala.
Následovala ukázka zubů, prohmatání mých propozic a už jsme si to šinuli na místo pro předvedení. Ukázal jsem výstavní postoj, který umím moc dobře, vydržím stát, jak panička radí, takže pan rozhodčí okukoval, obcházel a diktoval. Když toto všechno proběhlo, dostal jsem pokyn k běhu, oběhnul jsem si kolečko trochu větších rozměrů a zařadil se do řady. Když i všichni ostatní měli již posouzení za sebou, seřadil nás pan rozhodčí dle svého soudu. A já ?? Byl jsem na první pozici nebo taky na čtvrté…honilo se paničce hlavou a tak když pan rozhodčí potichu řekl CAJC a pokračoval v určování dál, panička přemýšlela, co je to za pořadí, resp. jak se řekne rumunsky čtyři !!! Pak ovšem zpátky po nervozitě zafungoval mozek a já jsem mohl paničce skočit samou radostí do náruče a tak jsem detailně viděl její rozzářený úsměv. Opravdu jsme to vyhráli……šeptala mi do ouška a já to pak po vyhlášení běžel sdělit páníčkovi za páskou a taky Ondrovi a babičce. Pak jsme ještě museli čekat na soutěž o BOBA, která byla hodně odpoledne, kolem druhé hod. Mezitím jsme si dali něco dobrého k snědku, já jsem dostal uzené ouško od babičky, od paničky nové vodítko na cvičení a tak nám to docela rychle uteklo. Pak jsme o BOBA bojovali jako lvi, ale vzhledem k mému mládí nás toto ocenění třeba ještě někdy čeká…pravili znalci howavartů, tentokrát to vyhrál plavý Charion Barte Prim, který už získal CACe, CACIBa a teď i BOBA. Gratulujeme !
Tady je můj první posudek :
krásná barva, velmi dobře vyvinutý na věk 13 měs.,velmi dobrá hlava a proporce,korektní linie zad a břicha, silná kostra,velmi dobře vyvinutá hruď,dobrá kvalita srsti, ocas dobře ochlupený a dobře nesený, velmi dobrý pohyb……….V1 CAJC…rozhodčí Iliev Marius (RO).