Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrany Letňany 02 12 2007

3. 12. 2007

OBRANY       Letňany    2.12.2007

 Slovo dalo slovo a najednou jsme měli dohodnuto, že v neděli půjdeme kousat na Mirka Valentina. Jelikož děláme obrany jen jednou týdně v Žižicích, uvítali jsme možnost vyzkoušet si změnu figuranta.
Též jsme se těšili na setkání s kamarády, kteří mají „stejné postižení“ jako my !
Je pravda, že nebýt Aničky Brázdové a jejího organizačního talentu a našeho kamaráda Brdíka minulo by nás to obloukem. Děkujeme !
Sice v neděli foukalo, ale nepršelo, takže i sluníčka jsme si chvíli užili a mohli jsme si vyzkoušet trochu poslušnosti, to po dobu, co se figurant občerstvoval v super zařízené kantýně na místním cvičáku.
Pak dojel i náš  „rodný Gora Monťácký bratr Coddýsek“ a na  vodítku si vedl svého bezva páníčka. To už jsme byli připraveni na place plni očekávání.  Nástup pana figuranta byl přesný a hned přišlo menší zpovídání…co jsme zač, co umíme a neumíme a jak si teda „chceme kousnout“ !
Nejdříve přišlo seznámení, pak ochutnávka kůže a pak Dantesův oblíbený klín. Bylo vidět, že se Dantík těší, co bude všechno provádět s novým figurantem, který měl evidentně velké znalosti a zkušenosti s hovawarty. Pak jsme dostávali moc cenné rady a tak se nám…teda hlavně mně..otevřely tzv. obranářské oči a viděli jsme, jakou dalekou cestu máme ještě před sebou. Pan figurant Dantíka pochválil, že je to pes se zájmem o kořist, jen ty zákusy musí být rychlejší a přesnější na cíl.  Toť byla látka pro druhé kolo. Pak nastupovali další zájemci o kousnutí a Dantík si šel doslova schrupnout do místního odkládacího kotečku. My jsme byli tichými pozorovateli a sbírali jsme cenné zkušenosti, jak na to. Pak přišel na řadu Coddýsek a jelikož nám jeho páníček vyprávěl, s jakým nadhledem bere Coddýsek obrany, teda resp. bral do letošního letního tábora, těšili jsme se na to, jak to uvidíme v reálu. A opravdu. Coddýsek  měl zájem jak o kůži, tak o figuranta. Můj manžel byl zvolen dvorním fotografem Gora Monte a musíme uznat, že se opravdu činil. Jeho výtvor můžete shlédnout na fotkách.
Přišlo naše druhé kolo a tak znalí předchozích rad, snažili jsme se je uvést do reality. Takže byl trénink přesnosti zákusu, vyštěkávání a dráždění. Moc se mi ten přístup figuranta líbil a i to, jak mi názorně ukazoval, co Dantík dělá špatně a co dobře. Pro začátečníka mých kvalit opravdu zážitek.
Pak jsme si dali něco dobrého na zub, trochu socializovali boxeří slečnu Brázdových – Tori a okukovali dovednosti ostatních. Když bylo vše odkousáno, byl plac volný pro nadšence, kteří si chtěli ještě vyzkoušet trochu té poslušnosti, příp. vyzkoušet místní překážky. My jsme ulovili  Brdíka a poprosili ho o prozkoumání Dantíkových zoubků, jelikož stále trénujeme a zapuzujeme ten negativní zážitek z poslední výstavy. Po úvodním uvítání  a zklidnění se, se nám tento záměr podařil. Děkujeme za trpělivost !! Pak jsme si hodili společnou poslušnost na place, no my spíše okukovali bráchu a tiše záviděli, jak nádherně jim to jde a pak jsme se snažili opičit . No úplně bych zapomněla, že jsme vlastně předtím ještě byli svědky krásné Coddýskovy stopy, kde jim místo rozhodčího dělali společnost drzí havrani, kteří ty pamlsky bohužel vystopovali dříve, než k nim vůbec Coddýsek přišel a tak nám ho bylo líto, že až na samotném konci stopy na něj taky jeden zůstal. Takhle probíhá trénink stop bez pamlsku.
Bylo to opravdu moc krásné dopoledne a kus odpoledne a pro nás moc poučné. Děkujeme všem, kteří nám byli nápomocni a podělili se s námi o své zkušenosti a rady.
Těšíme se, že tato setkání budou pokračovat a slibujeme, že jsme tu nebyli naposled.