Jdi na obsah Jdi na menu
 


5.1.2014 Hanácká NVP Brno - Bard Debbie-Ann

8. 1. 2014

 

Opět jsme zahájili letošní rok výstavou, tentokrát naše chlupatá zlatíčka zůstala doma, panička má bolavá záda a tak jela jen jako podpora pro synka Dantese GM - Barda DA a jeho paničku Lindu. S sebou vzala i syna Ondru, který s námi fandil !! Bardík nastoupil opět do třídy mladých, kde ho čekal jeden konkurent také v plavé barvě Art Edazri Loci. Oba dva se snažili zaujmout pana rozhodčího L. Nováka a ten spravedlivým a přísným okem rozhodl, že Bard třídu mladých vyhrál s oceněním Výborný 1, titul CAJC. 

Měli jsme opravdu velkou radost, neb pan rozhodčí je i zakladatelem chovu hovawartů u nás a tak jeho posouzení nás opravdu potěšilo !

Poté jsme pozorovali a fandili kamarádům v ostatních třídách a když jsme viděli, že třídu mladých fenky vyhrála černoznakatá fenečka, věděli jsme, že boj o nejlepšího mladého bude veliký !

Až na konec všech posouzení se teprve bojovalo o tituly nejvyšší. Nejdříve nastoupili "mladí" a pak dospělí. Mladý pes (Bard Debbie-Ann) a mladá fena ( Arnika Edazri Loci) bojovali o titul BOJ (Nejlepší mladý jedinec). Společný běh v kruhu, postoj, rozmýšlení a je to tady........máme BOJe !!! Na Lindě není v kruhu na první pohled poznat, jak se zadařilo, neb je nováček a než vlastně uvěří, co se podařilo, chvilku to trvá. Já jsem celou show natáčela na video a tak přes foťák jsou ty reakce taky zpomalené...ale vážení, to jupíííí, máme to...jsem si ani tentokrát neodpustila. Jen to bylo s malým zpožděním   

Radujeme se,  Bardík má s Lindou stejnou radost a projevuje se stejně jako jeho táta, vyskočí si na paničku rovnou v kruhu a mazlí se !! Samozřejmě si neodpustil to samé udělat i mě, jooo samou radostí mi vyhrkly slzičky  Bardík má tedy na svém kontě již druhý titul CAJC i BOJ a tak nám v hlavě běží prosba či přání, jestli by se to ještě jednou zopakovalo a byl by JCH. doma. Uvidíme, jak se bude letos dařit, Linda s Bardíkem na výstavy určitě nepřestanou jezdit a tak se třeba dočkáme

Další boje byly mezi psy a fenami o titul Národní vítěz a poté nastupuje Bardík ještě jednou a to do boje o titul nejvyšší - BOB (Vítěz plemene). Fandíme, natáčíme, prožíváme....je rozhodnuto, dnes si titul BOB odnáší krásná černá fena z třídy otevřené - Famous Sideric Miks. Gratulujeme !!!! 

Jako vloni v Budějovicích, samozřejmě zůstáváme v místě dění i na závěrečné soutěže. S titulem BOJ může Bard DA rozšířit řady skupiny FCI II. se všemi oceněnými mladými jedinci. Je to čest, ukázat plemeno, které milujete lidem, co ho třeba ještě neznají. Děkuji Lindě, že i ona má stejné mínění na tuto čestnou předváděčku a hrdě vbíhá za našeho velkého povzbuzování do závěrečných soutěží !!! Myslím, že letos všichni diváci slyšeli a viděli hovawarta, protože náš hovawartí tábor byl opravdu nepřehlédnutelný. Do užšího výběru nebyl Bardík vybrán, ale jak říkáme 5minut slávy si oba dva moc užili a já jsem byla za kruhem asi ta nejpyšnější majitelka plemeníka ! 

Se stejnou hlasovou podporou vbíhali do závěrečných bojů i nejmladší účastníci - nejlepší dorost, který byl tentokrát u hovawartů zastoupen psem (Ares Gigi Haf) i fenou (Andorra Regis Moravia). Nadějná  želízka v ohni si užila pozornost i slávu a od nás byli mooooc hlasitě povzbuzováni !

Se stejnou hlasovou podporou vbíhal do závěrečných bojů i nejlepší pár psů v podání hovawartů CHS Lady Marion a tak i oni si zasloužili, aby se jim fandilo ! Umístili se na krásném 3. místě, tudíž bedna a aplaus byl slyšet možná i ven !

Poslední hovawart na scénu vběhla se svým páníčkem i černá Famous Sideric Miks. s titulem BOB, skupina FCI II. byla opět strašně obsazená a napočítali jsme asi 29 zástupců různých plemen. Ani ona se do užších bojů nedostala, ale podporu a aplaus měla od nás taky ! Jak říkám, je to čest, být na tom koberci slávy i těch 5minut ! 

Všem moc gratulujeme a jsme rádi, že je hovawart v závěrečných soutěžích vidět !!!

Též se sluší poděkovat personálu v kruhu, který byl tentokrát zajištěn od kamarádek Lenky (Heineken Šédedab) a Anety (Nasthy z Budské samoty) a jako majitelky hovawartů se role zhostily opravdu  skvěle !!!!!

Fotky z dění !

Lindo, moc děkujeme, že si nám dopřála si užít krásný den v hovawartí společnosti a já jsem úplně zapomněla na bolest zad, která mě trápí !!!! Takovou radostnou terapii budu podstupovat velice ráda