Jdi na obsah Jdi na menu
 


První návštěva cvičáku 18.10.2006

18. 10. 2006

PRVNÍ NÁVŠTĚVA CVIČÁKU
18.10.2006

Moje panička dlouho hledala, kde bych mohl získat potřebné zkušenosti s výcvikem, abych trochu ovládl svůj temperament a vykračoval, tak jak se má.
Jelikož naší kamarádkou se stala Pavla s hovíkem Falkem (Frisco Sour Šededab) a slovo dalo slovo, dozvěděla se moje panička, že Falco, i když mladší než-li já, chodí už 2 měsíce na cvičák do Žižic. Domluvily se tedy a společně vyrazily i s námi hovíky na cvičák.
Ještě musím dodat, že tuto supr informaci, že cvičák v Žižicích je opravdu perfektní, a to nejen na hovíky ,ale i jiná plemena ( bernský salašnický pes, švýcarský ovčák) si moje panička nenechala pro sebe a podělila se s tím i s paničkou dalšího mého kamaráda Cassidyho z Kraje kalicha…Danou a tak jsme očekávali na cvičáku i Sidíka s Danou.
Bylo 18.10.2006 – 18 hodin, když jsem poprvé vkročil na cvičák. Nejen já, ale i moje panička očekávajíc, že konečně poznám, jak se chová vycvičený hovík, jsme plni očekávání byli velice vřele a mile přijati do kolektivu. Jarka Sojková nám vysvětlila, co se od nás bude chtít, potřebné náležitosti a tak jsme si domluvili, že tam zatím absolvujeme kurz pro začátečníky na 3 měsíce a pak že uvidíme, jestli se přihlásíme na celý další rok.
Pak si nás pozvala na plac Markéta a vysvětlila opět, kdo tady velí, kdo poslouchá a kdo vykonává názorně povely . Pak jsme jako skupina psovodů a psů vykonávali chůzi po place a obraty u nohy,odložení a jiné.
Musím říct, že napoprvé nám to šlo docela dobře, tím ovšem paničce nezaručuji, že to bude pokaždé. Ale snažit, to já se budu. Slibuji.
Tak jsme si pak s přítomnými hafíky zaběhali po place na volno, sdělili si, jak se nám tam líbí, pak nás paničky zavolaly povelem Ke mně a já utíkal jak nejrychleji jsem uměl, jen aby se mi panička někam neztratila či neschovala. Byl jsem moc pochválen a taky pamlsek už na mě v kapse u paničky čekal. Sýr to byl, ten já túze můžu, fakt.
Moc se mi na cvičáku líbilo, pak jsme spolu s Falkem nasedli do auta, já do kufru, Falko k nohám svojí paničky a upalovali jsme domů. Moc se těším na příští cvičení.